Jump to content

Windows'a Rakip Geliyor

emreince

Recommended Posts

Windows herkesi yeterince kölesi yaptı zaten bu saltanatın bitmesi lazım artık.. hem zaten bill gates sadece artık şirketin sahibi, yüzlerce mühendis çalışıyor bu sistem için ama bill gates daha çok para kazanıyor bir haksızlık söz konusu.. hem google ın sistemi yine ücretsiz olur ben microsofttan daha iyi bir şey çıkaracağına inanıyorum..

dostum çok yanlıs dusunuyorsun adam yapmıs geçmiş köşeye yıllardır surduruyor bır baskasıda yapsaydı zamanında yapamadılar sımdı sımdı işte baslıyorlar

dostum çok yanlıs dusunuyorsun adam yapmıs geçmiş köşeye yıllardır surduruyor bır baskasıda yapsaydı zamanında yapamadılar sımdı sımdı işte baslıyorlar

linux le mac os windowsun ilk yıllarında çok daha iyi bir sistemdiler,,apple ın sistemini hiç bir şeye değişmem, adamlar 4000dolara satıyorlar sadece işletim sistemi bizim windows 100 dolar ,, mac sisteminin kastığını biri gelsin de kanıtlasın bana sisteme virüs girdiğini, kilitlenip işlem yapamadığını, sistemin çöktüğünü biri kanıtlasın bana.. windows milyonları kölesi haline getirdi,, neyseki artık hemen her program linux ve mac destekli üretiliyor..

linux le mac os windowsun ilk yıllarında çok daha iyi bir sistemdiler,,apple ın sistemini hiç bir şeye değişmem, adamlar 4000dolara satıyorlar sadece işletim sistemi bizim windows 100 dolar ,, mac sisteminin kastığını biri gelsin de kanıtlasın bana sisteme virüs girdiğini, kilitlenip işlem yapamadığını, sistemin çöktüğünü biri kanıtlasın bana.. windows milyonları kölesi haline getirdi,, neyseki artık hemen her program linux ve mac destekli üretiliyor..

evet mac çok iyi bir sistem her zaman sempatim olmuştur elma bu işi biliyor çok güzel bir sistem yapmışlar..açıkcası google sistemininde linux gibi birşey olucağını düşünüyorum zaten linux kullanımı zor bir sistem ben kullansamda temel bilgisayar kullanmasını bilen biri gelince sistemde birşey yapamıyor destek sorunu vs her zaman windowsa muhtaç bırakılıyoruz google sisteminin birazdaha destek açısından iyi olucağını düşünüyorum ama aynı linux gibi kullanım açısından iyi olucağını düşünmüyorum kısacası ilk sırada mecburiyetden windows ikinci sırada mac leo.. üçüncü sırada ise ubuntuyu tercih ediyorum...

evet mac çok iyi bir sistem her zaman sempatim olmuştur elma bu işi biliyor çok güzel bir sistem yapmışlar..açıkcası google sistemininde linux gibi birşey olucağını düşünüyorum zaten linux kullanımı zor bir sistem ben kullansamda temel bilgisayar kullanmasını bilen biri gelince sistemde birşey yapamıyor destek sorunu vs her zaman windowsa muhtaç bırakılıyoruz google sisteminin birazdaha destek açısından iyi olucağını düşünüyorum ama aynı linux gibi kullanım açısından iyi olucağını düşünmüyorum kısacası ilk sırada mecburiyetden windows ikinci sırada mac leo.. üçüncü sırada ise ubuntuyu tercih ediyorum...

güzel bir sıralama,, aslında mac e alışmaya başlanıldı mı bir daha bırakılmaz diye düşünüyorum bence windowsa bağlayan tek şey oyunlar,, zaten mac bilgisayarlara ayrı olarak windows sistem de kurulabiliyor öyle bir güzelliği de var.. maddi durum iyi olsa düşünmeden iMac alırım zaten mesleğim gereki iMac kullanmam lazım.. ama fiyatlar gerçekten yüksek o fiyatların çeyreğine çok daha iyi pc toplayabilirim.

peki arkadaşlar linux ve türevlerinin sağladığı ekran görüntüsünü grafikleri hangi windows sağlayabiliyor bir fikri olan var mı?

yada şöyle söyleyeyim linux un az gereksinimle sağladığı bir pencere dalgalanması veya yağmur efektini hangi windows ne kadar sistem gereksinimi ile sağlayabiliyor?

kullanan arkadaşlar farkı zaten biliyordur sözüm araştırmadan karşılaştırmadan windows u kral yapanlara

beyler lınux nerden çıktı be adamlar os diyor linux değil ve zaten internet amaçlı yani rakip değil farklı bir parkur açıyorlar.....

OS = operating System türkçe meali işletim sistemidir

yani windows ta bir OS dur linux ta Google Chrome Os gibi ayrıca burada insanların kastettiği durum linux çekirdeğini kullanmasıdır.

örnek ubuntu os yada pardus os gibi ikiside linux çekirdek yapılıdır. google chrome os ise linux çekirdeğini kullanan tarayıcı yönelimli yenil nesil işletim sistemlerine örnek olacak sanırım windows un çıkartmayı planladığı clouds ta buna benzer bir yapıda dizayn ediliyormuş.

• 4 hafta sonra ...
  • 3 hafta sonra ...

Windows'a rakip gelemez. nedeni basit. MacOS'lar çok pahalı. Linux ise .exe desteğini tam vermiyor. Yani biz genel genç kullanıcılar için yetersiz. Çünkü bizler pc alma nedenlerimizin arasında oyun oynamayıda bulunduruyoruz. Kimse diyemez linuxun oyunları Windows'unkiler kadar güzel...

kimse microsoftun bağımlığından kurtaramaz! adamların tek silayı windows değil.

window üstünde calısan programlama dilleri ve programlar cok fazla + olarak microsoftun teknolojileride cok fazla

.net var

sql Server var

office ürünleri var

iis var

server çözümleri var

oyunları var

programlama toollari var

simdi birde meeting için server yapısı geliştiriyor toplu konferans için

bir sürü böyle teknoloji var coğunun alternatifi var ancak bu arabaynın alternatifi olan bisiklet kadar size çözüm sağlıyor. dolayısı ile linuxa geçemk sadece xp den veya in 7 den vazgeçmek demek değil.

softwarewar.png

mac os güzel işletim sistemi ancak para ile normal bilgisayaralra satmayı red eden bir yapısı var ki bence haklı da.

sadece tabi pc ile de bitmiyor surface ile tezgahlarda dahi göreceğiz artık. mobile de zaten kendin gösteriyor uzun zamandır.

derken adamlar cumhuriyet kırk cepeden kırk adamla kapışıyorlar. linux linux linux güzel matak ancak cokta masum değil aslında oda para kazanmak için geliştirilmiş bir ürün.

yerine görehepsinin avantajları varn ancak google sittin sene rakip olamaz windowsa win aldı basını gitti yapakayabilene helal olsun + yeni teknolojiler ile de bağımlılığı artıracaktır.

ben sunu bilirim siz bir devlet seniz tutup windows kullanıyorsanız yanlış yapıyorsunuzdur derim kendi işletim sisteminiz olmalı. siz bir sirketseniz linux kullanıyorsanız doğru yapıyor olabilirsiniz ancak siz bir developerseniz windows teknolojileri kullanıyorsanız doğru yapıyorsunuz demektir.

yerine göre kullanım.

hatta win 8 ile işler iyice ilginçleşecek web oslar cıkacak yani siz bir işletim sistemi alacaksınız ama ayarlar ve işletim sistemi webden yuklenecek webden calıscak su an linuxcuklar var bu sekilde calısan ancak bu yaklasımı bir adım daha öteye taşıyacaktır.

Rakip olamayacağı kesin zaten Goog'lenin sistemi internet tabanlı olacak buna

İşletim sistemi değil İnternet işleyici sistemi diyelim daha doğru olur ;)

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...