Jump to content

Modlu Bios En Sağlam (win7 Vista) Aktivasyon..

istanbul82
 Share

Recommended Posts

Başlıkta INYSDE model bioslar içinde başlık açılabilir. Tabi katkıda bulunabilecek düzeyde olduğumdan değil, belki bulamadığım biosum bulunur diye:D

inysde modeller mydilitide var onlar elle modlanıyo zaten burda elle modlayan olamaz bi kişide hex bilgisi olan arkdaşa rast gelmedim.. oraya bakıcan üstadlar orda..

Başlıkta INYSDE model bioslar içinde başlık açılabilir. Tabi katkıda bulunabilecek düzeyde olduğumdan değil, belki bulamadığım biosum bulunur diye:D

inysde modeller mydilitide var onlar elle modlanıyo zaten burda elle modlayan olamaz bi kişide hex bilgisi olan arkdaşa rast gelmedim.. oraya bakıcan üstadlar orda..

Please register to see this content.

sen bana orjinal biosun linkini ver söz ben yapıcam onla update yap sonra okey model farklı gibi..

Model: ASUS M2N-MX SE Motherboard

BIOS VERSION: 0406 (M2NSE406.ROM)

BIOS TYPE: AMI

Original LInk: Asus web site

SLIC: DELL 2.1

SLP: DELL.XRM-MS

Tool/Method: SLIC.EXE/SSV3

FLASH TOOL: AFUDOS.EXE (not included) DOS MODE

Modified and Test by: djgelling

Download link :

Evet sonunda buldum çok şükür.Flash butonuda aktif oldu.Ama daha update yapmadım.Acaba xp de update yapsam sorun olur mu ? Sizleri yoruyorum kusura bakmayın.

adszaef.jpg

Edited by catlak_mami

Modlu Bios,Bios Flash lamak,Bios Update arasındaki fark nedir arkadaşlar kafamda soru işareti kaldı bilen arkadaşlar açıklarsa sevinirim teşekkürler

Benim bildiğim kadarıyla flashlamak ve update yapmak aynı şeyler.Fakat modlamak farklı.Yani Bios dosyasını slic 2.1 le birleştirmek modlamaktır.Daha iyi bilen arkadaşlar açıklarsa daha iyi anlayabilirsin.Benimde burada gördüklerim bu.

Modlu Bios,Bios Flash lamak,Bios Update arasındaki fark nedir arkadaşlar kafamda soru işareti kaldı bilen arkadaşlar açıklarsa sevinirim teşekkürler

Modlu bios : Geçen sayfalarda açıkladığım gibi Win7-Vista'yı sadece ürün anahtarı ve sertifikayla lisanslı olarak kaydettirebileceğin bios.SLIC olan bios yani.

Bios Flashlama : BIOS dosyasını yeniden programlama mı öyle bir şey.BIOS'u sıfırlayıp senin gösterdiğin BIOS'u atıyor.

Bios Update : Bios güncelleme.

Edited by morning

Model: ASUS M2N-MX SE Motherboard

BIOS VERSION: 0406 (M2NSE406.ROM)

BIOS TYPE: AMI

Original LInk: Asus web site

SLIC: DELL 2.1

SLP: DELL.XRM-MS

Tool/Method: SLIC.EXE/SSV3

FLASH TOOL: AFUDOS.EXE (not included) DOS MODE

Modified and Test by: djgelling

Download link :

Evet sonunda buldum çok şükür.Flash butonuda aktif oldu.Ama daha update yapmadım.Acaba xp de update yapsam sorun olur mu ? Sizleri yoruyorum kusura bakmayın.

adszaef.jpg

olmaz slicli biosun işletim sistemleriyle alakası yok anakartının üzerinceki bios chipinin yeniden proglamlanmasıdır olay... yaptıklatan sonra adım 2 ye geçicen o basit zaten yaparsın..slici dumplada kontrol edebilitrisn sağlıklı olup olmadığını....

Edited by istanbul82

Arkadaşlar elimize geçen Win7 OEM keyleri bir arada derlersek ve buraya yazarsak elimizdeki keyler blacklist'e düşünce işimize yarayabilir.Şimdilik bende sadece ilk mesajda belirtilen key var tabii hepimizde var :) Başka OEM key olan varsa paylaşırsa iyi olur.

Tabiki Win7 hangi sürüme ait olduğunuda yazarsak daha güzel olur.

zamanla sızar aslında key çok erken sızdı çinden diğer abd ve avrupa sızmları geç oluyoo biraz çin ve rusyaya nazaran..ağustos sonu eylül başı yeni keylerde eklenir bana gore oem keylerinin hiç biri bloke olmaz üretime çoktan başlandı acemi arkdaşlar retail keylerle karıştırıyo slic ve lisans olmadan oem key bi moka yaramaz...

olmaz slicli biosun işletim sistemleriyle alakası yok anakartının üzerinceki bios chipinin yeniden proglamlanmasıdır olay... yaptıklatan sonra adım 2 ye geçicen o basit zaten yaparsın..slici dumplada kontrol edebilitrisn sağlıklı olup olmadığını....

Yani Win7 kurduğumda update yapmalıyım.Birde slici dumpla nasıl kontrol edebilirim? şu an xp kurulu makinamda programı çalıştırıyorum hata veriyor.Farklı çalıştırdan deniyorum gene olmuyor.

Yani Win7 kurduğumda update yapmalıyım.Birde slici dumpla nasıl kontrol edebilirim? şu an xp kurulu makinamda programı çalıştırıyorum hata veriyor.Farklı çalıştırdan deniyorum gene olmuyor.

zeten ben bios yazmayı dosta oneriyorum daha sağlıklı zaten sana modlayan bile afudosu kullan demiş derlerde dos öğrenin arkdaşlar pc nin dili dostur aslında bu arada komut ismeni kastedmiyorum ms .622 den boot edilen dosu kastediyorum ordan afudosu kullancan....dosun d sini bilmiyorum diyosan o parograma mahkumsın farklı windowslarda dene...olmuyosa ami nin windowsta çalışan programlarını dene....

Edited by istanbul82

selam arkadaşlar ben bilgisayarcıyım ama burdakileri çok fazşa anlayamadım ne oldugunu bios whois bilgilerinimi değiştirebiliyoruz noluyo çok fazla anlamadım azcık açıklarsanız sevinirim

bilgisyarcıyım diyipte anlamaman garib olmuş neyse konu açık konu bios chipine slic (kimlik bilgisi) entegre konu bu...

ASUS P5K SE anakartın biosunu slic 2.1 olarak modladım Vista home premium vede windows 7 Ultimate 64bit te sorunsuz kullandım.

344e5i8.jpg

modlanmış bios dosyasını buradan ulaşabilirsiniz PDF olarak anlatımda var içinde..

http://rapidshare.com/files/297666599/asusP5KSEmodluBIOS-DELL-LENOVO.rar[/CODE]

bu bios güncellemesi ile yeni nesil işlemcileri kullanabilirsiniz.

ayrıntılı bilgi için:

[CODE]http://support.asus.com/cpusupport/cpusupport.aspx[/CODE]

Edited by dnz_horoz20

Vay be, laptop vistayla geldi. insanın lisanslı windowsu olması kadar güzel bir şey yokmuş.(parasını çıkardılar o ayrı) Benim sorum şu biosa dokunmadan loader'in söylendiği hantallığı olmadan (denemedim acaba hantalmı gercekten, sistemi yavaslatıyor mu) bu işin başka bir çözüm yolu yok mu?

zeten ben bios yazmayı dosta oneriyorum daha sağlıklı zaten sana modlayan bile afudosu kullan demiş derlerde dos öğrenin arkdaşlar pc nin dili dostur aslında bu arada komut ismeni kastedmiyorum ms .622 den boot edilen dosu kastediyorum ordan afudosu kullancan....dosun d sini bilmiyorum diyosan o parograma mahkumsın farklı windowslarda dene...olmuyosa ami nin windowsta çalışan programlarını dene....

Windows üzeri program veya dos altında güncelleyen program arasında zerre kadar fark yoktur insanları yanlış yönlendirmeyelim çok eski mazide kalmış klişe bir söz efsane olmuş.Yok dos altında yapmak daha sağlıklı imiş kurtulun artık şu geri kalmış tabu düşüncelerden..

Edited by baran37

SeLam ArkadasLar;

Asus P5B - icin hazir modlu bios yoktu ben kendi anakartima yaptim benim gibi Baska bi Asus P5B Kullanicisi varsa ugrasmasin..

Anakart : Asus P5B

Güncel Bios : 2104

Kullanilan Mod : DELL

Tek Yapacaginiz Asus Update Bios Flash Programini kurup, Update Bios From File secenegini secip indireceginiz .ROm uzantili dosyayi gösterip Flash Butonuna tıklamak..Sonra Restart atacak pc acildiginda sertifikalardan dell olani indirip iki kere tiklayin uzerine olay bitsin. Saygilarimla..

icthzp.jpg

Modlu Bios :

Soru sormak isteyen olursa buralardayim. Hoşçakalin..

Edited by blackcable

Konuyu Yanlis Yere Actiysam Affola Yonetici Arkadaslar..

SeLam ArkadasLar;

Asus P5B - icin hazir modlu bios yoktu ben kendi anakartima yaptim benim gibi Baska bi Asus P5B Kullanicisi varsa ugrasmasin..

Anakart : Asus P5B

Güncel Bios : 2104

Asus P5B Modlu Bios :

Anakart : Asus P5LD2-X-1333

Güncel Bios : 0212

Asus P5LD2-X-1333 Modlu Bios :

Tek Yapacaginiz Asus Update Bios Flash Programini kurup, Update Bios From File secenegini secip indireceginiz .ROm uzantili dosyayi gösterip Flash Butonuna tıklamak..Sonra Restart atacak pc acildiginda sertifikalardan dell olani indirip iki kere tiklayin uzerine olay bitsin. Saygilarimla..

Anakartlarinin Modlu Biosunu bulamayan veya yapamayan Arkadasim olursa yardimci olurum..Saygilarimla

bilgisyarcıyım diyipte anlamaman garib olmuş neyse konu açık konu bios chipine slic (kimlik bilgisi) entegre konu bu...

Evet Haklısın arkdaşım sektörden biraz uzak kaldım ondandır belki. Peki Biosun kimlik bilgilerini değiştirdiğimiz de ne işimize yarıcak ve ayrıca bu konuyu daha detaylı anlatan bir topik varmı ? Şimdiden tşkler

Windows üzeri program veya dos altında güncelleyen program arasında zerre kadar fark yoktur insanları yanlış yönlendirmeyelim çok eski mazide kalmış klişe bir söz efsane olmuş.Yok dos altında yapmak daha sağlıklı imiş kurtulun artık şu geri kalmış tabu düşüncelerden..

ana yerinin üstadlarına bak bakalım kaç kişi windows demiş hepsinin oneridkleri programlar afudos awflah afflash FLASH893 dos altında çalışan programlardırdır ????? hepsi dos tavsiye eder çünkü windowstaki updateler ( bazı bioslar) slic yerini bloke edip yazmıyolar( bazı dmi bolumleri atlanıyo) yani şuraya bişey bilipte yazsan içim yanmıycak ...o kliişe hurdalık yakıştırması değin şey chip programlıyıcıları dos ortamındadır dos halen pc nin anadilidir..

Flash in DOS if possible using an approved ECS BIOS DOS Flash Utility. Rename 780D9714_SLIC.ROM to 780D9714.ROM before flashing bios. bu tip laflara hiç rasrgelmedinmi modlu biosa bile dos programını koyup veriyolar dosta yapın diye..

Edited by istanbul82

AFUDOS , AWDFLASH ,AFLASH ve EZFLASH bu programlarla bios güncelleyebilirm.Fakat ben bu dos ortamından anlamam ama anladığıma göre bunlar daha güvenli gibi.

"Mesela, Boot Block nedir, bilgisayarınızın açılabilmesi için bir takım algoritmalara sahip ve BIOS çipinde çok ufak bir yer kaplayan sistemcik. Dolayısı ile aslında bu bölümün güncellenmesi gerekmiyor. Ama BIOS hasar görürse Boot Block ile sistem açılabiliyor." böyle bir durum var.Ama disket ile güncelleme yapılabilir.Benim disket sürücüm olmadığı için asus updateye mahkumum heralde.

AFUDOS , AWDFLASH ,AFLASH ve EZFLASH bu programlarla bios güncelleyebilirm.Fakat ben bu dos ortamından anlamam ama anladığıma göre bunlar daha güvenli gibi.

"Mesela, Boot Block nedir, bilgisayarınızın açılabilmesi için bir takım algoritmalara sahip ve BIOS çipinde çok ufak bir yer kaplayan sistemcik. Dolayısı ile aslında bu bölümün güncellenmesi gerekmiyor. Ama BIOS hasar görürse Boot Block ile sistem açılabiliyor." böyle bir durum var.Ama disket ile güncelleme yapılabilir.Benim disket sürücüm olmadığı için asus updateye mahkumum heralde.

hiren boot cd le dos var diskete gerek yok + ms dos 6.22 cd boot sürümleride var...mydilitideki şahıslar usb den boot edip dosu oyle falahlıyolar bioslarını onde gelenleride onu soyluyoo zaten....hatta farkettiysen sana verilem modda bile dos programını eklemişlerdeir onla yap diye..

Edited by istanbul82

hiren boot cd le dos var diskete gerek yok + ms dos 6.22 cd boot sürümleride var...mydilitideki şahıslar usb den boot edip dosu oyle falahlıyolar bioslarını onde gelenleride onu soyluyoo zaten....hatta farkettiysen sana verilem modda bile dos programını eklemişlerdeir onla yap diye..

Araştırmak lazım.Dos felan zor şeyler.

Edited by catlak_mami

Araştırmak lazım.Dos felan zor şeyler.

benim dediğim açık dos bilen dosu yapsın usb le boot ediyo oyle yapaıyo ordaki ustalar daha iyi bilmeyen widowsta yapsın zaten windowsta yazım gerçekleşmiyosa mecbur dos kullanılcak..

Edited by istanbul82

• Cyph3r unpinned this topic