Jump to content

Öğretmen Olmak (tulavet)

CentilBoy

Recommended Posts

Ben öğretmenleri hiç sevmem. İlkokuldaki hocam sağolsun D.S. beni okuldan ve öğretmen denen kelimeden soğutmuştu..

gerçeten zor iş öğretmenlik.

kimisi var sevdirir,kimisi var sövdürür!

bizim lise yıllarında uyuyarak geçirdiğim tarih derslerini yeni gelen hocam sevdirmişti,90 dan aşağıya not almıyordum :)

inanın okulun tatil olduğu günler en çok velilerimiz üzülüyor evde bir çocukla uğraşamıyorlar biz tek sınıfta 30 40 tanesiyle uğraşıyoruz ama hepsi bizim canımız ciğerimiz yüce rabbim onun sabrını veriyor.bazen çıldıracak düzeye gelsekte tekrar dünyaya gelsem yine öğretmen olmak isterdim.

inanın okulun tatil olduğu günler en çok velilerimiz üzülüyor evde bir çocukla uğraşamıyorlar biz tek sınıfta 30 40 tanesiyle uğraşıyoruz ama hepsi bizim canımız ciğerimiz yüce rabbim onun sabrını veriyor.bazen çıldıracak düzeye gelsekte tekrar dünyaya gelsem yine öğretmen olmak isterdim.

Hocam gerçekten tebrik ederim sizi, bizim bir ingilizce hocamız vardı, kadının etmediği laf kalmıyordu, hayatından mutsuz öğrencilerden mutsuz her şeyden bezmiş durumdaydı.. çok iyi öğretmenlerimizde var, bazen öğretmenimin bana en yakın insan olduğunu düşünüyorum, eski düşüncelere göre öğretmenle öğrenci arasında sınır olmalı, ben bütün öğretmenlerimle yakın ilişki içerisinde olmaya çalışmışımdır hep ve genelde bunu başardığımı düşünüyorum, tabi gerekli mesafeyi de korumak lazım..

Hocam gerçekten tebrik ederim sizi, bizim bir ingilizce hocamız vardı, kadının etmediği laf kalmıyordu, hayatından mutsuz öğrencilerden mutsuz her şeyden bezmiş durumdaydı.. çok iyi öğretmenlerimizde var, bazen öğretmenimin bana en yakın insan olduğunu düşünüyorum, eski düşüncelere göre öğretmenle öğrenci arasında sınır olmalı, ben bütün öğretmenlerimle yakın ilişki içerisinde olmaya çalışmışımdır hep ve genelde bunu başardığımı düşünüyorum, tabi gerekli mesafeyi de korumak lazım..

Gerekli mesafeyi korumak hocanın elinde değil.

Hoca yakınlık gösterir, öğrenci belli sınırlar içinde hocaya yaklaşır.

Hoca yüz verdi diye hocasına lan diyen öğrenciler biliyoruz..

Gerekli mesafeyi korumak hocanın elinde değil.

Hoca yakınlık gösterir, öğrenci belli sınırlar içinde hocaya yaklaşır.

Hoca yüz verdi diye hocasına lan diyen öğrenciler biliyoruz..

hmm demekki ben sınırı çok iyi korumuşum o kadar samimi davranmama rağmen, çünkü benim öğretmenlerim aşırı disiplinli ve en ufak bir hataya sinirlenen insanlar :) .. lan diyenlere sözüm yok , şimdi konuşsam konuyu saptırırım sinirlenirim..

hmm demekki ben sınırı çok iyi korumuşum o kadar samimi davranmama rağmen, çünkü benim öğretmenlerim aşırı disiplinli ve en ufak bir hataya sinirlenen insanlar :) .. lan diyenlere sözüm yok , şimdi konuşsam konuyu saptırırım sinirlenirim..

Bizim hocalarımızda öleydi...Hocalarımızla samimiydik ama tabi bi sınırı vardı ve bunu bende dahil herkes bilirdi çünkü sonuçta onlar hocalarımız bizim geleceğimizin daha iyi olması için çalışıyorlar...Wmismail arkadaşımızın dediğine gelince ben hiç hayatımda bi kere olsun hocalarla lanlı manlı konuşmamışımdır şonuçta ne kadar samimi olursan ol saygı önce gelir umarım anlatabilmişimdir :D ...Saygılarımla....

öğretmenler gerçekten kutsaldır.. onlar olmasa bugün hiç bir yerde olamazdım olamazdık heralde.. bazen okuyamayan insanları düşünüyorum da, kişilik olarak harika mükemmel insanlar olmalarına rağmen, ezilmeye orada burada sürünmeye devam ediyorlar, malesef bu dünyada insanlık karın doyurmuyor..

öğretmenlik gerçekten kutsal bir meslektir. ben hala liseden öğretmenlerim ile görüşürüm hatırlarını sorarım. biz kattıkları anlatılamaz. ayrıca samimiyetten yanayım ben eğitim de. ama "lan" falan diyen cibiliyetsizler iyi niyeti suistimal eden kişilerdir. Onların ana babasına da saygısı yoktur.

kendilerin den sogutan hocaların yanısıra arkadas gibi takıldıgımız hocalarımız da var sorsan 2 side hoca..

o dediğim ingilizceci yüzünden ingilizceden soğudum ya yok böyle bişey, sınıfta ingilizce dersi en iyi olanlardan biriydim ben, kadın bütün negatifliğini bize yansıtıyodu..

Ben öğretmenleri hiç sevmem. İlkokuldaki hocam sağolsun D.S. beni okuldan ve öğretmen denen kelimeden soğutmuştu..

Bir kişi yüzünden genelleme yapmak doğru mu? Deseler ki bilgisayar programcılarını sevmem bir tanesi vardı işini bilmiyordu diye hoşuna gider mi o genelleme içine girmek?

Her öğretmen öğrencileriyle yakın olmak ister(bazı kasıntılar dışında)ama iş öğrencide biter. Yaramaz, feşel, delidolu birisi olabilirsin, baş ağrıtırsın ama çok sorun olmaz. Ama şımarık terbiyesiz olursan işler orda değişir.

Annem de babam da öğretmen, ikisi de zamanında öğretmenim oldular:):D Babam kimya öğretmeni, "mol kavramı" nı anlatmak için(ki mol kavramı çok önemlidir, onun üstüne inşaa edilir herşey) öğrencileri atom yapıyor, birleştirip element -molekül oluyor falan diye anlatıyor.S onraki gün öğrencinin velisi geliyor siz benim çocuğa isim takmışsınız, atom falan demişsiniz gibi bişeylerle:):D Ve bu lisede olan bir olay. Öğrtmen sadece öğrenciyle değil herkesle uğraşıyor;ana baba dayı komşu, müdür,....:D

Gerçekten zor iş Ben öğretmen olsam benim gibi öğrenci koysalar karşıma iki dakikaya tekme tokat dalarım ama hocalardan öyle bişe görmedik

Öğretmen yapmak için sabır sınavından da geçiriyolar herhalde

bu cocugun kulagı v yi l olarak algılıo ve beyne sinyali l olarak gönderio dünyanın en ii hocasıda olsa yapması gereken cocugun kulagının v yi hangi harfle algıladıgını bulmak ve ona göre söylemek

mesela cocuk tuvalet demesi için ona belkide tukalet die seslenmek laızmdır ..

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...