Jump to content

Niye Windiows 7 ?

Andrew1432

Recommended Posts

o kadar görşelliğine rağmen windows 7 dandik notebookumu hiç kasmıyo çok stabil çalışıyo.

inanın 3-4 güne bir format atarım pc me en sağlamı WINDOWS 7.

şu an xp deyim bir tuşa basıyorum sonra bekliyorum pc tepki versin diye

• Replies 89
  • Created
  • Last Reply

1 aydır kullanıyorum.Kuramadığım program yok gibi.Tabii benim kullandıklarım arasında.Hep xp kullandığım için bayağı zorlandım ilk başlarda ama şimdi dilinden anlamaya başladım.Vista sp2 ile uçurum derecesinde bir fark yok.Daha az ram yiyor.Biraz daha gösterişli.Donanım sürücüsü bulmada daha iyi gibi.Sistemin kararlığı da iyi.Ama vista sp2 yi de yabana atmayın.Bayağı hoşuma gitmişti.Ben şahsen vista kullanacağıma windows7 kullanırım.XP yi ise sanal bilgisayarım da kullanırım.Saygılarımla

Sitede paylaþýlan rtm sürüm olan yaðmuradamýn paylaþtýðý linkten çektim ve kurdum yaklaþýk 10 gün kadar kullandým....

Eksiler

1-Tarayýcý sürekli hata veriyor cevap vermeme ve donma gibi.

2-alcohol %120 kurulmuyor dolaylý yolllardan kurdum lakin yinede tat vermedi. ( son sürümde dahil 4 sürüm denedim)

3-Daemon Tools Kurulmuyor Hata mesajýnda Bu yazýlýmlarýn desteklenmediði yazýyor

4-Kullanýcýdan kaynaklanýp pc donlamarýnda pc rest atýnca vistanýn kullanmýþ olduðu arayüzü görüyorum buda galiba þu demek oluyor vistanýn üstüne yama yapýlmýþ ama vistada böyle bir þeye þahit olmadým.

5- 4 veya 5 program çalýþtýðýnda donmalar oluyor ve yaklaþýk 3 dakika kadar sistem cevap vermiyor (ofis 2007,adobe photoshop,bluray disc oynatýmý, v.s)

Artýlarý:

1-Görsellik evet gayey hoþ insaný tatmin ediyor.

2-Açýlýþ hýzý farklý vistadan daha kýsa bu gerçek.

3-Driver bulma konusunda daha baþarýlý vistadan.

4-dreamscene çalýþmasý oldukça rahat kasma yok

5-Media player biraz farklý özellikle dts ve dolby kodlu müzik ve videolarda daha iyileþmiþ özellikle dijital ses olarak.

Genel:

1-Genel hýz vista ile ayný ben fark göremedim.

2-Sistem Puanlamasý vista x64 6.3 idi Vindovs 7 x64 7.9 Oldu bu aradaki farký hissedemedim

Kullandýðým sistem:

ANAKART - Asus rampage extreme 2

ÝÞLEMCÝ - Ý7 920

RAM - Ocz ddr3 trible 6 gb

HDD - 500gb wd

POWER - Hýgy power 1000w

10 günlük kullanýmda gözlemlediðim bunlar ve tekrar vista x64 kurdum memnunum

arkadaþým vista da sistem puanlamasý 5.9 üzerinden hesaplanmýyor mu ? yoksa ben mi yanlýþ biliyorum?

5- 4 veya 5 program çalýþtýðýnda donmalar oluyor ve yaklaþýk 3 dakika kadar sistem cevap vermiyor (ofis 2007,adobe photoshop,bluray disc oynatýmý, v.s)

Kullandýðým sistem:

ANAKART - Asus rampage extreme 2

ÝÞLEMCÝ - Ý7 920

RAM - Ocz ddr3 trible 6 gb

HDD - 500gb wd

POWER - Hýgy power 1000w

10 günlük kullanýmda gözlemlediðim bunlar ve tekrar vista x64 kurdum memnunum

Dostum emin misin i7 3.0 ghz 6 gb ddr3 ile kastýðýna.

O zaman ben core2 2 ghz ve 4 gb ddr2 800 ile yandým photoshop ta çalýþmaya yapamicam.

core i7, 6gb ram ve windows 7 de kasýlma ha? yok artýk olmaz öyle þey!

o zaman ben nasýl netbookumda ayný anda photoshop açýp, cd/dvd yazýp, dism ve imagex gui ile iþlem yapabiliyorum?

Zaten ben de ayný düþüncedeyim.

Dedim ya o zaman biz yandýk! :)

xp ilk çıktığında win98 daha süperdi hatta xp şekerci dükkanı gibbiydi hadi vistanın kısmen sorunlu olduğunu kabul ediyorum ama win7 perfonmansına laf soyleyenlerin genelde bu işlerden pek anlamayan kişiler olduğunu düşünüyorum türkiyede format atmayı öğrendinmi + bi iki bi bişey öğrenen kişiler(modifiye xp katılımsız program filan) kendini pc mühendisi ilan ediyolar...bunu bizler değil bu işin yıllarca mürekkebini yalamış kişiler bilirler şu anda %85 i olumlu!!!!

Ne derseniz Deyin Xp :clapping:

Simdi 1- Win7 Kullandım Doru hızlı Güzel Hosuma Gitti Aam Bazı Oyunlarda Sıkıntı Yaşıorsn .. Vb.

2- Vista Kullandım O kadar abartılacak bir yavaslıgı yok (yada Benım Pcde Yavas Deıl) Ama OyunPerformasnı Yok .. Xpde Hıc Kasmadan yuksek ayarda oynadıgım oyunları Vistada Dusuk AYarda oynuorum Gene biraz kasma Var buda benı Sınır deıor :) Ama 64bit denmedım :dribble:

3- Xp :) Bnce Sn Stabili Bu Aralarında

xp ilk çýktýðýnda win98 daha süperdi hatta xp þekerci dükkaný gibbiydi hadi vistanýn kýsmen sorunlu olduðunu kabul ediyorum ama win7 perfonmansýna laf soyleyenlerin genelde bu iþlerden pek anlamayan kiþiler olduðunu düþünüyorum türkiyede format atmayý öðrendinmi + bi iki bi biþey öðrenen kiþiler(modifiye xp katýlýmsýz program filan) kendini pc mühendisi ilan ediyolar...bunu bizler deðil bu iþin yýllarca mürekkebini yalamýþ kiþiler bilirler þu anda %85 i olumlu!!!!

aslýnda arkadaþlarýn hala xp demesinin nedeni sistem konfigürasyonlarýnýn Windows 7 yi tam karþýlamamasýdýr.

çift çekirdek ve üstü ve 2gb ram üstü makinalarda kesinlikle windows 7 derim

Windows 7 RC Build 7100 Kullandým 1 buçuk ay kadar sonrasýnda Build 7264 ile yeniledim sistemimi inanýn bu aradan geçen yaklaþýk 3 aylýk süre içerisinde hem Windows Xp hem de Vista'dan hakikaten soðudum hani derler ya alýþmýþ kudurmuþtan beterdir benimkisi öyle bir durum oldu sanýrým. Kafalarda soru iþareti kalmamasý açýsýndan diyebilirim ki tamamen stabilite olsun görsellik / performans, uyumluluk güvenlik tüm alanlarda gerçekten taktire ve de kullanmaya deðer bir iþletim sistemi. Win. 7 kullanmaya baþladýktan sonra bazen acil iþlerim olduðu anlarda mecburen Win. Xp sistem kurulu makina kullanmak zorunda kaldým ve baktým ki sanki daha önce Win Xp. hiç kullanmamýþým çok yabancý ve garip geldi. Þu an 4. aya girdim ve hala Windows 7 RC Build 7264 Kullaniyorum bu güne dek en ufak bir þekilde bile gerek yazýlýmsal gerekse de donanýmsal alanda bir tane bile hata ile karþýlaþmadým, Gönül rahatlýðý ile kullanabilirsiniz arkadaþlar.

core i7, 6gb ram ve windows 7 de kasýlma ha? yok artýk olmaz öyle þey!

o zaman ben nasýl netbookumda ayný anda photoshop açýp, cd/dvd yazýp, dism ve imagex gui ile iþlem yapabiliyorum?

Boþversene vistada sistem dercelendirmesi 5.9 üzerinden hesaplanýrken 6.4 olduðunu iddia eden adamdan ne beklenir ki

Bence görev çubuğu bile başlı başına bir neden.Bir de RocketDock gibi uygulama olsaydı.Mesala Para birimi , Haber Başlıkları gibi gereksiz gadgetler yerine bir RocketDock uygulaması tadından yenmezdi.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...