Jump to content

Modlu Bios En Sağlam (win7 Vista) Aktivasyon..

istanbul82
 Share

Recommended Posts

kardeş son bi soru ben de zaten my digital yazacaktım oan öyle geldi. My digital activation'u çalıştırdığımda sertifika, key ve oem info 3'ü birden ASUS Yapsam olur değil mi?

Çok sağolasın kardeş..

son theme oem info kısmı şart değil zevk meselesi..

Please register to see this content.

MD5: 39FF6606AC4C9465670C88529710DACE

lütfen ö.m den istemeyin konu varken ö.m ne ihtiyaç duyosunuz anlmıyorum bundan sonra ö.m den istenecek istekler yapılmayacak tarafımdan !

asusa mod..

Edited by istanbul82

Arkadaşlar tüm bu işleri otomatik kendi yapabilen bir program yokmudur ?

iki tık iki fık fık lı bişey olmadığını baştan beri yazıyoruz..dolayısyla tek tık layımda olsun bitsin tıbben imkansız :D

Edited by istanbul82

iki tık iki fık fık lı bişey olmadığını baştan beri yazıyoruz..dolayısyla tek tık layımda olsun bitsin tıbben imkansız :D

hazar varya işte tek tık iki fık işi bitiriyo valla :D :D

henüz düşmedi malesef ilk sayfadaki oem keyleri kullan...

sn murat acaba düşmedimi düşüremedik mi ? önemli olan husus burası işte genel turk fikri ya keyime bişi olursa :D

bios mod konu kardeşim konuyu saptırma :dribble: :dribble: loaderın köküne turp suyu :whistle: sertifika oem key aracımız var zaten :)

espiri yapmıstım kardeş saptırma gibi bir amacım yok böyle lazım olan ve çok önemli bir konuyu bu arada acer halan mal gibi çalışıyor :dribble:

hazar varya işte tek tık iki fık işi bitiriyo valla :D :D

sn murat acaba düşmedimi düşüremedik mi ? önemli olan husus burası işte genel turk fikri ya keyime bişi olursa :D

kesin :D kendindeki oem keyin binlerce pc de aynı olduğunun farkında değillerdir tabi türkiyedekiler(retaille karıştırlmasın yorum) bende espirik yazdım canım sende :D

Edited by istanbul82

kesin :D kendindeki oem keyin binlerce pc de aynı olduğunun farkında değillerdir tabi türkiyedekiler(retaille karıştırlmasın yorum) bende espirik yazdım canım sende :D

işte o dedigin dogru geçenlerde bir leptop geldi lavonno starter var üzerinde neyse adam alttaki msnin verdigi bandrolu yılrtmış dedim abi bu nereye gitti demez mi size verdim diye yırttım keyi evde yazıyo :D bende ona keyini verince adam haliyle hönk oldu :D nerden aldın benim keyimi diyo bana dedim abi valla senden almadım :dribble:

Bir süre önce konuyu açan arkadaşın yardımıyla biosu modlamayı başarmıştım. Şu an Windows 7 yi sorunsuz kullanmaktayım. Ancak kafama takılan bir husus var. Bilgisayarım eXper marka. Aldığımda Vista Home Premium DVD si ile OEM lisanslı olarak geldi. Bios, slic 2.0 versiyonla modlanmış idi. Benim bios güncelllemem sonrasında, Slic 2.1 versiyon oldu. Dell sertifika ile sertifikalandı.

Ben bu bilgisayara tekrar Vista Home Premium yüklemek zorunda kalsam, kasa üzerindeki OEM keylerle aktive edebilir miyiym ?

Saygılar.

Bir süre önce konuyu açan arkadaşın yardımıyla biosu modlamayı başarmıştım. Şu an Windows 7 yi sorunsuz kullanmaktayım. Ancak kafama takılan bir husus var. Bilgisayarım eXper marka. Aldığımda Vista Home Premium DVD si ile OEM lisanslı olarak geldi. Bios, slic 2.0 versiyonla modlanmış idi. Benim bios güncelllemem sonrasında, Slic 2.1 versiyon oldu. Dell sertifika ile sertifikalandı.

Ben bu bilgisayara tekrar Vista Home Premium yüklemek zorunda kalsam, kasa üzerindeki OEM keylerle aktive edebilir miyiym ?

Saygılar.

ister kendi oem keyle istersende başka oem keyle aktive edebilirsin..

Saygılar.

sadece ek olark vistaya dell sertifikası girecen okadar..win7 le aynı sertifika zaten..

İstanbul82, sonunda laptopuma windows 7'yi kurdum. Hatılarsan daha önceki mesajlarımda laptopumun seninde olduğu gibi dell inspiron 1525 olduğundan sözetmiştim.

Laptopumun biosunu modlamadım; orjinalini(A17) aynen bıraktım. Loader olarakta mephistoonun windows 7 activator v3.0 dosyasını -Windows 7 kurulum DVD'sine entegre ederek- kullandım ve activation, kurulum tamamlandığında otomatik gerçekleşti. Yani tüm bunlardan anlaşılacağı üzere modlu bios activation yolunu kullanmadım.

Ama merak ederek Slic Toolkiti çalıştırdığımda çok şaşırdım. Çünkü Dell notebookumun Asus notebooka dönüştüğünü ve Dell v2.0 sliciminde Asus V2.1 slice dönüştüğünü hayretle gördüm. Ama tüm bu değişikliklere rağmen biosum hala Dell A17 orjinal biosu olarak görünmekte; bunda bir değişiklik gözlenmemekteydi.

Şimdi aşağıda resimdede görebileceğimiz şekilde benim slic tablom ve ilgili bilgilerim -orjinal bios aynı görünmekle birlikte- adeta modlu bios gerçekleşmiş bir bilgisayar slic tablosu gibi.

Tüm bunlar ne demek oluyor ve nasıl açıklanabilir? Lütfen izah edermisin..

100mb'lik gizli bölüm:

xxxm.png

Slic tablosu:

hbcc.png

Edited by temmuz

İstanbul82, sonunda laptopuma windows 7'yi kurdum. Hatılarsan daha önceki mesajlarımda laptopumun seninde olduğu gibi dell inspiron 1525 olduğundan sözetmiştim.

Laptopumun biosunu modlamadım; orjinalini(A17) aynen bıraktım. Loader olarakta mephistoonun windows 7 activator v3.0 dosyasını -Windows 7 kurulum DVD'sine entegre ederek- kullandım ve activation, kurulum tamamlandığında otomatik gerçekleşti. Yani tüm bunlardan anlaşılacağı üzere modlu bios activation yolunu kullanmadım.

Ama merak ederek Slic Toolkiti çalıştırdığımda çok şaşırdım. Çünkü Dell notebookumun Asus notebooka dönüştüğünü ve Dell v2.0 sliciminde Asus V2.1 slice dönüştüğünü hayretle gördüm. Ama tüm bu değişikliklere rağmen biosum hala Dell A17 orjinal biosu olarak görünmekte; bunda bir değişiklik gözlenmemekteydi.

Şimdi aşağıda resimdede görebileceğimiz şekilde benim slic tablom ve ilgili bilgilerim -orjinal bios aynı görünmekle birlikte- adeta modlu bios gerçekleşmiş bir bilgisayar slic tablosu gibi.

Tüm bunlar ne demek oluyor ve nasıl açıklanabilir? Lütfen izah edermisin..

hbcc.png

sende :) slic o slicle biosu karıştırmayın loader asus notebook ondan loder acer olsaydı acer olcaktı hp olsaydı hp v.s bios özentliği ayrı şey slic entegresi ayrı şey...yav hiç uğraşma modunu gonderiyim fıstık gibi kullan no problem...winden çok basit flshlama..

Edited by istanbul82

sende :) slic o slicle biosu karıştırmayın loader asus notebook ondan loder acer olsaydı acer olcaktı hp olsaydı hp v.s bios özentliği ayrı şey slic entegresi ayrı şey...yav hiç uğraşma modunu gonderiyim fıstık gibi kullan no problem...winden çok basit flshlama..

Tamam, sağol gönder. Ama modladıktan sonra slic girerken(İstersen slici ve uygun ürün numarasınıda ver, komut isteminden gireyim.) yukarıda sonradan resmini eklediğim 100 mblik gizli bölümdeki hangi dosyaları sileceğimi isim isim(Sadece win7ldr'mi yoksa?) verirsen iyi olur.

Tamam, sağol gönder. Ama modladıktan sonra slic girerken(İstersen slici ve uygun ürün numarasınıda ver, komut isteminden gireyim.) yukarıda sonradan resmini eklediğim 100 mblik gizli bölümdeki hangi dosyaları sileceğimi isim isim(Sadece win7ldr'mi yoksa?) verirsen iyi olur.

kendim şahsen kullanıyorum

1.ilk once loderın kalktığından emin ol dvd dende başlangıcı onar unistallda yap bi loder prosundan...

2.slic tolkitten asusun kalkıp kalkmadığını anlarsın..

3.flashla mydilite activatorden dell sertifika ve key gir

bukadar :D en garanti stabil yontem..:D

Edited by istanbul82

kendim şahsen kullanıyorum

1.ilk once loderın kalktığından emin ol dvd dende başlangıcı onar unistallda yap bi loder prosundan...

2.slic tolkitten asusun kalkıp kalkmadığını anlarsın..

3.flashla mydilite activatorden dell sertifika ve key gir

bukadar :D en garanti stabil yontem..:D

Loader crackı kaldırdıktan sonra gizli bölümde hangi izler kalabilir? Sadece win7ldr isimli dosyamı(Daha önceki mesajlarda kalıntı kalmamalı diye tembih ediyordun ya..)? Wat güncellemesi sakıncası açısından soruyorum.

Birde 'mydilite activator' adresi rica etsem(Herhalde loader activation'ı da bu mydilite activator ile yapabilirim, değilmi?)..

Edited by temmuz

Loader crackı kaldırdıktan sonra gizli bölümde hangi izler kalabilir? Sadece win7ldr isimli dosyamı(Daha önceki mesajlarda kalıntı kalmamalı diye tembih ediyordun ya..)? Wat güncellemesi sakıncası açısından soruyorum.

Birde 'mydilite activator' adresi rica etsem(Herhalde loader activation'ı da bu mydilite activator ile yapabilirim, değilmi?)..

activator adım 2 de konuda linki var hayır maydilite bios modlara için özel yapılmıştır loader sistemi yoktur içinde ..daz loaderı filan indir forumda dolu unistall yap bootu fix yap dvd den.kalkar loder..win7drl +gdrl loader işte onlardan kurtul :)

Edited by istanbul82

İstanbul82, Ben My Digital Activator(mydilite) programından sadece ürün numarası ve sertifika girdim(install ettim). Oem Info'ya hiç dokunmadım; tıklamadım. Yanlış birşey yapmadım değilmi?

ekranalntsfc.png

gerek yok yani mecburi değil theme keyfi bi olay..

• Cyph3r unpinned this topic