Jump to content

Türk Telekomun Saibt Hat Için Cevabı

acipinarli

Recommended Posts

Tüketici Mahkemesinin 14 Mayıs 2009 tarihinde aldığı 2009/76 nolu kararına bağlı olarak "''Tüketicinin dilediği hizmeti alma özgürlüğünün bulunduğu, yani sabit telefon hizmetinden faydalanmadan internet hizmetinden faydalanılabileceği, yine telefon ve internet hizmetlerinin ayrı ayrı verilmesinin maliyeti yükselteceği iddia edilmiş ise de kurum tarafından sabit telefon ve internet seçeneklerinin ayrı ayrı ve birlikte tarifeleri belirlenerek tüketiciye sunulması ve tüketicinin istediği paketi seçme özgürlüğünün sağlanması gerektiği ve Telekomünikasyon kurumunca da ayrı ayrı hizmet verilmesi paketlerinin reddedilmeyeceği gelen yazı cevaplarından anlaşıldığından, sonuç ve içerik olarak doğru olan TSHH kararının iptali talebinin reddine karar vermek gerekmiştir.'" kararına göre kullanmadığım ama adsl yüzünden bana tahsis edilen sabit hattı kapattırarak artık ücret ödemek istemiyorum. Bunun için ne yapmam gerekli.

Dün gece bu şekilde bir mesaj atmıştım arkadaşlar ve sabah dönüş yaptılar ve böyle birşey söz konusu değil diyorlar. Mahkeme kararları ne olacak peki dedim. O konuda bir çalışma yada değişiklik yok dedi arayan zat-ı muhterem. Yani mahkemeye git giyorsunu dedim. Tabi o sizin yasal hakkınız kullanabilirsiniz dedi. Yani gitsem ve şimdiye kadar ödediklerimi yasal faizleri ile birlikte istesem kazansam o zaman uygulayacaksınız dedim. Yasal hakkınızı kullanma hakkınız var tabi dedi ve başka birşey demeden kapattık. Yami adamların umurunda değil mahkeme kararı. Para, her ne şekilde olursa olsun gelsinde gerisi umurlarında değil.

Dün gece abonelik başvurusunda bulunduğum Smile Adsl den aradılar 10dk önce. Abone oldum. :) Yine 29 Tl ödeyeceğim ama internetim en az 4 kat daha hızlı olucak :) Aynı zamanda istediğim zamanda çıkılabiliyormuşum abonelikten :) 2 ay da fatura ödemeyeceğim :) Tavsiye ederim, en azından müşteri hizmetleriyle bir konuşma gerçekleştirebilirsiniz ;) Pazartesi günü ttnet aboneliğimi iptal ettirip, o dakika Smile adsle geçişimi yapacağım :)

Kredi kartlarından alınan ücretler konusuna benziyor. Mahkemeler, heyetler vb tüketici lehinde karar alırlar ama kuruluşlar/şirketler uygulamalarını devam ettirirler. ..Ve çok rahattırlar.

Burası Türkiye..

ben ne yazmıştım bu konuya ilk yazımda adamlar sallamıyo arkalarıda sağlam sana tazminat ödetir bu denyolar

bu dandik ve kazık hizmet in karşılığı tekel olduğu için malesef yok şu quik net filanda bi doğru düzgün rakip

olamadılar şuna

ne yapsak ki topluca anlaşıp hep birden ttnet ten aboneliği alıp smile a falan mı geçsek böle bir kampanya başlatacan aslında o zaman ttnet ne yapar acaba adamlar ne kadar rahat ya hem yontulmamış kazık sokuyorlar hem de yüzsüzler herkesin bi sonu var onlar sallamamaya devam etsinler rahat da olsunlar nemrut da mağrur du ama bir sinek tarafından öldürüldü

Dün gece abonelik başvurusunda bulunduğum Smile Adsl den aradılar 10dk önce. Abone oldum. :) Yine 29 Tl ödeyeceğim ama internetim en az 4 kat daha hızlı olucak :) Aynı zamanda istediğim zamanda çıkılabiliyormuşum abonelikten :) 2 ay da fatura ödemeyeceğim :) Tavsiye ederim, en azından müşteri hizmetleriyle bir konuşma gerçekleştirebilirsiniz ;) Pazartesi günü ttnet aboneliğimi iptal ettirip, o dakika Smile adsle geçişimi yapacağım :)

Smile Adsl için sabit hat gerekmiyor mu?

hiçbir şey çözüm değil arkadaşlar. smaile a gecsen yine turk telekom para kazanacak kaynağı bir bunun ;)

hiçbir şey çözüm değil arkadaşlar. smaile a gecsen yine turk telekom para kazanacak kaynağı bir bunun ;)

orası öle zaten maksat tepki göstermek

Smile Adsl için sabit hat gerekmiyor mu?

Sanırım gerekiyor. Fakat işin güzel yanı 8mbit a kadar 4gb sınırlı bağlantı 29 Tl. Telefonda bayana sordum, peki bu hıza ulaşamazsa, buradaki alt yapı desteklemezse diye. Bayanın cevabı: "Eğer böyle bişey olursa sistemden bağlantınızı 4mbit e sabitleriz." Bunun üzerine bende sorum peki fiyatta herhangi bir değişiklik olurmu diye. Cevabı ise: "Hayır aynı fiyat üzerinden ödemeye devam edersiniz."

ne yapsak ki topluca anlaşıp hep birden ttnet ten aboneliği alıp smile a falan mı geçsek böle bir kampanya başlatacan aslında o zaman ttnet ne yapar acaba adamlar ne kadar rahat ya hem yontulmamış kazık sokuyorlar hem de yüzsüzler herkesin bi sonu var onlar sallamamaya devam etsinler rahat da olsunlar nemrut da mağrur du ama bir sinek tarafından öldürüldü

Çok güzel olur toplu halde hepimiz birden tt den ayrılsak ama başka bi servis yokki hepsi aynı yola çıkıyo kablonet ve super online hariç

Bu iş için tek çözüm yasal değişiklik olacaktır. Mahkemeler dava açan kişiye koruma sağlar sadece. üstelik yukarıdaki karar için temyiz aşaması olacaktır. Ondan sonra telekomun ne yapacağını bekleyebiliriz! Bir başka ihtimal ise 3G teknolojisinin maliyetinin azalmasıyla birlikte yaygınlaşmasını beklemek gerekiyor.

Beyler Smile Geçerken Dikat edin Sizi 2 Yıllıgına Bağlamasınlar ;) benim istanbuldaki abime basına gledi hattı kapatırcak kapatamadı neymiş 2 yıl sözleşme var bunu tamamlamanız lazım eer sözleşmeyi fes ediyorsanı geri kalan ayların parası ödeyeceksin dedi sonra mahkemeye gitti aim 1 yılla yırttı yani dikkatli olun burası türkiye kim kimi düdklerse

Beyler ben turkcell 3gmodem usb aldım. Alırken yanında bir adet data hattı veriyorlar onu açtırıyorsun bir defaya mahsus vergi olarak 30 tl ödüyorsun bu kadar. 30 temmuzda 3g gelicek zaten her yerde ister laptop ister masaüstü bilgisayar tak çalıştır özgürce bağlan. Tek kötü yani fiyatı 1gb internet 41 3gb internet 61. Tek umudum rekabet yüzünden fiyatların inmesi. Türktelekomla olacak iş değil bence. Karar çıktı ama devletin bi yaptırımı yok yani boş iş..

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...