Jump to content

Format Atılmıyor.yeniden Başlatıyo...

samokantur

Recommended Posts

biçok bilgisayara attığım formatı casper marka son kasaya atamadım arkadslar...tncxp dahil bicok xp kullandım ama tam formata başlamadan c yi biçimlendiriyoruz dosyaları kaydediyor tam formata gececekken yeniden başlatıyor kafayı yicem...devamlı yeniden başlatıyor.....ilk defa başıma geldi nedir sorun acaba...

Normal, güncellemesiz bir XP yüklemeyi denesene yani WinXP SP3 veya SP2.

vala emre90 arkadasımızın ve nec arkadasımızın sp3 lerinide denedim ama....sade xplerolması lazım...yinede yeniden başlatıyo hepsinde hatta eski cd kodları yazılıp giren cd bile denedim))

Arkadaşım donanımsal bir sorun olabilir. Ör : Isınma problemi. Aşırı ısınma olduğu zaman CPU kendini korumaya alır ve reset atar. Kolay gelsin...

acronis diye biproğram var eğer o yüklü ve yedeğide varsa hala disklerde .. onları silmeden formatı kabul etmiyor... yani diskleri komple biçimlendirmen gerek.. ondn sonra olur inş. benimde başıma geldi.. hepsini sildim ondan sonra formatı kabul etti...

Aynı sorun benım arkadasın pc dede vardı Casper İntel Core Duo C'ye Xp sp3 kurmaya baslayınca hersey nrmal gıdıyor fakat bilgisayar yenıden baslatılacak dedıkten sonra Açılısta kaldıgı yerden dewam etmesı gerekırken Pc en bastan yenıden baslatıyor.

C ile D'yi silip denedıgımdede aynısı oluyordu Çözüm ne Bende merak ettım.

Arkadas Garantiye beles yaptırdıdı :rolleyes:

olabilir ilk defa basıma geldi...ama bir arkadasa yaptırdım...artık bi dahaki sefere kendim denerim))

Arkadaşınız nasıl sorunu halletti bizimle paylaşırsanız bu sorunla karşılaşan arkadaşlarda çözebilsinler. Kolay gelsin...:D

bi kaç kere benimde başıma geldi ilk başta farkedilmiyo ama format sırasında nedense bu ısınma işlemi ön plana çıkıyor işlemci fanını temizleyin büyük ihtimalle ondan kaynaklanıyordur ramdan olma ihtimali var ama o çok az çünkü pc normalde format atana kadar düzgün çalışıyomuş anladığım kadarıyla... bu yüzden çok büyük ihtimalle işlemci ısınmasından dır...

eğer donanımsal bir değişiklik yapılmadı ise işlemci ve ramleri söküp temizleyip yerine takarsan düzelir.

formattan önce parça ekleme cıkarma yapılmış ise o donanımda bir sorun var demektir.

ayrıca c yi biçimlendiriyoruz dosyaları kopyalıyor ve format atacakken dediğin de bi yanlışlık var... biçimlendirdin yani format attın ve bilgisayar ondan sonra dosyalrı diske kopyalar kopyalama bitince de yeniden başlatır zaten... yani dosyaları diske attıktan sonra formatlama yapmıyor bilgisayar önce format ondan sonra dosyalar diske kopyalanır.

bu durumda eger cd den boot aktif ise dosyaları kopyaladıktan sonra bilgisyar otomatik reset yapınca yeniden acılan bil direk yine cd den boot eder. dosyaları kopyaladıktan sonra boot options ı harddiske cevirirsen sorun kalmaz.. tabii ufak bir ayrıntı mutlaka denemişsindir ama ben yinede hatırlatayım dedim. malum şeytan ayrıntıda gizlidir.

şimdi sorunu yazayım tam..ilk tncyi kurayım dedim sonuna kadar giti sonra başa döndü...ondan sonra fartklı xp ler denedim coğunu cd bozuk olabilir diye algıladı....tekrar kendi makineme kurduğum xp leri bile kuramadım su anki tnc xp yi bile biçimlendirmeden sonraki kısma geciremedim biçimlendirme bittikten hemen sonra sağ alt kösede bir kaç dosya okudu sonra sol altkösede bir kac yapılandırma dedi ve bilgisayrınız şimdi yeniden başlatılacak deyip her defasında yeniden başlattı...bu bütün xplerde yapmaya başladı sonra...tam c yi biçimlendirdik formata gececek derken başa döndü devamlı ...bide şöle bi durum oldu c ve d kuruluydu bazı xpleri kurmayı denedikten sonra d silindi sadece c kaldı ben silmeden silindi vala))...anlamadım gitti....yinede formatlayamadım....bi sürü makineye peynir ekmek gibi attığım formatı bu makinede beceremedik....ısınma olabilir ama...makinede sıfır arkadaslar ram falan bilmiyorum yani ondan kaynaklanacağını düşünmüyorum...bilgisayarcı arkadasa sorduk ama sır verirmi)))...işte poverden falan olabilir deyip işte formatladı verdi bizde sormadık))...

bilgisayar tam dediğimsırada donanımlara mesaj gönderir eğer mesaj geri gelmezse devam etmez benimde başıma geldi sorun tamamen donanımsal

tamam donanımsalda sonra napcazda düzelecek...yani donanımsal diye format atılmayacakmı makineye))..napılcakta düzelcek işte onu soruyoruz))..

eğer donanımsal bir değişiklik yapılmadı ise işlemci ve ramleri söküp temizleyip yerine takarsan düzelir.

formattan önce parça ekleme cıkarma yapılmış ise o donanımda bir sorun var demektir.

ayrıca c yi biçimlendiriyoruz dosyaları kopyalıyor ve format atacakken dediğin de bi yanlışlık var... biçimlendirdin yani format attın ve bilgisayar ondan sonra dosyalrı diske kopyalar kopyalama bitince de yeniden başlatır zaten... yani dosyaları diske attıktan sonra formatlama yapmıyor bilgisayar önce format ondan sonra dosyalar diske kopyalanır.

bu durumda eger cd den boot aktif ise dosyaları kopyaladıktan sonra bilgisyar otomatik reset yapınca yeniden acılan bil direk yine cd den boot eder. dosyaları kopyaladıktan sonra boot options ı harddiske cevirirsen sorun kalmaz.. tabii ufak bir ayrıntı mutlaka denemişsindir ama ben yinede hatırlatayım dedim. malum şeytan ayrıntıda gizlidir.

anladım ben sadece başladığı yeri söledim işte..tam biçimlendirme oluyo hani biçimlendirdikten sonra dosyaları kopyalıyorya oda bittikten sonra mesela xp ekranı acılıyor kurulum başlıyorya o kısma geçmiyo işte elbetteki biçimlendirme bittikten sonra iş biterde))...biz o kısma gecemedik işte....dosyalar yüklendikten sonra kurulum ekranı çıkmıyor karsımıza devamlı yeniden başlatıyor işte.....kafayı yedim artık bıraktım ))...

anladım ben sadece başladığı yeri söledim işte..tam biçimlendirme oluyo hani biçimlendirdikten sonra dosyaları kopyalıyorya oda bittikten sonra mesela xp ekranı acılıyor kurulum başlıyorya o kısma geçmiyo işte elbetteki biçimlendirme bittikten sonra iş biterde))...biz o kısma gecemedik işte....dosyalar yüklendikten sonra kurulum ekranı çıkmıyor karsımıza devamlı yeniden başlatıyor işte.....kafayı yedim artık bıraktım ))...

halen daha tam anlamış değilim ...

format atıyorsun yani ntfs olarak biçimlendiri seciyorsun devam ediyorsun o formatı atıyor sonra kur dosyaları kopyalıyor diyor kopyalama işi bitiyor ve bilgisayar yeniden başlatılıyor ondan sonra xp logosu gelmesi gerekirken tekrar yeniden mi başlatılıyor bilgisayar surekli yoksa yeniden kurulum ekranına mı geciyor ???

halen daha tam anlamış değilim ...

format atıyorsun yani ntfs olarak biçimlendiri seciyorsun devam ediyorsun o formatı atıyor sonra kur dosyaları kopyalıyor diyor kopyalama işi bitiyor ve bilgisayar yeniden başlatılıyor ondan sonra xp logosu gelmesi gerekirken tekrar yeniden mi başlatılıyor bilgisayar surekli yoksa yeniden kurulum ekranına mı geciyor ???

arkadasım...biçimlendirme yaptıktan sonra format bitmezki...xp kurulum ekranı gelmezmi...34 dk süreniz kaldı falan gibi hani dakikalrın düştüğü ekran acılıp xp kurulumu başlamazmı...biçimlendirmenin bitmesi formatın bitmesi anlamınamı gelir xp yüklemeyecekmi kendisini kurmayacakmı işte o kısma geçmiyor....bilmem anlatabildimmi...aynı seyi defalarca yazdık yani....ha bazılarında biçimlendirmeden sonra ekran acılır bilemem ama benim bildiğim format biçimlendirmeden sonra xp kurulumu başlar sonra yeniden başlatır xp ekranı gelir.....ben şimdiye kadar biçimlendirme bittikten sonra kurulum bitipte acılan xp ekranı görmedim....

İlk Toshiba Notebookta Karşılaşmıştım Bu Sorunlar 30-40 tane rahat modifiyeli xp denedim tınlamadı.. Bizim patron Orjinal CD tak Dedi Taktım Oldu. inş yardımım Dokunur.. Bu Güne Kadar Böle 3 PC ile Karşılaştım Biri Notebook 2 si Masaüstü Orjinal CD ile Çözdüm.. :D

arkadasım...biçimlendirme yaptıktan sonra format bitmezki...xp kurulum ekranı gelmezmi...34 dk süreniz kaldı falan gibi hani dakikalrın düştüğü ekran acılıp xp kurulumu başlamazmı...biçimlendirmenin bitmesi formatın bitmesi anlamınamı gelir xp yüklemeyecekmi kendisini kurmayacakmı işte o kısma geçmiyor....bilmem anlatabildimmi...aynı seyi defalarca yazdık yani....ha bazılarında biçimlendirmeden sonra ekran acılır bilemem ama benim bildiğim format biçimlendirmeden sonra xp kurulumu başlar sonra yneniden başlatır xp ekraı gelir.....ben şimdiye kadar biçimlendirme bittikten sonra kurulum bitipte acılan xp ekranı görmedim....

biçimlendirmeden kasıt format atmaktır. format atmaktan kasıt sadece harddisk üzerindeki veriyi silmek yada silinmiş göstermektir. gerisi bildiğin dosya kopyalama veya sistem kurmadır. format apayrı kurulum apayrı birbirini takip eden sıradadır. win98 kurduysan bilirsin format atmakla sistem kurmanın farklı olduğunu. 34 dk kaldı yazan yer format bittikten sonra gelir. hani disk biçimlendirildikten sonra dosyalar kopyalanıyor diyor ya işte orada bazı dosyaları harddiske yazar. tekrar acıldıgında oradan okur ve bilgisayar oradan başlar.işte o kısımda format tamamen bitmiştir. artık kurulumdasındır. işte o zaman xp ekranı degil xp logosu sonra senin dediğin kurulum ekranı gelir ..

gelelim fasulyenin faydasına defalarca anlattım diyorsun ama kimse anlayıpta bişi diyememiş farkında isen demekki senin anlatımında bir sorun var.

farkettiysen sana yardım etmeye çalışıyoruz başka bi amacımız yok. herneyse yaranamayacığımı düşünerek sana kolay gelsin diyorum inşallah çözersin sorununu...

biçimlendirmeden kasıt format atmaktır. format atmaktan kasıt sadece harddisk üzerindeki veriyi silmek yada silinmiş göstermektir. gerisi bildiğin dosya kopyalama veya sistem kurmadır. format apayrı kurulum apayrı birbirini takip eden sıradadır. win98 kurduysan bilirsin format atmakla sistem kurmanın farklı olduğunu. 34 dk kaldı yazan yer format bittikten sonra gelir. hani disk biçimlendirildikten sonra dosyalar kopyalanıyor diyor ya işte orada bazı dosyaları harddiske yazar. tekrar acıldıgında oradan okur ve bilgisayar oradan başlar.işte o kısımda format tamamen bitmiştir. artık kurulumdasındır. işte o zaman xp ekranı degil xp logosu sonra senin dediğin kurulum ekranı gelir ..

gelelim fasulyenin faydasına defalarca anlattım diyorsun ama kimse anlayıpta bişi diyememiş farkında isen demekki senin anlatımında bir sorun var.

farkettiysen sana yardım etmeye çalışıyoruz başka bi amacımız yok. herneyse yaranamayacığımı düşünerek sana kolay gelsin diyorum inşallah çözersin sorununu...

işte mesele bu herkez bişe diyo aynı şeyler sorun gayet basit bunu bile anlatamıyoruzki...yardım diyorsunda kardes işte formattan kasıtı anşadın neresi olduğunuayrıntısıyla sölüyoruz hala diyosunki yok ordan format başlar yok ordan bilmem nolur haa bilmişlik yapıyon dikkat ediyom hala çözüm yok....sanada bizzat ayrıntılı nerden başladığını yazdım işte orası format başlangıcı veya değil işte orası yani çözüm ne sen onu söle...herkez formatın nerde başlayıp nerde başlamadığını bilir sanırım....sen çözüme bak...burda olan herkez heralde bişeler bilmek öğrenmek için uğraşır bilenlerde bilmeyenlere yardım eder...dimi....sende bu durumda bilen olduğuna göre....sağol yinede düşüncelerini paylaştığın içinde...sen konuyu formatın nerede başladığına getridinde devlet meselesi oldu konu o değil.....format bi bütündür biyerde başlar bilgisayar acılana kadar devam eder...orda burda bitmesz...neyse....emeğin için teşk....ama çözüm varsa lütfen....

laf atırmayı sevmem....benim bilgim sınırlı...

İlk Toshiba Notebookta Karşılaşmıştım Bu Sorunlar 30-40 tane rahat modifiyeli xp denedim tınlamadı.. Bizim patron Orjinal CD tak Dedi Taktım Oldu. inş yardımım Dokunur.. Bu Güne Kadar Böle 3 PC ile Karşılaştım Biri Notebook 2 si Masaüstü Orjinal CD ile Çözdüm.. :D

o zaman benim bazı orjinal diye nitelendirdiğim cd lerde orjinal değilmiş))...peki şunu sorayım... yani entegre falan edilmemiş cdler mi...yani hiç dokunulmamış cd olması gerekir sanırım ...doğrumu anladım...acaba..

Bizim okulun tüm pc lerinde harddisk kilidi diye bi donanım vardı onun yüzünden format atamıyorduk o donanımı çıkarınca format atabildik .. Buna benzer bir problem olmuş olabilir.. Yada harddiskte sorun vardır harddiski çıkarıp başka makinada format dene yada başka bi harddisk takarak bi dene hele .. Benim aklıma başka bi metod gelmiyor..

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...