Jump to content

Windows 8.1 Pro Eylül -2021 Uefi/esd Hafif Sürüm (windows 11 İkonlu)

amd_turkey
 Share

Recommended Posts

Kurulum yapan biri olarak söyleyebilirim ki diskte 7gb yer kaplıyor. Gereksiz hiçbişey yok. Kurulum bitiminde masaüstündeki ince ayar programları ve ayar dosyalarıda amatör Bİle olsa kullanıcı çok yararlı ve faydalı günlük işler dışında her türlü kullanıma uygun olduğunu gözlemledim :) emeğine sağlık 

• Like 2
  • Thanks 1

Emre028, Şimdi yazdı:

Kurulum yapan biri olarak söyleyebilirim ki diskte 7gb yer kaplıyor. Gereksiz hiçbişey yok. Kurulum bitiminde masaüstündeki ince ayar programları ve ayar dosyalarıda amatör Bİle olsa kullanıcı çok yararlı ve faydalı günlük işler dışında her türlü kullanıma uygun olduğunu gözlemledim :) emeğine sağlık 

Kardeşim sistemin artısı güncellenebilmesi..

O programları da yaptığım değişiklikleri geri almak isteyen olur diye bırakmıştım.. 

Saygılar 

• Like 1
  • Thanks 1

imhiret, 7 saat önce yazdı:

Merhaba MacBook Pro 2015 var bitürlü modifiye iso ları Boot camp yardımcısına tanıtamadım, windows iso tanınamadı başka iso deneyin diyor sorun ne olabilir

Bilgi sahibi olduğum bir konu değil,  ama o durumda sadece msdn isolar kurulabilir diye hatırlıyorum 

amd_turkey, 18 saat önce yazdı:

Bilgi sahibi olduğum bir konu değil,  ama o durumda sadece msdn isolar kurulabilir diye hatırlıyorum 

modifiye isoları boot camp ın kabul edebilceği şekilde nasıl tekrar uyarlayabiliriz araç varmıdır, son sürüm w10 kalıp iso yu microsoft tan indirdim kabul etti eski w7/w8 full isolarıda kabul etmemişti .

imhiret, 5 saat önce yazdı:

modifiye isoları boot camp ın kabul edebilceği şekilde nasıl tekrar uyarlayabiliriz araç varmıdır, son sürüm w10 kalıp iso yu microsoft tan indirdim kabul etti eski w7/w8 full isolarıda kabul etmemişti .

Maalesef bildiğim bir konu değil. KemalAlkın ın bu konuda bilgisi olacağını düşünüyorum. Özelden kendisine sormanız, ya da bir konu açıp herkesten yardım beklemeniz iyi olacaktır.. 

imhiret, 16 saat önce yazdı:

Power iso veya ultraiso uygulamalarını kullanarak, Modifiye edilmiş olan iso paketlerini açarak " sources\ dizini altında bulunan install.wim " dosyasını , elinizdeki orijinal olan windows işletim sistemini kullanarak iso dosyasını yine sources\dizinine install.wim dosyasını copy/past ederek iso dosyasını kaydederek bootcamp üzerinden, kurulum setuplarının bulunduğu orijinal iso dosyasından modifiye sistemleri kurabilirsiniz. Elle kurulum dosyaları bulunmayan modifiye çalışmalarda bootcamp bu dosyaları arayacaktır. Ona göre MacosX yanına 2.sistem olarak boot yönergelerini eklenmesini ve kurulmasını sağlayacaktır.

Üstteki işlemler doğru yapıldığında elinizde modifiye edilmiş lite vb. bir sistemi normal orijinal msdn windows iso dosyasına eklediğiniz install.wim dosyasıyla rahat şekilde kurulumu tamamlayabilirsiniz. Bunların dışında bootcamp üzerinden işlem yapamazsınız izin vermeyecektir. Normal sistem için sorun yok zaten. :) 

• Like 1

Winfuture daki update paketini önermiyorum. Güvenlik açısından değil, zaman açısından. İncik boncuk ne varsa toplamışlar update olarak. Aşırı uzun sürüyor güncellemesi. Gidin windows update üzerinden güncelleyin daha iyi.

• Like 2

MrChame, 17 dakika önce yazdı:

Güncelleme önemli değil eski bir makine var asus eeepc xp 32bit 4gb hafıza var hiç bir şey kurulmuyor makineye sadece win7 thinkpc kurulıyor ondada 100mb yer kalıyor diskde hiçbirşey yapmana musade etmiyor

O makine çok eski, 0,5Gb veya 1gb remi var. 

Başka işletim sistemini tavsiye etmem. Muhtemelen driver sorunu yaşarsınız.

En büyük sıkıntı 800x480 çözünürlük.

Muhtemelen 8.1 falan kursanız driver sorunu yaşayacaksınız. Ekrana görüntü gelmeyecek.

MrChame, 35 dakika önce yazdı:

Güncelleme önemli değil eski bir makine var asus eeepc xp 32bit 4gb hafıza var hiç bir şey kurulmuyor makineye sadece win7 thinkpc kurulıyor ondada 100mb yer kalıyor diskde hiçbirşey yapmana musade etmiyor

Eminim bir gün antika olacak,  uğraşmayın koyun köşeye dursun. Donanımı günümüz koşullarına göre çöp. Hiç bir işinize yaramaz. Uğraşmayın vaktinize yazık

amd_turkey, 21.09.2021 - 13:49 yazdı:

Winfuture daki update paketini önermiyorum. Güvenlik açısından değil, zaman açısından. İncik boncuk ne varsa toplamışlar update olarak. Aşırı uzun sürüyor güncellemesi. Gidin windows update üzerinden güncelleyin daha iyi.

Reis kurdum çok iş gördü updatede aynı haltı yiyor hocam incik boncuk ne varsa kuruyor 5-6 kere res istiyor bu programda istedi ama update her birini ayrı ayrı indirmeye uğraşcaktık bunda öyle bir derdim olmadı tek seferde indirdik kurdu.Arkadaştaki makine 0 güncellemeliydi sadece 8.1 ham hali vardı.Update kurmamın sebebi netframework ve wannacry virüsü gibi şeylerde antivirüslerin update eksik diye alarm vermesinden kaynaklıydı.Updateleri kurunca netframeworkte sıkıntısız kuruldu wannacry uyarısından kurtuldum ayrıca kasan sistem sıkıntısız şekilde çalışır hale geldi.

Zaman konusunda gelince hocam 20dk gibi sürede bitti updateden yapsam bu işlemi indirmesi kurması res atması tekrar taratması falan derken 2 saat sürecekti zamadnan tasarruf ettirdi :)

MrChame, 3 saat önce yazdı:

Disk alanında 3gb yer kaplayan 32bit bir lite sürüme ihtiyacım var bilindik bir sistem varmı ustalar

valla bunun yerine live bir linux tercih etseniz daha sorunsuz ilerlersiniz gibi geliyor.O kadar ölmüş bir pcde windowsun verimli çalışacağını dahi sanmıyorum.

Edited by SoNKraL_
  • Like 1
  • Thanks 1