Jump to content

Niye Windiows 7 ?

Andrew1432

Recommended Posts

• Replies 89
  • Created
  • Last Reply

p4 sistemin ve 1gb ramin varsa kurma.

Ayrica böyle bir sisteme win 7 kurup yok 500mb ram yiyor yok bilmem ne gibi laflarada uyuz oluyorum.O zaman kurun win 95 i...

Her yeni bir teknolojinin hem + sı hemde - leri vardir.

mesela 3g olayi vardir biliyorsunuz.3g kullanabilmek için eski telefonlarinizi çöpe atmaniz yenisi almaniz gerekli.

Buda böyle bunu kullanabilmeniz için ya sisteminizi biraz daha yükseltmeniz veya değiştirmeniz gerekli.

Böyle p4 256mb ramli makineye win 7 kurupda yok şöyle yok böyle demeyin...

4 çekirdekli işlemcilerin oldugu ve 4 gb ramden daha fazla destek verildiği dönemde yaşiyoruz beyler...

pentium ve sempron devri bitti..

p4 full sistem makine var 200tl etmiyor!...

200tl lik işletim sistemi nasil düzgün bir şekilde çalişssin onda..

Ben daha kurmadým ama benimde oyum Windows 7 den yana... Vista daha iyi diyenlerede þaþýrdým yani sonuçta daha yeni bir iþletim sistemi elbette daha iyidir vistanýn performans sorunu 7 de kalktýðýna görede bence mükemmel olmuþtur. En kýsa zamanda yükleyip denemeyi düþünüyorum...

xp ile vistanýn karýsýmý

Windows 7'ye XP ile Vistanýn karýþýmý nasýl diyebiliyorsunuz hayret ediyorum.

Biraz forumlarý araþtýr teknik bilgi öðren de zihnin açýlsýn.

Forumlarý araþtýrmana da gerek yok.

Biraz matematik de yeter.

5.1 (XP) + 6.0 (Vista) = 6.1 (Win7) etmez.

Acaba nasýl iso yazýldýðýný söyler misin @morning

Ya nesini söyleyeyim isoya çift týklayýnca küçük bir ekran açýlýyor ordan yazdýrýyorsun.

http://windowsteamblog.com/blogs/windowsexperience/archive/2009/04/13/burn-iso-images-natively-in-windows-7.aspx[/CODE]

Ya nesini söyleyeyim isoya çift týklayýnca küçük bir ekran açýlýyor ordan yazdýrýyorsun.

http://windowsteamblog.com/blogs/windowsexperience/archive/2009/04/13/burn-iso-images-natively-in-windows-7.aspx[/CODE]

Pardon ben yanlýþ anlamýþým.

Ben kendimiz ÝSO oluþturabiliryoruz sandým :)

Ýndirdim kurdum. Resim istiyorsan ekleyelim diyorsunda güzel aslýnda bende kullandým ama hemen kaldýrdým xp ye döndüm neden dersen hiç bir proðramla uyuþmuyo her þeyden önemlisi java.

java destekli hiç bir proðramý kullanamýyoruz

bendemi bir þey var yoksa windows 7 demi anlayamadým

sizlerde java falan düzgün çalýþýyormu paylaþýrsanýz seviniriz saygýlar. :)

daha önce buna benzer konu açmýþtým ama microsoft nasýl becermiþse daha çýkmadan herkesi win7 ile beynini yýkamýþ, eleþtireni nerdeyse dövüyolar :) neyse ben her zaman oldugu gibi yine ayný fikirdeyim... vista sp2 kullanýcýlarý asla çok þey beklemesin tam bir hayal kýrýklýgý yaþayabilirsiniz, ha eger xp yada daha eski bir iþletim sistemine sahipken win7 ye geçiþ yaparsanýz görsellik ile bir kaç özellik dýþýnda ve eski iþletim sisteminize göre kasmalar görebilirsiz... :)

Java da çalýþýyor tabii.JDownloader ile kaç tane indirme yaptým rapidden.

simdi herseyden once daha yeni bir isletim sistemi ram yiyor falan filan diyenlerede ram sizin kullanminiz icin hazir tutuluyor ondan ogle vistada da bu boyleydi herkes ram yiyor dedi

Arkadaþlar Ben 64 bit windows 7 kullanýyorum gayette memnunum .Niye kullandýðýma Gelince Vista ve Xp yada diðer iþletim sistemlerinde Anakart,ekrankartý,tv kart vs driverlerini tektek kuruyordum windows 7 de hepsini kendisi tanýdý hemde hepsini 1.nedenim bu.

2.nedene gelince arkaplanýn süre ayarlý olarak deðiþmesi ve görev çubuðu ikonlarýnýn daha hoþ olmasý :)

3. ve asýl sebebe gelince vistada olduðu gibi 16 bit lik oyunlarý (counter vs eski oyunlar) çalýþtýrmamazlýk yapmýyor tüm sistemler için olan programlarý çalýþtýrabiliyor!

yaklaşık 1 aydır kullanıyorum, performans açısından çok memnunum, pc min özellikleri p4 3.2 cpu gigabyte1000g mainboard 256 ati, 1gb ram, kurulması 15dk civarında bitti, açılışı post ekranından sosnra 16sn. bence win7 i kullanmam için bu kadar sebep yeterli.

Sitede paylaþýlan rtm sürüm olan yaðmuradamýn paylaþtýðý linkten çektim ve kurdum yaklaþýk 10 gün kadar kullandým....

Eksiler

1-Tarayýcý sürekli hata veriyor cevap vermeme ve donma gibi.

2-alcohol %120 kurulmuyor dolaylý yolllardan kurdum lakin yinede tat vermedi. ( son sürümde dahil 4 sürüm denedim)

3-Daemon Tools Kurulmuyor Hata mesajýnda Bu yazýlýmlarýn desteklenmediði yazýyor

4-Kullanýcýdan kaynaklanýp pc donlamarýnda pc rest atýnca vistanýn kullanmýþ olduðu arayüzü görüyorum buda galiba þu demek oluyor vistanýn üstüne yama yapýlmýþ ama vistada böyle bir þeye þahit olmadým.

5- 4 veya 5 program çalýþtýðýnda donmalar oluyor ve yaklaþýk 3 dakika kadar sistem cevap vermiyor (ofis 2007,adobe photoshop,bluray disc oynatýmý, v.s)

Artýlarý:

1-Görsellik evet gayey hoþ insaný tatmin ediyor.

2-Açýlýþ hýzý farklý vistadan daha kýsa bu gerçek.

3-Driver bulma konusunda daha baþarýlý vistadan.

4-dreamscene çalýþmasý oldukça rahat kasma yok

5-Media player biraz farklý özellikle dts ve dolby kodlu müzik ve videolarda daha iyileþmiþ özellikle dijital ses olarak.

Genel:

1-Genel hýz vista ile ayný ben fark göremedim.

2-Sistem Puanlamasý vista x64 6.3 idi Vindovs 7 x64 7.9 Oldu bu aradaki farký hissedemedim

Kullandýðým sistem:

ANAKART - Asus rampage extreme 2

ÝÞLEMCÝ - Ý7 920

RAM - Ocz ddr3 trible 6 gb

HDD - 500gb wd

POWER - Hýgy power 1000w

10 günlük kullanýmda gözlemlediðim bunlar ve tekrar vista x64 kurdum memnunum

bu tartismalara hic gerek yok aslinda hep akli evvel birileri cikip yapilan biseyi kotuler kendini daha bilginim sanir ozellikle yeni nesil gecnclerde bu cok fazla tabiki kucuk hatalar olur ama soradan duzeltilir kolay degil bu isleri yapmak elinizden geliyorsa bos konusanlar pardusu gelistirinde onu kullanalim dunyayada yayalim micronun yaptigini kullanirsniz ondan sonra yok ogle yok boyle vista bakin su an icin gayet stabil keza xp ye kimse laf soyletmiyor ama zamaninda bunlarada atip tutanlar cok oldu biraz sabirla duzeltilir ha biz daha iyisini yapariz diyorsaniz yapin o zaman:))

daha iyisi cikana kadar en iyisi bu!

bu tartismalara hic gerek yok aslinda hep akli evvel birileri cikip yapilan biseyi kotuler kendini daha bilginim sanir ozellikle yeni nesil gecnclerde bu cok fazla tabiki kucuk hatalar olur ama soradan duzeltilir kolay degil bu isleri yapmak elinizden geliyorsa bos konusanlar pardusu gelistirinde onu kullanalim dunyayada yayalim micronun yaptigini kullanirsniz ondan sonra yok ogle yok boyle vista bakin su an icin gayet stabil keza xp ye kimse laf soyletmiyor ama zamaninda bunlarada atip tutanlar cok oldu biraz sabirla duzeltilir ha biz daha iyisini yapariz diyorsaniz yapin o zaman:))

daha iyisi cikana kadar en iyisi bu!

Kardeþ zaten bakarsan konu sabitlenmiþ.

Aslýnda bu tartýþmalara gerek oluyor bence.

O dediðin kiþiler belki okur da kendine çeki düzen verir.

Ya da burda onlar cevaplarýný alýr.

Bir de bilmeyen kiþilere de yarar saðlayabilir diye düþünüyorum.

Saygýlarýmla...

evet "619" haklisin tabi tartsilsin ben tartsilmasin demiyorum yararlida olur benim cok bildigini idda edenlere yonelik biseydi neyi tartisiyonuz aslinda bisey bildikleri yok bilmeyenler icin tabi faydali ayrica hatalari paylasmakta cabuk cozumler saglar bazilari yuksekten ucuyor ellerindende bisey gelmiyor onlara sozum

Merhaba,

Haddim olmayarak bir yanlýþý düzeltmek istedim. windows millenium windows 98'in ikiz kardeþidir, sadece tema farký vardýr ( ona da tema denirse), yani dos tabanlý bir iþletim sistemidir. Burada arkadaþýn millenium diye bahsettiði windows 2000 olsa gerek ve evet 2000 ile xp arasýnda çok az fark vardýr bu doðru.

Windows 7 olayýna gelince; Athlon xp 2500+, 768 Mb ram ile Xp'den çok çok yavaþ çalýþtýðýný söylemeliyim. ayný makinede xp 30 - 35 sn'de açýlýrken, yeni kurulmuþ win7 45 sn ile 1 dak. arasýnda açýlýyor, açýldýktan sonraki kasýlmalarý saymýyorum. Ram miktarý artarsa belki durum deðiþebilir fakat þu an durum bu. Sonuç olarak 4-5 yaþlarýndaki eski makinelere pek uygun görünmüyor, yani bizim için xp'ye devam ...

Pardon mileenium derken 20i kastettiðim doðrudur. Teþekkür ederim.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...