Jump to content

Türkçemiz Gerçekten Elden Gidiyor...

134679852

Recommended Posts

niye bobilerin oyunu olsun ki web anormalleri diye bir konu var o sitede arkadaş ordan buldu herhalde

yazılara bakarsan orjinal yazının noktalama ile silinip üstüne yeni yazı yazıldığını görürsün,, photoshop eseri yani

Tam sağlam siteden bi alıntı yapmışsın :(

Siteye bak resmi gör hizaya gel :( Aldığın site siteye benzese ciddi işler vahim deriz ama neyse :(

önemli olan arkadaşın alıntı yaptıgı site değil acmış oldugu konudur....

ben türkçeye yabancı kelimelerin girmesinin nedeninin tamamen türk dil kurumu olduğu kanısındayım...

saçma sapan kelimeleri üreterek günlük kelimelerin yerine koymaya çalışıyor ayrıca türkçenin hızlı konuşma dili olduğunu yani dilin kendi yapısı olduğunu unutuyor..insanların böyle konuşmasınıda engellemek için onları türkçeye imrendirmeli türkçede yenilik yapıp kısa ve güzel kelimleri türkçeye ekliyerek onların türkçe kullanmasını sağlamalı..

güzel ve kısa söylenmesi hoş olan kelimeler olunca zaten dilin ve insanların yapısı gereği insanlar o sözcükleri benimseyecektir....

Herkes birbirinine topu atıyor.Kimse ben Türkçe'yi kötü kullanıyorum demiyor.Download demeseniz indirme deseniz,birşey biliyormuş havası vermek için yarı Türkçe yarı İngilizce mesajlar yazmasanız Türkçe bozulmaz.Bir dili yaşaması onun kullanılmasına bağlıdır.Biz kendi dilimizi baltalamak için elimizden geleni yapıyoruz.Yine de iyi dayanıyor.Ama nereye kadar?Saygılarımla

Herkes birbirinine topu atıyor.Kimse ben Türkçe'yi kötü kullanıyorum demiyor.Download demeseniz indirme deseniz,birşey biliyormuş havası vermek için yarı Türkçe yarı İngilizce mesajlar yazmasanız Türkçe bozulmaz.Bir dili yaşaması onun kullanılmasına bağlıdır.Biz kendi dilimizi baltalamak için elimizden geleni yapıyoruz.Yine de iyi dayanıyor.Ama nereye kadar?Saygılarımla

Üstüne söz söylemeye gerek var mıdır ? Çok güzel açıklamışsın abi.

Bu yazıları gördümmü sinir komasına giriyorum :( sırf böyle yazıyor diye uzaktaki kardeşimle yazışmıyorum msn'de, fırçayı basıp kapatıyorum :( Rezillik bu ya! Aslında tam olarak bozulan Türkçe değilde dil bilgisi oluyor burada. Tabi bu işin başlangıcı. Artık 10-15 sene sonra yazdıkları gibi konuşmaya başlar bunlar. Gerçi şu geri zekalı emo lar şimdiden böyle konuşmaya başladı ya. Kafayı koyup oturtasım geliyor.

@PhéncéDhé

Bu kelime Pençe gibi oluyor, ayrıca gerçekten türkçe eski türkçe değil.

Saima Albayram yazısının yanındaki adı dikkatle oku bence "Gymnasium am Geroweiher" yazıyor.

Gymnasium Almanya´da ki bir okul türüdür nasil desem ? lise gibi yani Gymnasium am Geroweiher ise okulun adidir.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...