Jump to content

Cd - Dvd - Usb - Hdd ... Için Multiboot Hazırlamak

Share

Recommended Posts

pre_1362870049__ozanmulti.jpg

başlangıçta seçili gelen(sistemi ikinci diskten başlat) seçenegi farklı bir menü seçili olacak sekilde nasıl değiştirebilrim

en üsteki menü seçili olarak gelsin istiyorum

Hiren's bootcd 15.1 Türkçe bunu nerden indirdin link verirmisin yada upload edermisin ?

S.a dostlar foumdan   bi çok kişiden özel mesaj geliyo gfx menum için 

kxk9m.jpg

kxjzc.jpg

uzun bi zaman olmuştu yapalı benim hazırladığım gibi gfx menu hazırlamak isteyen verdiğim linkden bakabilirler

http://reboot.pro/topic/15689-ripper-gfx-with-gui-gfxboot-editor/
Edited by rebelli0uss
  • Like 3

title Sistemi Sectigim Surucuden Baslat \n Test 1 2 3 Sonra duzenlenecek!
map --unhook && cdrom --init && map --hook
clear && echo Surucu Listesi && echo ----------------------------------------------------
find && echo ----------------------------------------------------
set /p DRV=Yukaridaki listeki uygun bir surucuyu klevyenizden giriniz:
chainloader %DRV%+1 || chainloader %DRV% && boot
boot || echo -> Onyukleme basarisiz! && echo && pause --wait=5 <<< Klasik Menu Geri Don ...
  • Like 1

Hocam linkleri rica etsem başka bir yere daha upload edermisin.

Bide target kalasörünün içerisindeki menu  belgesinin içindeki kodlar böyle görünüyor.

title I386/SETUPLDR.BIN\n Windows XP Professional
map --unmap=0:0xff
map --unhook && map --rehook
# Only for usb
if %@root:~1,3%==hd0 && geometry (hd1) && map (hd0) (hd1) && map (hd1) (hd0) && map --rehook && set PART=%@root:~5,1% && root (hd1,%PART%) || echo !!!
set GZFILE=/WINXP/BOOT.GZ
set BOOTFILE=/I386/SETUPLDR.BIN
if exist %GZFILE% || find --set-root --ignore-floppies %GZFILE% || echo -> Not found %GZFILE%
if exist %GZFILE% && set EXIST=1
if %EXIST%==1 && echo ----------------------------------------------------
if %EXIST%==1 && echo Loading Windows XP Professional
if %EXIST%==1 && echo Please wait...
if %EXIST%==1 && map --mem %GZFILE% (0xFF)
if %EXIST%==1 && map --e820cycles=3
if %EXIST%==1 && map --rehook && root (0xFF) && chainloader (0xFF)%BOOTFILE% || chainloader () && boot
boot || echo -> Fail to boot! && echo && pause --wait=5 <<< Return to clasic menu...
# =========================================================================title I386/SETUPLDR.BIN\n Windows XP Professional
map --unmap=0:0xff
map --unhook && map --rehook
# Only for usb
if %@root:~1,3%==hd0 && geometry (hd1) && map (hd0) (hd1) && map (hd1) (hd0) && map --rehook && set PART=%@root:~5,1% && root (hd1,%PART%) || echo !!!
set GZFILE=/WINXP/BOOT.GZ
set BOOTFILE=/I386/SETUPLDR.BIN
if exist %GZFILE% || find --set-root --ignore-floppies %GZFILE% || echo -> Not found %GZFILE%
if exist %GZFILE% && set EXIST=1
if %EXIST%==1 && echo Loading Windows XP Professional
if %EXIST%==1 && echo Please wait...
if %EXIST%==1 && map --mem %GZFILE% (0xFF)
if %EXIST%==1 && map --e820cycles=3
if %EXIST%==1 && map --rehook && root (0xFF) && chainloader (0xFF)%BOOTFILE% || chainloader () && boot
boot || echo -> Fail to boot! && echo && pause --wait=5 <<< Return to clasic menu...
# =========================================================================s
Edited by crberus

bilgisayarı flahs dan başlattım ve w7 kurulumu seçtim. yüklenecek sistemi de sectikten sonra sürücülerin gelmesi gereken ekranda hata verdi ve sürücü yüklenecek kısmı seçiniz gibi bir uyarı alıyorum. hazırladığım w7 kurulumu flahs da ıso çeklinde olduğundan kaynaklanıyor galiba. yardımcı olabilir misiniz. root dan w7 kurulumunda ıso dosyasının içindeki dosyaları flash ın ana dizinine attğımda sorunsuz şekilde kurulum yapmıştım. iso  dan kurulum yapamıyorum.

bilgisayarı flahs dan başlattım ve w7 kurulumu seçtim. yüklenecek sistemi de sectikten sonra sürücülerin gelmesi gereken ekranda hata verdi ve sürücü yüklenecek kısmı seçiniz gibi bir uyarı alıyorum. hazırladığım w7 kurulumu flahs da ıso çeklinde olduğundan kaynaklanıyor galiba. yardımcı olabilir misiniz. root dan w7 kurulumunda ıso dosyasının içindeki dosyaları flash ın ana dizinine attğımda sorunsuz şekilde kurulum yapmıştım. iso  dan kurulum yapamıyorum.

1- Kullandığın grub4dos komutlarında sorun olabilir,

2- Kullandığın iso dosyasında sorun olabilir, (iso dosyasını nasıl oluşturduğun durumu değiştirir)

Komutlarını güncelleme yaparak dene.

Hata devam ederse iso dosyanı kontrol et.

• Like 1

Kullandığım kodlar bunlar

# =========================================================================================================

# Grub4dos usb diskten çalıştırıldıysa, birinci disk ile ikinci diskin yerini değiştiriyoruz!
title Windows 7 Sp1\n Iso dosyasından önyükleme yapar
geometry (hd1) && checkrange 0x80 read 0x8280 && map (hd0) (hd1) && map (hd1) (hd0) && map --hook
set ISOFILE=/W7/W7.ISO
ls %ISOFILE% || find --set-root --ignore-floppies %ISOFILE%
map %ISOFILE% (0xFF)
map --hook
root (0xFF)
chainloader (0xFF)/BOOTMGR || chainloader ()
boot

# =========================================================================================================

Verdiğim link blue_life ın çalışması.

Konuya burdan ulaşabilirsin.

Gerekli anlatım mevcuttur.

İlgili konu

merhabalar sabahtan beri sitedeki bilgileri karıştırıyorum sources\boot.wim dosyası bulunamadı hatası veriyor 

benim amacım usb flashdiskle windowsxp yi kurmak anlatımları dikkatlice okudum ama üstün körü bir anlatım var.benim gibi sıfırdan bakan bir insan hiçbirşey bilmiyor ve adım adım satır satır okuyor ama malesef sürekli hatalarla eksik anlatımlarla tıkanıp kalıyorum yardım bekliyorum resimler ski nt5 e göre asla öyle bir gmörünüm yok nt6 da ayrıca ben xp yükleyeceğim xpde boot.vim dosyaysı yok takılıp kaldım çıldırmak üzereyim bir arkadaş şu işi düzgünce adım adım açıklayabilirmi?

@blue_life bu multibootha Kaspersky Rescue Disk ekleme yintemi varmıdır.Ben ekledim ama ilk başları çalışıyor sonra öylee kalıyor.Mümkünse eğer iso ekleme işini sorayım sizlere.

Aynı sorunu bende yaşamıştım. Aşağıdakileri uygula.

rescue2usb.rar

Linkteki programı indir calıstır kurulum yolu olarak masaüstünde bir klasör göster kurulduktan sonra masaüstündeki klasördeki rescue2usb.exeyi calıstır ilk kutucuktan Kaspersky Rescue Disk 10 iso dosyasını göster aşağıdaki kutudan usb veya hafıza kartını göster biçimlendirme yapacağı için bos usb veya mmc kart kullan işlem bittikten sonra usb veya mmc karttaki dosyaları kullanacağın usb nin ana dizinine at ve menü lst te aşağıdaki komutları ekle

title Virus Scan Kaspersky Rescue
map (hd0,0)/rescue/rescueusb.iso (0xff) || map --mem (hd0,0)/rescue/rescueusb.iso (0xff)
map --hook
chainloader (0xff)

• Like 1
  • Thanks 1