Jump to content

Aero Studio Ile Multiboot Cd\dvd Yapımı

Share

Recommended Posts

• Replies 359
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

blue_life senden bir rica edim.

ben windowsa logonui.exe dosyasini nasil degisdirim

reshacker programini kullandim ama olmadi.ben multibootumdaki sistemlerin logonlarini deyisdirmek istiyorum.

ben windowsun icinden yani i386 klasorunden logonui dosyasini entegre de bilmedim.bana yadim edermisin?

Blue Life hocam paylaşım ve anlatımınız için çok teşekkür ederim.Sayenizde Aero Studioda öğrenilir ve sevilir hale geldi.Sizden bir ricam olacak AeroStudio_Video.exe isimli Flash dosyasını ileri geri oynatılır tarzda bazı yerlerini inceleyebilmemiz için başka bir uzantıda paylaşırmısınız.Bazen tekrar bir yere bakmak gerekiyor bu durumda bu dosyayı tekrar açıp baştan izlemek gerekiyor.

@vusal_dayi

Dediğim gibi ben katılımsız modifiye konularıla ilgilenmiyorum. Ama tavsiyede bulunabilrim.

I386\LOGONUI.EX_ dosyasını sıkıştırılmış bir dosyadır. Bu dosyayı en basit 7.zip gibi bir program ile masaüstüne çıkartabilirsin.

Masaüstüne çıkarttığın logonui.exe dosyasını Resource Hacker tarzı bir program ile düzenleyebilirsin. Emin deyilim ama eklediğin resimlerin renk derinlği önemli olabilir.

Tekrar .cab haline getirmek için logonui.exe dosyasının yanında yeni bir not defteri oluştur. İçerisine;

makecab.exe /D CompressionType=LZX /D CompressionMemory=21 logonui.exe[/CODE]

yaz ve kayıt et. Sonra uzantısını .cmd yapıp çalıştırdığında logonui.ex_ dosyası oluşacaktır.

Bu dosyayı I386 klasörüne atarsın...

Bir tavsiye olarakta wmware gibi sanal pc yazılımı kullanıp düzenlediğin bu dosyayı test etmen daha kısa sürede sonuç almana olanak sağlayacaktır.

Malesef dediğim gibi bu konularda detaylı bilgim yok.

@recep demirci

Ilgili dosyanın altında ilgili tuşlar bulunmakta. Bir ihtimal ekran çözünürlülüğün düşükse bu kısımlar görünmüyordur.

Senin için ilgili barı yukarı alıp upload ettim...

[CODE]http://www.4shared.com/file/236783932/e27e67b8/AeroStudio_Video_On_Top.html[/CODE]

@vusal_dayi

Önce biraz araştırma yap.

http://www.tnctr.com/index.php?showtopic=55146&hl=logoniu+d%FCzenleme

http://www.tnctr.com/index.php?showtopic=125524&hl=logoniu+d%FCzenleme

İşine yarayacak bilgilere ulaşamaz isen, yeni başlık açıp sorarsın...

selam blue_life. senden bir sey rica edim.ben logonui dosyasini degistire bildim.alindi.test etdim.

ama boot screen dosyasini nasil editleceyimi bilmiyorum.tune up ile yapdim yine olmadi.her yere bakdim yine olmuyor.bana yardimci olarmisin?

@vusal_dayi

:( ntoskrnl.exe dosyasını düzenleyeceksin. Bu dosyadaki resmin renk derinliği çok önemlidir.

Sanalpc ye modifeye etmek istediğin XP yi kur ve boot ekranı değiştirmende sana yardımcı olan o programlar ile sanalpc deki boot ekranını değiştir.

Ardından testlerini yaptıktan sonra ntoskrnl.exe dosyasını sanalpc den alıp cablaya bileceğini düşünüyorum...

Kolay gelsin.....

Please register to see this content.

@vusal_dayi

:( ntoskrnl.exe dosyasını düzenleyeceksin. Bu dosyadaki resmin renk derinliği çok önemlidir.

Sanalpc ye modifeye etmek istediğin XP yi kur ve boot ekranı değiştirmende sana yardımcı olan o programlar ile sanalpc deki boot ekranını değiştir.

Ardından testlerini yaptıktan sonra ntoskrnl.exe dosyasını sanalpc den alıp cablaya bileceğini düşünüyorum...

Kolay gelsin.....

Please register to see this content.

[/quote

blue_life qaliba boot screen cok kolay olmayacak.

peki yapanlar niye anlatmiyor bunlari.

@vusal_dayi

Ben hiç denemedim, lakin çok kolay olduğunu düşünüyorum.

Bak sen tuneup utilities kullanmasını biliyormuşsun. İşte tuneup ile mevcut sistemin boot ekranını değiştirip, daha sonra cablarsın (sıkıştırırsın)

Bu kadar basit olsa gerek!

@vusal_dayi

Ben hiç denemedim, lakin çok kolay olduğunu düşünüyorum.

Bak sen tuneup utilities kullanmasını biliyormuşsun. İşte tuneup ile mevcut sistemin boot ekranını değiştirip, daha sonra cablarsın (sıkıştırırsın)

Bu kadar basit olsa gerek!

ben sitede butun yollari denedim.tune up ile hazirladim guzel olmus.ama hanci dosya oldugunu bilmiyorum.yani tune up hangi dosyayi cikartiyot.

birde ben resresterator programi ile nasil degistire bilirim.

@vusal_dayi

Mevcut sistemin boot ekranını düzenledikten sonra, sistemdeki ntoskrnl.exe dosyasını alacak ve cablayıp ilgili konumdaki (I386) eski dosya ile yer değiştireceksin... (Büyük ihtimal)

bir defe etdim ama olmadi.

indi yene edirem.insAllah olar

@vusal_dayi

Inan daha önce söylediğim gibi ben o tarz konular ile fazla ilgilenmedim. Ama sana tavsiye forumda veyahut arama motorlarında araman yapmandır.

Bu senin daha kısa sürede sonuç almana olanak sağlayacaktır! Misal googlede ntoskrnl dosyasını düzenlemek yazıp arat.

http://www.google.com.tr/search?hl=tr&safe=active&client=firefox-a&hs=HL1&rls=org.mozilla%3Atr%3Aofficial&q=ntoskrnl+dosyas%C4%B1n%C4%B1+d%C3%BCzenlemek&meta=&aq=f&aqi=&aql=&oq=[/CODE]

Kolay gelsin....

@vusal_dayi

Inan daha önce söylediğim gibi ben o tarz konular ile fazla ilgilenmedim. Ama sana tavsiye forumda veyahut arama motorlarında araman yapmandır.

Bu senin daha kısa sürede sonuç almana olanak sağlayacaktır! Misal googlede ntoskrnl dosyasını düzenlemek yazıp arat.

http://www.google.com.tr/search?hl=tr&safe=active&client=firefox-a&hs=HL1&rls=org.mozilla%3Atr%3Aofficial&q=ntoskrnl+dosyas%C4%B1n%C4%B1+d%C3%BCzenlemek&meta=&aq=f&aqi=&aql=&oq=[/CODE]

Kolay gelsin....

blue_life sen vediyin siteye girdim sagol.bazi seyler buldum.

mesele bir sitede guzel bir sey buldum.anladim kadariyla 4 dosyayi editlemek olacak isim

1 cekirdekli 2 kecirdekli ve cok cekirdekli icin editlenmeli

insAllah olur. olmasada oyle kalsin.sence degistermek nasil olur?yai oylemi kalsin yoksa deyişsin bi fikrini bilmek istedim

peki bildiyin bir addon varmi mesela vista boot ekrani xp icin nlite ile entegre edim.sonra acilisda boot ekran deyişsin

Edited by vusal_dayi

@vusal_dayi

Dediğim gibi ben modifiye konusuyla ilgilenmiyorum.

Addonlar bölümünde boot screen yazıp aratırsan karşına işine yarayacak sonuçar çıkabilir....

http://www.tnctr.com/index.php?act=Search&CODE=show&searchid=f31c04a6ceb5ceeaadbf1688fcea2afa&search_in=posts&result_type=topics&highlite=%2BBoot+Screen

@vusal_dayi

Dediğim gibi ben modifiye konusuyla ilgilenmiyorum.

Addonlar bölümünde boot screen yazıp aratırsan karşına işine yarayacak sonuçar çıkabilir....

http://www.tnctr.com/index.php?act=Search&CODE=show&searchid=f31c04a6ceb5ceeaadbf1688fcea2afa&search_in=posts&result_type=topics&highlite=%2BBoot+Screen

blue_life ben sp3.cab dosyasini cikartib bazi deyisiklikler etdim peki onu nsail ayni cab yapa bilirim

cabpak ile yapdim ama cab dosyanin hacmi bir az dusuk oldu.yani original 19mb ben yapdigim ama 18 mb.ama icine baktigimda her sey yerinde yani dosya eksikliyi yoktur

normalmi bu?

Blue_life sana guzel haberim var

boot screen alindi.yinede senin sayende.senin verdiyin hani -ntoskrnl dosyasını düzenlemek- su soz var ya googleye yazdim.ve aradim.bir kac turk sitesi geldi.heresinden bir seyler oyrendim.birde akil isletdim ve sonunda alindi.

sagol Blue_life inan bana cok yardimci oldun.cok sagol.ALLAH RAZI OLSUN

blue_life ben sp3.cab dosyasini cikartib bazi deyisiklikler etdim peki onu nsail ayni cab yapa bilirim

cabpak ile yapdim ama cab dosyanin hacmi bir az dusuk oldu.yani original 19mb ben yapdigim ama 18 mb.ama icine baktigimda her sey yerinde yani dosya eksikliyi yoktur

normalmi bu?

Blue_life ben boot screeni edtilemeyi oyrendim ama peki hanci programda resimleri 4bit bmp kaydedim.16 bit yazdigimda resim gorunmuyor neden acaba yardim edremisin?

bildiyin program varmi ki 4bit kayt etsin

@vusal_dayi

Daha önce denemediğim için emin deyilim ama heralde GIMP ile yapabilirsin. Resmini Gimp programına yükle. Sonra eğer Gimp Türkçe ise Resim -> Kip - Indisli

Ordanda renk derinliğini 4 olarak ayarlayabilirsin...

34xgf0i.png

rw72vs.png

@vusal_dayi

Daha önce denemediğim için emin deyilim ama heralde GIMP ile yapabilirsin. Resmini Gimp programına yükle. Sonra eğer Gimp Türkçe ise Resim -> Kip - Indisli

Ordanda renk derinliğini 4 olarak ayarlayabilirsin...

34xgf0i.png

rw72vs.png

blue_life yine olmadi.gimple sekilin kalitesi dusuk oldu.ama hazir boot scren dosyalarini inceledikde seklin yani bmp formatdaki resmler 4bitdir

peki bunu hansi programla yapiyorlar

@vusal_dayi

Konuyla ilgilenmediğim için beni mazur gör... Bu konuda, modifiye ile ilgili herangi bir soru sormamanı rica ediyorum.

Bu konu AeroStudio ile alakalıdır... AeroStudio ila ilgili sorularını bu konu altında sormalısın.

Farklı sorularını ise, arama yapıp uygun konu altında sormalısın. Uygun konuyu bulamazsan yeni bir başlık açıp sorabilirsin..

Kolay gelsin....