Jump to content

Niye Windiows 7 ?

Andrew1432

Recommended Posts

arkadaslar suan sanal makineden yaziyorum win7 7600 kurdum sanal olmasina ragmen gayet hizli tavsiye ediyorum en basit ornek

vistada buyuk bir dosyayi bir yerden bir yere kopyalarken pc de bir kac islem yapatiginda kopyalama yanit vermiyor ve olece kaliyor pc kitleniyor vs vs ama win 7 de bu olay yok gayet stabil arkadaslarin dedigi gibi

• Replies 89
  • Created
  • Last Reply
  • 1 ay sonra...

arkadas lar ben de yorum yazayım dedim 7600 ülti yi 2 ay kulan dım vistanın izin verilsin mi verilmesin mi mevzusu olmasa hemen hemen yakın gibi gördüm sitemiz de mevcut olan vista vlite sürüm lri bençe ve ben şu anda kulanıyorum win 7 daha ii win 7 45 saniyede açıyor vista vlite sürümler 30 saniye win 7 vlite oynama yapa bilsem çokk denedim olmadı vista dan daha ii olçak umarım ilerleyen zaman da win 7 uyum lu vlite çıkar

Ýlk kurduðumda çoðu programý çalýþtýramadým.Ama sonra öyle özellikleri varki onlarý keþfettikçe çalýþtýramadýðým program kalmadý.Sürücüleri ise kendi kuruyor.Performas ve görsellik bir arada.Þu anda deneme sürümleri var ama onlar bile vista ve xp yi çöpe atmaya deðer.XP benim için vazgeçilmezdi ama 7 nin kullanýmýda vista gibi deðil xp ye daha yakýn.MUTLAKA DENEYÝN

Ben de dün gece kurdum, ilk başta alışmak biraz zaman alabilir ama kullandıkça alışıyorsunuz. Ayrıca görsellik ve hız olarak çok iyi, microsoft son sürüm olarak bu sistemi çıkarmışsa vardır bir bildiği, doğru yenilikçi anlayışı taraftarıyım. Mircosoftun bundan sonra çıkaracağı programlar ağırlıklı olarak Windows 7 ye yönelik olacaktır. Bence şimdiden sizde kurun alışın ki ileride zorluk çekmeyesiniz. Hayırlı Ramazanlar herkese

arkadaþlar deneme amaçlý kurmayý düþünüyorum kullanan arkadaþlar hangi sürümün sorunsuz olduðunu bir linkle belirtirse , þimdiden teþekkürler

Ben kurdum kardeþim Windows 7 Ultimate kurdum üstelik bu sitede ki bi arkadaþýn eklentisinden kurdum ve çokta memnunum. Tavsiye ederim açýkçasý. Win Vista Home basic kullanýyordum öncesinde service pack 2 de vardý ama win7 kadar performans alamýyordum. Benim oyumda windows 7 ye ve ayrýca indirdiðim konu baþlýðý...

http://www.tnctr.com/index.php?showtopic=102728

Windows millenium u bilir misiniz? o zamanlar büyük umutla çıkıyordu fakat sonuç hüsran kimse hatırlamaz belki de. Ardından 22 yıl gibi bir sürede hoooop yeni bişr işletim sistemi neymiş adı XP. SAdece adı ve teması farklı sp yamalı milleniım işletim sistemidir. Fakat bazı donanımları eksiliğinin kurbanıdır. Ama kesinlikle 95 ve 98 yapı olark tamamen farklıdır. Zaten 98 de 95in biraz modlu halidr aslında. Şöyle demek lazım Önce vista verildi gerçekten Xp den çok farklı ve iyi bir işletim sistemi fakat herkes buna hazır değildi. İyi donanımlılar devam etti donanımı yetrsiz olan XP hızına:) devam dedi. Win7 aslında Vista nın ta kendisi fakat sadece bazı açıkları düzeltilmiş ve görsel olraka artık daha yenilerine hazır olan sistemler için iyi bir işletim sistemi olarak karşımızda....

Win7 gerçekten iyi bir işletim sistemi fakat biraz kaprisli diyebilirm. O da donanımınızla alakalı sadece...

ben vista sp2 home premium x64 kullanıyorum gayet memnunum çok hızlı çok stabil veri aktarım hızı bende özellikle sp2 den sonra çok hızlı ben win 7 de kullandım şu crak işi bi tam olarak öğreneyim kesinlikle win7 ye döneceğim win 7 de oyunlarda sıkıntı yaşamıştım o yüzden kaldırdım yoksa açıkçası çok hızlı bir sistem ama x64tabiki. x86 okadar hızlı değil bence ama tekrar söylüyorum win 7 kullananan kolay kolay başka bir iletim sistemi kullanmaz.

microsoft işletim sistemi yazmaktan bıkmaz bizde tartışmaktan bence neden windows 7 microsoft un en son çıkarttığı işletim sistemi olduğu için .

xp kullanıyorum vistayıda kabul etmiştim 7 de kabul ediyorum her zaman son cıkan en iyisidir bir öncekine göre daima eksikleri giderilmiştir

sorunsuz işletim sistemi arıyorsak kendimiz yazalım ..

vista sp2 64 bit ten 7 x64 e geçtim. bana kalýrsa 7, vistanýn hafif hali fakat herkesin donanýmýna göre bu çok fark eder. benim bilgisayarýmda fazla program yüklü deðil o yüzden 7 benim için ideal hiçbir sýkýntým yok ama programlarý yüklemeye baþadýðýmda 7 ye bu kadar güvenebilcekmiyim acaba? herkes ram olayýndan bahsetmiþ ben bir türlü tutturamadým oranlarý maalesef 7 ve vistanýn harcadýðý ram benim pc de ayný 1gb civarý, toplamda 4gb ram var. vista bana göre þu an için daha stabil, bu tabiki benim görüþüm bence herkesin test edip yorumlamasý gereken birþey.

Bence bir işletim sistemiyle ne kadar haşir neşir oluyorsanız o kadar alışır hale geliyosunuz.Windows XP den Win7 geçtim makina içinde tanımadığı bir aygıta rastlamadım Webcam eskiydi biraz onu da uyumluluk moduyla kurarak hallettim.Gereksiz servisleri kapatarak ram den yer kazandım.Bazıları win7 gerekli olduğu için devredışı bırakmama rağmen sistem hata vermeden hizmeti kendi kendine başlatabildi.Vista için ayrı uygulama ya da version demişlerdi.Xp de kurduğum katılımsız ne kadar uygulama varsa hepsini kurdum sorunsuz çalıştırdı.(Cs3,Office03).Oyunsuz olmazdı tabi yeni oyunlara haşır neşir değilim Kurduğum eski oyunlar Ultima Online Warcraft 1.20c,Starcraft hepsi gıg demedi.Sidebar eskiden 73mb gördüğüm vistadan win7 de 15mb geçtiğini görmedim ve işletimi sistemi boştayken zannedersem ramini de boşaltıo 460mb download a bıraktığımda 382 kadar düştüğüne şahidim (MultiUSB ve Antivir çalıştığı halde).Görselliğe zaten sölememe gerek yok.Kısaca sölemeye çalıştığım şey işletim sistemiyle ne kadar haşır neşir iseniz o kadar şekil verip alışabiliyorsunuz.Ön yargıyla yaklaşmak gereksiz.

Athlon 1.7 ve 512 MB Ram 'li makinada kurulu XP 'yi aratmıyor. Perfromans ve sistem kullanımı çok iyi. AVG 8.5, Multi USB Guard arka planda çalışırken, Outlook, MSN Messenger ve AIMP açık 395 MB ram yiyor. İşlemci kullanımı bu esnada % 10 - 30 arasında.

vistanýn birdönem piyasaya çýkan windows Me gibi olduðuna inanýyorum.ilk önce vistayý piyasaya sürdüler.sonrada tüm hatalarý ný ayýklayýp windows 7 yi oluþturdular.windows xp çýktýðýnda winme için bu þekilde yorumlar vardý ve bende dahil birçok kiþi win98SE den wzgeçemiyordum daha stabil geliyordu.fakat win xp yi ilk kurduðumdan bu yana terk etmiþ deðilim. daha kýrýlmadan önce 21 günde bir formatlayarak kullanýyordum.

þimdi "winxp +vista win7" nin yaþadýðýný o dönemde "winSE+ winMe+winXP " üçlüsü yaþamýþtý

þimdi win7 den memnunum.kurup kullanmayan bilemez.anlatýlmaz yaþanýr:)

eminim ki microsoftun yapacaðý birsonraki en iyi iþletim sistemi win9 olacaktýr. yine win8 ile milleti test edip win 9 da bombayý patlatacaklar :)

Windows 7 ilk olarak windows işletim sistemlerinin en hızlı kurulanıdır bu bir gerçek vista'ya göre çok daha iyi görünüm ve çok daha iyi performans sunuyor ayrıca kullanımı çok kolay olmasıda iyi bir özelliğidir. Ben vista da kullandım sonra windows 7nin beta sürümünün 7100 sürümünü indirmiştim onu kurdum makinama gayet memnun kaldım sonrada 7264 indirdim şuandada onu kullanıyorum çokta memnunum orjinalinin yayınlanmasını dört gözle bekliyorum.

Windows millenium u bilir misiniz? o zamanlar büyük umutla çýkýyordu fakat sonuç hüsran kimse hatýrlamaz belki de. Ardýndan 22 yýl gibi bir sürede hoooop yeni biþr iþletim sistemi neymiþ adý XP. SAdece adý ve temasý farklý sp yamalý milleniým iþletim sistemidir. Fakat bazý donanýmlarý eksiliðinin kurbanýdýr. Ama kesinlikle 95 ve 98 yapý olark tamamen farklýdýr. Zaten 98 de 95in biraz modlu halidr aslýnda. Þöyle demek lazým Önce vista verildi gerçekten Xp den çok farklý ve iyi bir iþletim sistemi fakat herkes buna hazýr deðildi. Ýyi donanýmlýlar devam etti donanýmý yetrsiz olan XP hýzýna:) devam dedi. Win7 aslýnda Vista nýn ta kendisi fakat sadece bazý açýklarý düzeltilmiþ ve görsel olraka artýk daha yenilerine hazýr olan sistemler için iyi bir iþletim sistemi olarak karþýmýzda....

Win7 gerçekten iyi bir iþletim sistemi fakat biraz kaprisli diyebilirm. O da donanýmýnýzla alakalý sadece...

Merhaba,

Haddim olmayarak bir yanlýþý düzeltmek istedim. windows millenium windows 98'in ikiz kardeþidir, sadece tema farký vardýr ( ona da tema denirse), yani dos tabanlý bir iþletim sistemidir. Burada arkadaþýn millenium diye bahsettiði windows 2000 olsa gerek ve evet 2000 ile xp arasýnda çok az fark vardýr bu doðru.

Windows 7 olayýna gelince; Athlon xp 2500+, 768 Mb ram ile Xp'den çok çok yavaþ çalýþtýðýný söylemeliyim. ayný makinede xp 30 - 35 sn'de açýlýrken, yeni kurulmuþ win7 45 sn ile 1 dak. arasýnda açýlýyor, açýldýktan sonraki kasýlmalarý saymýyorum. Ram miktarý artarsa belki durum deðiþebilir fakat þu an durum bu. Sonuç olarak 4-5 yaþlarýndaki eski makinelere pek uygun görünmüyor, yani bizim için xp'ye devam ...

Güncelliyorum.

Niye Windows 7 ?

Lanet XP gibi zırt pırt çökmüyor. Daha 1 kere mavi ekran görmedim Build 7000'den beri kullanıyorum,yaklaşık 3 ay kadar da kullandım.

Daha güvenli. Reader_s virüsünü yemiyor mesela.

ISO yazabiliyoruz.

Superbar.

Eylem Merkezi.

Sorunlara hızlı çözüm bulma.

Kararlılık.

Performans. Özellikle NetBook'larda Vista'dan kat kat daha iyi olduğundan dolayı şimdiden Starter sürümüne NetBook'ların işletim sistemi olarak bakılıyor.

Başlangıç onarımı ve gelişmiş kurtarma araçları.

Daha akıllı bir UAC.

Daha iyi sistem yönetimi.

UDF dosya sistemine tam anlamıyla destek,yani DVD'yi USB bellek gibi kullanabilmeniz (Vistada da olabilir emin değilim)

Public Beta ve RC sürümleri sayesinde gelen geri bildirimlerle daha hatasız bir sistem.

Bitlocker-to-go ile USB bellek şifreleyebilme.

Multitouch desteği ile ileride yaygınlaşması beklenen dokunmatik ekranlarda kolay kullanım.

PowerShell.

Gıcık IE başta olmak üzere istenmeyen uygulamalar tamamen sistemden kaldırma.

Daha fazla kişiselleştirme desteği.

...

Daha çok var.

XP mi o da ne diyecektim,bilgisayar eski olmasa.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...