Jump to content

Iatkos V7 (intel-amd) X86

eScape

Recommended Posts

arkadaşlar ben birşey sormak istiyorum bunun kurulumuna ben geçtim fakat driver olarak sadece vga seçtim (deneme amaçlı) kurulum başarılı olursa kurulum bittikden sonra eksik driverları seçebilirmiyim?

Ayrıca konu için teşekkürler :D

Merhaba arkadaslar...Herkes bişiler sormuş sorunlar kolay sayılır. Ancak ilk başta yukarıda linki de verilmiş olan www.uphuck.com sitesi bu işleri yürütüyor.Dil desteği de var basta kurarken seçiyorsunuz.Driverlarda sonradan tekrar boot edilip yine sadece istenen driverları seçip kurabilirsiniz.Aynı zamanda wireless internet sorunları için benim de intel 3945 abg driver ının stabil versiyonu henüz cıkmadı.Ben sorunu usb wireless adaptorle cözdüm .Zyxel G 202 kendi sitesinde orjinal mac driver ını veriyor zaten yeni çıkmış bu.Alın kullanın benim işime yaradı.Yani internet sürücü yelpazesi geniş degil.Bildiğim kadarıyla bu işler kişisel çalışmalarla yapılıyor sonuçta bi firma desteği yok zaten ama bu dediğim adaptor zaten firması verdiği için sürücü sorunsuz calışıyor...Ben kullanıyorum.Gercekten cok güzel ve değşik bir sistem.Aynı zamanda windows sürümleriyle dual boot yapilabiliyor...Ben XP ve iatkos 7 dual boot kllanıyorum.Kurarken basta cameleon 2.0 ı secin...:D

• 1 ay sonra...
  • Replies 52
  • Created
  • Last Reply

öncelikle arkadaşım sana teşekkür ederim ama ben kurulumu yaptıktan sonra bilgisayar katanıp açlıdı ama no keyboard before again gibi yazılar ve müzik çaldı ve orda kaldı nasıl olacağını yada olamayacağını söyleyin lütfen yardım edin benim makinemle ilgili bir sorunmu var anlamadım

• 2 hafta sonra ...
Arkadaşlar bir sorum olucak. Ben geçen sene kurmaya çalıştım. Ancak sürücüleri bulamamıştım. Sürücülerle ilgili bir kaynak var mıdır acaba? Şimdiden Teşekkürler

2. Postta verdiğim kaynağı kontrol ettin mi? Eğer etmediysen bir kontrol et, işine yarayacağını düşünüyorum.

http://www.tnctr.com/index.php?showtopic=101774&st=0&p=552327entry552327[/CODE]

• 2 hafta sonra ...

Bende MSI EX600 Notebook uma kurdum herşey güzel sorunsuz ama arkadaşında dediği gibi wirelessi bir türlü çalıştıramadım arayışlarım sürüyor sistem hala makinada ve açıkçası bende ilk defa bu sürümü sorunsuz kurabildim vede çok hızlı çalışıyor 25 saniyede sistem açılıyor harika bir işletim sistemi bir kere anladığım kadarıyla linuxtaki gibi atıyorum 500kb lik bir program için 30-40 mb bağımlılık kurmak gibi bişey yok.

Kurulum sonrası için driver, kernel ve çeşitli sorunları çözen paket:

Please register to see this content.

screencaptureh.jpg

bu driverleri indirdiğimde bilgisayara nasıl kurabilirim yani güncelleştirebilirim

yani ne wirelessi tanıyor ne normal lan sürücüsünü onun için vistaya geri döndüm eger bu driverler tanıtabilirsem bu sistemi kurmak istiyorum

• 1 ay sonra...

10 kere denedim en sonunda win 7 ve leopard 10.5.8'i beraber kullanmayı başardım. Hdd uçtu gitti ama sağlık olsun ne yapalım. 2000 - 3000 veripte imac yada macbook almaktansa 100 liralık hdd'yi formatlamak daha mantıklı. :D

ilk önce teşekkür ederim arkadaşım benim sorunumla bazı arkadaşlarımda müzdarip lütfen yardım edin kurulumu tamamladıktan sonra bilgisayar normal başlatıyor şarkı çalıyor ama o ekran hiç değişmiyor ben olduğu gibi çıkan yazıyı buraya yazıyorum yardımcı olusanız sevinirim bu arada ben laptop kurmaya çalışıyorum

"before you again

there is no keyboard connected to your computer please connect your computer"

yazan yazı olduğu gibi budur benim anladığım bilgisayarım klavyemi göremiyor bazı arkadaşlarında aynı yazının çıktığını yazıların anlayabiliyorum lütfen yardımcı olun

Ben kurmaya çalıştığımda da bu hatayı vermişti. Daha sonra aşmıştım bu sorunu fakat nasıl aştığımı hatırlayamıyorum. Sanırım kurulumda seçilen kernel i değiştirmiştim. Dene istersen bir kez.

• 3 hafta sonra ...
  • 4 hafta sonra ...
Hayır exe dosyalarını çalıştırmaz arkadaşım. Unix tabanlı bir sistem bu. Wlan driver ını bir tanısa direk geçiş yapıcam fakat çıkmadı hala :( Sorun yaşayan arkadaşlar verdiğim kurulum rehberi linklerinden yararlanabilirler. Bu konuda pek fazla yardımı olamıyorum çünkü bende bir kez kurdum, wlan olmayınca geri döndüm windows a :( Bu konuda gerçekten bilgi sahibi olan arkadaşlar var ise yardımlarını esirgemesinler :)

arkadaşım kabosuz ethernet kartın desteklemiyorsa;

1) osx86 sitesinden destekleyen marka kablosuz kartın modelini belirle ve temin etmeye çalış ve Dizüstü bilgisayarın garantili ise servisine git elindeki kartla değiştir.

2) edimax marka kablosuz adaptörler mac osx destekli ve 20-25 tl civarında bir fiyatı var kutusunda mac osx yazıyorsa al ve kullan ben öyle yaptım yoksa 3945abg ethernet kartı için sürücü bekleme işi 5 sene sürer belkide hiç yazamazlar yani çözüm sizde surularınız için mesaj atabiirsiniz yardımcı olmaya çalışırız

Arkadaşlar çok acil yardımınıza ihtiyacım var. iatkos'u kendi bilgisayarıma kurdum. Hiç bir sorun yaşamadım. Ancak RTL9197B wireless kartım var. Sürücüsünü kurdum ama internete nasıl bağlanacağımı bilmiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

• 1 ay sonra...
  • 3 ay sonra...

Asus P5 serisi anakart Pentium 4 pcye kurmayı başardım sonunda :yahoo: driver sorunu da yaşamadım hayret çok şaşırdım . :huh: Bir tek Ekran Kartımı 256mb olarak gösteriyor normalde 1gb lık...

Bu sisteme sahip arkadaşlar vardır mutlaka.

Driver seçimim şöyle

-x86 Patches

Simbios forx86

Applesimbios

-Kernel

9.5.0 kernel voodoo

-ACPI

APIC Driver

OHR

-Drivers

ATİ HD (kendi ekran kartınıza göre seçin)

-Network

Realtek R1000

VİA Rhine

Sistemin kendi seçmiş olduğu driverleri kaldırmayın.Siz ek olarak bunları çeçiceksiniz.

Not:Mac Güncellemeleri seçmeli olarak dikkatli yapın ilk kurulumumdan sonra güncelleme yapayım dedim tabi Windowsla karıştırdım :D

Mac OS X pert oldu restartan sonra açılmadı ikinciye kurmak zorunda kaldım.

Bu da Ekran Görüntüsü:

screenshot03m.jpg

• 3 hafta sonra ...

ATİ HD4830 driveri kurdum sistem açılışında elma logosundan sonra ekran açılmıyor , ekran ayarlarında bir sorun var galiba ama çözemedim yardımcı olabilecek arkadaşlar varmı acaba , mac sitelerine baktım ama çözüm bulamadım ?

• 2 hafta sonra ...

ATİ HD4830 driveri kurdum sistem açılışında elma logosundan sonra ekran açılmıyor , ekran ayarlarında bir sorun var galiba ama çözemedim yardımcı olabilecek arkadaşlar varmı acaba , mac sitelerine baktım ama çözüm bulamadım ?

aynı sorun bende de oldu baktım kafayı yiyecem vaz geçtim tam 5 defa kurdum her seferindede kernel panik hatası

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...