Jump to content

Autoit Ile Klavye Kontrol

hankafe

Recommended Posts

Merhaba Moderator ve site üyeleri Benim AutoIt ile ilgili Şöyle bir Sorum olacak

Yaptıgım Programı Klavyeden Kontrol Etmek İstiyorum.Fakat Alt Tab Yapıp Programıma Geçmeden Mesela Programım Arka Pencerede Calısırken

Klavyenin Pause Tusu İle Durmasını Tekrar Bastıgımda Devam Etmesi Gibi...Ama dedigim gibi Program Arka Planda iken diger şekli ile yapabiliorum . Şöyle bir Örnek Daha vereyim size

Ben Counter Strike için B 4 6 tuslarına basan bi program yaptım Bunu calıstırmam için alt tab yapıp programa geçmem gerekiyor Bunu Klavye nin

Pause Tusu ile yapmak istiyorum Programımı Acmadan ... Mümkünmüdür...

• 1 yıl yıl...
  • 2 hafta sonra ...

Benimde bu konu hakkında bir sorum olacaktı.

Daha beni başladığım için komutlara biraz yabancıyım.

Bir oyun için bot tarzında program yapayım dedim fakat klavyeden istediğim herhangi bir tuşa nasıl süreli olarak basabileceğimi bulamadım.

Fonksiyon içerisinde sürekli olarak 1 tuşuna basmayı yapabilirim fakat aynı fonksiyon içerisinde her x snde 2 tuşuna bastıramıyorum.

Yardımcı olabilecek arkadaşlar varmı acaba?

• 2 hafta sonra ...

@hankafe

Programlarla ugrasmana gerek yok. Eğer 1.6 oynuyorsan buyur. Bu cfg yi kullanarak awp/deagle/tüm bombalar/Çelik yelek gibi şeyleri alabilirsin

Kullanmak için

bu awp.cfg yi C.s nin içine at ve oyuna girince bind ">istedigin bir tuşu yaz<" "exec awp.cfg" yazman yeter. Artık o seçtiğin tuşa basarak silahları alabilirsin. Kolay gelsin...

Please register to see this content.

konu 2008 de Açılmış yahu :S Neyse olsun :D

• 2 hafta sonra ...

Benimde bu konu hakkında bir sorum olacaktı.Daha beni başladığım için komutlara biraz yabancıyım.Bir oyun için bot tarzında program yapayım dedim fakat klavyeden istediğim herhangi bir tuşa nasıl süreli olarak basabileceğimi bulamadım.Fonksiyon içerisinde sürekli olarak 1 tuşuna basmayı yapabilirim fakat aynı fonksiyon içerisinde her x snde 2 tuşuna bastıramıyorum.Yardımcı olabilecek arkadaşlar varmı acaba?

evet bunu bende merak edıyorum mesala sn 3 kere bır tusa basmasını nasıl saglarız birde mausun orta tusunu bu ıse nasıl katabılırım ama cım yazdıgım scriptin kontrolunu kaydırma tusuna tıkalarak yapmak ıstıyorum

bu tusun kodunu nasıl bulabılırm

Heralde arkadaşlar döngü içerisinde belli aralıklar ile farklı tuşlara bastırmak istiyorlar.

Basit bir örnek verim.

While 1
	_BL_Auto_SEND("B",250,1)
	_BL_Auto_SEND("L",250,2)
	_BL_Auto_SEND("U",250,3)
	_BL_Auto_SEND("E",250,4)
	_BL_Auto_SEND(@CRLF,250,5)
	Sleep(50) ;işlemciye yüklenme olmaması için gerekli
WEnd

Func _BL_Auto_SEND($KEY,$SLEEP,$Number) ;Key,bekleme,numara
	If Not IsDeclared("KEY_LIST") Then Global $KEY_LIST[1][2] = [[TimerInit(),1]]
	If UBound($KEY_LIST) &lt; $Number Then
		Redim $KEY_LIST[$Number][2]
		$KEY_LIST[$Number-1][0]= TimerInit()
		$KEY_LIST[$Number-1][1] = $Number
	EndIf
	If Round(TimerDiff($KEY_LIST[$Number -1][0])) &gt;= $SLEEP Then
		Send($KEY) ;Controlsend veyahut mouse komutlarınıda ekleyebilirsiniz.
		$KEY_LIST[$Number-1][0]= TimerInit()
	Endif
EndFunc

Kısaca siz while döngüsü içersine _BL_Auto_SEND("key","saniye","numara") şekilinde yazacaksınız.

Mesela diyelim 1 saniye de bir B rakamı gönderilsi derseniz; _BL_Auto_SEND("1","1000","1")

Burda dikkat etmeniz gerek şey numara. _BL_Auto_SEND satırında numarayı büyülteceksiniz...

Aslında biraz kurcalansa daha güzel şeyler çıkar... :)

Neyse kolay gelsin...

• 1 ay sonra...

While
	Send("gönderilecek key işte") ;ControlSend kullanırsanız sadece belirli bir pencereye tuş gönderme yapabilirsiniz..
	Sleep(3000)
WEnd

mesela burda controlset nası kullacaz ve yaptıgımız scrpıt arka palanda veya tepsıde calısırken komut gonederebıecekmı

birde mesela bırlesık tusları nası gonderebılırız mesala ctrl4 a

ControlSend evet pencere aktif değilken gönderme yapabilir.İkinci sorunuza gelince örnek olara CTRL tuşunu ^ simgeler.Alt tuşunu ! , + shift tuşunu simgeler.Kullanmak içinse ^a mesela Ctrl+a demektir.Mesela bir metin belgesi oluştur aşağıdakiler boş bir scripte yaz çalıştır.

ControlSend("Yeni Metin Belgesi.txt - Not Defteri", "", "Edit1", "deneme")

ControlSend("Yeni Metin Belgesi.txt - Not Defteri", "", "Edit1", "^o")

Daha fazla özel tuş komutları için Send komutundaki help dosyasına bakabilirsin.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...