Jump to content

Modlu Bios En Sağlam (win7 Vista) Aktivasyon..

istanbul82
 Share

Recommended Posts

benim dediğim açık dos bilen dosu yapsın usb le boot ediyo oyle yapaıyo ordaki ustalar daha iyi bilmeyen widowsta yapsın zaten windowsta yazım gerçekleşmiyosa mecbur dos kullanılcak..

Dostum anakartım gigabyte ga-945gcmx-s2 bu gösterdiğin adreste baktım hazır modlanmış bios linki var.indirip flashladım tanıdı, sordu, tamam dedim ,bitti yeniden başlatın dedi.Ama bi daha açılmadı.İki gündür uğraşıyorum hiçbir yöntem sonuıç vermedi.Bib sesi gelmiyor açılışta.Ekrana hiç görüntü vermiyor.sanırım mod hatalı idi.

Bulunduğum ülkede bilgisayarcılar anakartı değiştirecen çaresi yok diyolar ama ben tr de çözümü olduğunu biliyorum.Senin (ya da sizin) bana benim deneyebileceğim bir yöntem tavsiyen olur mu

Dostum anakartım gigabyte ga-945gcmx-s2 bu gösterdiğin adreste baktım hazır modlanmış bios linki var.indirip flashladım tanıdı, sordu, tamam dedim ,bitti yeniden başlatın dedi.Ama bi daha açılmadı.İki gündür uğraşıyorum hiçbir yöntem sonuıç vermedi.Bib sesi gelmiyor açılışta.Ekrana hiç görüntü vermiyor.sanırım mod hatalı idi.

Bulunduğum ülkede bilgisayarcılar anakartı değiştirecen çaresi yok diyolar ama ben tr de çözümü olduğunu biliyorum.Senin (ya da sizin) bana benim deneyebileceğim bir yöntem tavsiyen olur mu

olucak şeyler çok yani nedeni birisürü şey oloabilir gormeden bişey diyemem bios u tam bilemeden yapmayın şu işi kaç kere uyardım!!! neyse geçmiş olsun bios filash olduktan sonra default ayarına doner boarda ikinci bi ekran kartı varmı onboard gibi ona takıp dene monutoru yoksa arkdaşım teknik servisin yolunu tutucan.....ozel yontemlerle bios chipin elle yeniden yazılcak 30 40 ytl patlar..

Edited by istanbul82

ana yerinin üstadlarına bak bakalım kaç kişi windows demiş hepsinin oneridkleri programlar afudos awflah afflash FLASH893 dos altında çalışan programlardırdır ????? hepsi dos tavsiye eder çünkü windowstaki updateler ( bazı bioslar) slic yerini bloke edip yazmıyolar( bazı dmi bolumleri atlanıyo) yani şuraya bişey bilipte yazsan içim yanmıycak ...o kliişe hurdalık yakıştırması değin şey chip programlıyıcıları dos ortamındadır dos halen pc nin anadilidir..

Flash in DOS if possible using an approved ECS BIOS DOS Flash Utility. Rename 780D9714_SLIC.ROM to 780D9714.ROM before flashing bios. bu tip laflara hiç rasrgelmedinmi modlu biosa bile dos programını koyup veriyolar dosta yapın diye..

Anlaşıldı haklısın ben windows üstünden yapmıştım şimdi içime şüphe düştü acaba eksik felan olmuşmudur nasıl tam olarak doğrularım dmi bölümleri atlanıyor demişsin nasıl kontrol edebilirim?

Anlaşıldı haklısın ben windows üstünden yapmıştım şimdi içime şüphe düştü acaba eksik felan olmuşmudur nasıl tam olarak doğrularım dmi bölümleri atlanıyor demişsin nasıl kontrol edebilirim?

eski bios imajından artık kalan dmı bolumlerinden bahsediliyoo windowstayken bisoun boot kısmı değişmiyomuş tarih filan vesayre bazı bioslarda slic bolumunu bloke edip yazmıyomuş windowsta hatalı yazılımlarda goruluyomuş üstteki arkdaş gibi bozulan pc ler gibi sağlıklı olabilmesi için dosta yapın diyolar çünkü eski bios imajından eser kalmıyomuş benim kişisel olarak farkettiğim dosta yapılanın orjinal ibaresinin daha kısa sürede belirmesi....orda dos boot usb nin yapılışı bile verilmiş inc. ben hiren boot cdle yapıyorum...

Edited by istanbul82

Arkadaşlar bu aktivasyon işi beni baya uğraştırdı.

Laptopumda WinXP SP3 + WinVista SP2 + Win7 RTM kurulu. XP'den yana zaten sıkıntı yok. Ancak Vista ve Win7'nin aktivasyon işlemi problem çıkarıyor. Vista'yı da Win7'de aktive etmek ile ilgili bir sorunum yok. Yani ikisinide aktifleştirebiliyorum. Ancak sorun şu ki; birini aktifleştirdiğimde diğeri kalan günü saymaya başlıyor. Aynı şekilde tam tersi de söz konusu. Yani diğer sistemi deaktif ediyor.

Vista ve Win7'yi aktive edecek ve birbirini etkilemeyecek şekilde nasıl aktive edebilirim. Bi yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Kullandığım crackler: 7loader ve Vista Toolkit. (Boot'a yazı yazmıyorlar)

Arkadaşlar bu aktivasyon işi beni baya uğraştırdı.

Laptopumda WinXP SP3 + WinVista SP2 + Win7 RTM kurulu. XP'den yana zaten sıkıntı yok. Ancak Vista ve Win7'nin aktivasyon işlemi problem çıkarıyor. Vista'yı da Win7'de aktive etmek ile ilgili bir sorunum yok. Yani ikisinide aktifleştirebiliyorum. Ancak sorun şu ki; birini aktifleştirdiğimde diğeri kalan günü saymaya başlıyor. Aynı şekilde tam tersi de söz konusu. Yani diğer sistemi deaktif ediyor.

Vista ve Win7'yi aktive edecek ve birbirini etkilemeyecek şekilde nasıl aktive edebilirim. Bi yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Kullandığım crackler: 7loader ve Vista Toolkit. (Boot'a yazı yazmıyorlar)

burası loader bolumu değil kardeşim bios mod bolumu burası sorun boottan kaynaklanıyo crackler boottan olduğu için vista win7 de de çakışıyolar okey...

eski bios imajından artık kalan dmı bolumlerinden bahsediliyoo windowstayken bisoun boot kısmı değişmiyomuş tarih filan vesayre bazı bioslarda slic bolumunu bloke edip yazmıyomuş windowsta hatalı yazılımlarda goruluyomuş üstteki arkdaş gibi bozulan pc ler gibi sağlıklı olabilmesi için dosta yapın diyolar çünkü eski bios imajından eser kalmıyomuş benim kişisel olarak farkettiğim dosta yapılanın orjinal ibaresinin daha kısa sürede belirmesi....orda dos boot usb nin yapılışı bile verilmiş inc. ben hiren boot cdle yapıyorum...

dostum flaş bellekle nasıl yapabiliriz anlatırmısın ayrıntılı?

dostum flaş bellekle nasıl yapabiliriz anlatırmısın ayrıntılı?

be daha basitini yapmıştım hiren boot cd ntfs li tooldan pragon dosu başlatın ordan ntfs li bolumlerde gozukuyo bios pprogramı çalıştırılabilir ama bilmiyosanız hiç dosu uğraşmayın az bişey olsada dos komutlarını bilmek gerekirr..

burda var nasıl yapılcağı isteyen bakabilir usb için..

Please register to see this content.

Edited by istanbul82

Arkadaşlar,

Benim anakartımla ilgili iki tane ayrı modlanmış slic linki var,hangisini kullanmam gerektiğini nasıl anlayacağım,

snap1qsj.jpg

Ya da zahmet olmazsa Asus P5N-E SLI için olanı bana bulur musunuz?

Saygılar...

SeLamLar Arkadaşım Asus P5N-E SLI Ver.1301 i öneririm çünkü 1403 Beta Version ne olur ne olmaz :blink:

Intel® Desktop Board DQ45CB bu anakartın biosu bio uzantılı bir dosya ve 12 MB boyuta sahip. İnternette cok aradım ama bunu modlayabilene rastlamadım. Bir çözüm bilen bulan duyan var mı. Yardım ve fikirleriniz için teşekkürler.

Selamlar.

yardım aldıgım hata eror-documents and settings/sinan/desktop/7177v73w7177ims_slic.730' yolunun bir parçası bulunamadı böyle bir hata aldım lütfen yardım

Please register to see this content.

c: daha kısa bi yok seç cd gibi kısa adlı li bi klosor açıp içine at...oyle modla dosya uzak geliyoo

• Cyph3r unpinned this topic