Jump to content

Cpu Kullanımı % 100 Oluyor Pc Kapanıyor !

bomba34

Recommended Posts

• Replies 67
  • Created
  • Last Reply

al eline saç kurutma makinasını soğuk modda çalıştır güzelce içindeki tüm tozu attır.. terminal macunu yeniden sür nerden bulucam dersen herhangi bir bilgisayarcıdan iste verirler az birşey. o şekilde tekrar çalıştır belki sıcaklık düşer olmazsa da bir pc tamircisine ******ür o adamlarda ekmek kazansın :D

al eline saç kurutma makinasını soğuk modda çalıştır güzelce içindeki tüm tozu attır.. terminal macunu yeniden sür nerden bulucam dersen herhangi bir bilgisayarcıdan iste verirler az birşey. o şekilde tekrar çalıştır belki sıcaklık düşer olmazsa da bir pc tamircisine ******ür o adamlarda ekmek kazansın :D

Doğru demektesin ama her saç kurutma makınasının soğuk hava üfleme sistemi bulunmamakta ben soğuk hava ile evde temizliyorum ama.. arkadaş.. saç kurutma makınası falan deyince ciddiye alır.. eğer makinan soguk üfleme sistemi yok ise sıcak havayı sakın kasanın içine tutma anakartı eritirsin :D

Doğru demektesin ama her saç kurutma makınasının soğuk hava üfleme sistemi bulunmamakta ben soğuk hava ile evde temizliyorum ama.. arkadaş.. saç kurutma makınası falan deyince ciddiye alır.. eğer makinan soguk üfleme sistemi yok ise sıcak havayı sakın kasanın içine tutma anakartı eritirsin :D

O kadar enayi olamaz herhalde :D

O kadar enayi olamaz herhalde :D

Cocuk kasayı acarsam pc yanar diyo :D senin söylediğin tuaf kaçtı..

13 yaşında ! daha..

Donanımla alakalı hiçbir bilgisi yok

Enayilikle alakası yok yani.. <_<

Bir seferinde benzeri bir sorunu yaşadım %100 olmasa da %80lerde işlemci meşgul oluyor işletim sistemi kilitlenip bilgisayar kapanıyordu;

İnternet explorer kendisi dışında tarayıcı kullanıldığında işlemciye yükleniyor..

Varsayılan tarayıcın firefox ise değiştirip explorer yapıver.. ( Firefox kullanırken bu sorunu yaşadığına göre büyük ihtimal sorun varsayılan tarayıcı konusundadır )

Sorun devam ediyor ise işlemci fanının çalışma hızına bakıver.. ( Biostan bakabilirsin.. O da olmasa göz kararı )

Son olarak işlemci ile aleminyum soğutucu arasında macun vardır çok fazla veya çok az ise bundan da kaynaklanabilir.. ( Aşırı ısınmaya sebep olur )

Sırasıyla denemekte fayda var..

Eğer hepsi normal ise ve bu iş devam ediyorsa geçmiş olsun işlemci uçuşa geçmiş demektir.. 478 pin işlemcilerde sık rastlanan bir sorun..

Cocuk kasayı acarsam pc yanar diyo :D senin söylediğin tuaf kaçtı..

13 yaşında ! daha..

Donanımla alakalı hiçbir bilgisi yok

Enayilikle alakası yok yani.. <_<

E ben de öyle diyorum zaten.

Enayilikle alakası yok.

Ben o yaştayken DVD yazıcının içini açıyodum.

Senin söylediğin de tuhaf çaçtı yani :D

Dostum saçma sapan konuşuyosun sen açıyodun ama bu çocuk açamıyo lütfen laf kalabalığı yapmaya luzum göstermeyin.. yardımcı olmaya çalışın olamıyosanızda bi zahmet , konuya cevap vermeyin..

valla anakart yanıo işlemci kartopu oynuyor 0-15 arası geziniyor işlemci şuanda :shiftyninja:

Sen hangi programla bakıyorsun kardeşim sıcaklığa. Bir kere cpu nun 15 olması çok zor üstüne buz koysan belki düşer. Düşünki insan sıcaklığı bile 36 oluyor. elektrikle çalışan işlemci hiç birşey yapmasa bile o sıcaklığa dümez.

2. Fikrim ise o anakart zaten 80 çıkıyorsa işlemci 15 lerde durması imkansız anakartın sıcaklığı onuda etkiler.

Senin sıcaklık lagılayıcıların bozulmuş bence kasayı aç anakarta dokun bakalım 85 derece olduguna göre elini yakması lazım

Dostum saçma sapan konuşuyosun sen açıyodun ama bu çocuk açamıyo lütfen laf kalabalığı yapmaya luzum göstermeyin.. yardımcı olmaya çalışın olamıyosanızda bi zahmet , konuya cevap vermeyin..

cevabın için teşekkür ederim şimdi bu pcyi sadece ben kullanmıyorum evin en küçüğü benim o yüzden

bence kesin powewr aynı sorun aynı anlattığın gibi bendede olmuştu

eğer sorun powerdense ya tamir ettir yada yeni bir power al

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...