Jump to content

Hfslip'le 3 Adımda Xp Güncelleme! Üstelik Türkçe!

KaYRa
 Share

Recommended Posts

Hfslip bildiğimiz üzere Windows Xp'ye; çıkan güncellemeleri, katılımsız çalışmalarımızı ekleyebilen ufacık bir programdır.İlk kez morning tarafından yapmış olduğu Xp çalışmasında kullanıldı.(En azından ben böyle biliyorum).Bu yöntem ile bende birçok sistem yaptım ve sonuç daima pozitif çıktı.Hiçbir sorun ile karşılaşmadım.Yaptığım son çalışmam forumda zaten mevcut...

nLite kullanmadan; sorunsuzca entegrasyona olanak sağlayan bu programın, nasıl kullanıldığının hala birçok kullanıcı tarafından çözülememiş olması (17/08/2009 tarihinde morning'in açtığı konuda ufak, gereksiz bir tartışmaya bile yol açtı) beni bu çalışmayı yapmaya yönlendirdi.

Bu çalışmada neler var?

1) İçerisinde Msdn Xp Pro Sp3'ün yayımlandığı günden itibaren 17 Ağustos 2009'a kadar çıkan tüm güncellemeler, Internet Explorer 7 ve Media Player 11 bulunmaktadır...

2) Sadece 3 adımda tüm bu bileşenleri Xp'nize entegre edebileceksiniz...

3) Orjinal Hfslip toplu komut dosyasını çalıştırdığımızda bir çoğumuzun anlamadığı İngilizce yazı ve terimlerden oluşan birkaç pencere geliyordu.Ben bunların birkaçını iptal edip bıraktığım 3 ekranı türkçeleştirdim.Aşağıda verdiğim resimlerde de göreceksiniz...

Sizler nasıl güncel bir Xp yapacaksınız?

1) Programı indirdikten sonra herhangi bir dosya üzerinde sağ tuş yapıp "Winrar" ya da "Winzip" ile "Buraya Çıkart" seçeneğini seçiyoruz.Açma işlemi bittiğinde karşımıza "Hfslip" adında bir klasör çıkacaktır...

2) Elimizdeki Orjinal Xp cd'mizin içindeki tüm dosyaları (Msdn_Xp_Pro_Sp3 olması şart) Hfslip klasörünün içinde bulunan "SOURCE" klasörünün içine kopyalıyoruz...

3) Kopyalama işlemi bittikten sonra Hfslip klasörünün içerisindeki "Guncelle" toplu komut dosyasını çalıştırıyoruz...

4) Karşımıza çıkan ekranları takip ederek bizden istenen verileri giriyoruz...

a) Çıkan ilk ekranda kısa bir açıklama var.Bu ekranda büyük harflerle WWW.TNCTR.COM yazıp Enter'a basıyoruz...

B) Karşımıza gelen 2nci ekranda ise sistem başlamaya hazır hale geliyor ve büyük harfle A yazıp Enter'a basıyoruz...

c) 3ncü yani son ekranda teşekkür etme gereği duydum.Bu ekranı sadece Enter'a basarak geçiyoruz...

5) Artık herşey tamamlandı ve sizlerde işlemin başladığını göreceksiniz.Bu işlem yaklaşık 14-16 dakika sürecektir.Bittiğinde "Devam Etmek İçin Bir Tuşa Basınız" ibaresi alacaksınız.Herhangi bir tuşa basınca da pencere kapanacaktır...

Evet artık güncelleme entegrasyonu tamamlandı.Tekrar Hfslip klasörünün içine giriyoruz.İlk halinden 1 fazla klasör olduğunu göreceksiniz.Bu klasör "SOURCESS" klasörü.Zaten sizleri ilgilendirende 1 klasör var.Oda "SOURCESS" klasörüdür...

Kısaca bu program; HF klasörüne kopyalanmış olan güncellemeleri, SOURCE klasörüne kopyaladığımız Xp cd'sindeki dosyalara entegre edip güncel Xp'mizi SOURCESS klasöründe oluşturdu.Yani güncel Xp'miz "SOURCESS" klasörünün içinde...

Artık ISO oluşturma programlarından birisini kullanarak (ben nLite kullanarak ISO oluşturuyorum) "SOURCESS" klasörü içerisindeki dosyaları ISO kalıbı haline getirerek Cd'ye yazabilisiniz.Elinizde en güncel, Internet Explorer 7 ve Media Player 11 içeren bir Xp var artık...

Detaylar İçin Buyrun Resimler...

18490478.jpg

43272672.jpg

52180344.jpg

30215850.jpg

58810469.jpg

66840123.jpg

44750707.jpg

2rwnrm0w.png

mediafire-swoosh.gif

..: MD5 Değerleri :..

Part 1: D0333441A35925781DCF3C7DDC28B93C

Part 2: 2E5F85003DAF38B46494BFC67E5FF8AB

UYARI : Partlar birbiriyle uyumludur.Çapraz indirme yapabilirsiniz...

..: Hfslip Soft :..

logo.png

Edited by KaYRaBeY

• Replies 51
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Sağolasın güzel bir çalışma olmuş.Nlite ile yaptığımız silme ve ayar işlemlerini ne zaman yapıyoruz.Source klasörünün içerisine kopyalamadanmı yoksa güncelleme bittikten sonra mı.

Bu işlemi nLite ile Xp'yi düzenlemeye başlamadan önce yapacaksınız.Olayı bir nevi şöyle düşünün.Elinizdeki güncel olmayan Xp'yi nLite ile düzenlemeden önce bu Xp'ye güncellemeleri entegre ederek güncel Xp oluşturmak.Bu sistem ile yapılan Xp'ye her türlü ekleme, çıkarma, görsel paket uygulaması ve driver ekleme yapabilirsiniz...

Kısacası nLite ile sistem yapmadan önce güncellemeleri dahil edeceğiz.Sonra SOURCESS klasöründeki güncel Xp'yi istediğimiz bir yere kopyalayıp nLite ile düzenleme yapacağız...

Ne yalan söyleyeyim yeni bir güncelleme paketi hazırlamaya üşenmiştim.Sağolasın.Ben de indireceğim.

Anlamayan arkadaşlara da yardımcı olur artık daha az DVD yazıcı kırarlar belki.

Edited by morning

Ne yalan söyleyeyim yeni bir güncelleme paketi hazırlamaya üşenmiştim.Sağolasın.Ben de indireceğim.Anlamayan arkadaşlara da yardımcı olur artık daha az DVD yazıcı kırarlar belki.

Bunu yapmama o mübarek DVD writer vesile oldu :download1:

Alternatif link eklenmiştir...

Dipnot : İndirilme sayısına bakarsak sitede yeni bir modifiye rüzgarı eseceğe benziyor :)

Dostum eline sağlık. [/ Bu arada bişey sorayım? Bu güncelleme paketleri gibi gerekli programlarıda ekleyebilirmiyim? Örneğin winap, office, vb. Şimdiden teşekkür ederim.

Walla ne yalan söyleyim tam vaktinde ve tam istediğim program :D 12.08.2009 a kadar ki tüm güncelleştirmeleri indirip Nlite ile sp3 cd'si hazırlıyordum. Tam zamanında yetişti.

Ayrıca bir kaç soru sormak istiyorum eğer zamanınız varsa ( Diğer konu başlıklarını taramadım kusra bakmayın yeri olmayabilir )

1. Nlite ile SP2 üzerine SP3 ve indirdiğim KB paketlerini entegre ettim, ve sonuc olarak Sun xVM Virtualbox ile oluşturduğum ISO'yu denediğimde; gerekli dosyaların yüklemesi ardından PC yeniden başlatılıyor ve XP setup çalışacağı zaman PC resetleniyor. Acaba entegre işlemi mi başarısız oldu yoksa Virtualbox'dan kaynaklı bir hatadan mı meydana geliyor ?

2. Deneme yüklemeleri için bir Virtual PC programı tercih etseniz hangi programı kullanırsınız?

3. AutoIT ile katılımsız kurulum ile ilgili elinizde daha detaylı anlatımlar alabileceğim bir kaynak var mı?

4. Bu Hfslip ile daha sonradan çıkan güncellemeleri eklesem sorun çıkarmı ? (Mesela İnternet Explorer 8 gibi)

Şimdiden paylaşım ve önerileriniz için teşekkürler. Kolay gelsin hepinize

Edited by TeYyArEe

Dostum eline sağlık.Bu arada bişey sorayım? Bu güncelleme paketleri gibi gerekli programlarıda ekleyebilirmiyim? Örneğin winap, office, vb. Şimdiden teşekkür ederim.

Evet.Eklemek istediğiniz programların katılımsız kurulum dosyalarını SVCPACK klasörünün içine kopyalayın yeter.Gerisini Hfslip'e bırakın.Kopyaladığınız programlar her zamanki gibi kurulumun 13.dakikasında yüklenecektir...

Mediafire'den indirdim, ne yazık ki zipten çıkarırken, crc hatası verdi, rapidden indireyim artık, Mediafire linkini düzeltmeniz için yazdım kayrabey kardeşim, ayırca paylaşımın için teşekkürler.

ewet mediafire linkler arızalı

İndirmeleri rapid'ten yapınız.İlk kez mediafire kullandım.Sorun olabilir.Bu aksaklık için özür dilerim...

Şimdi ben yanlışmı görüyorum paketin içeriğinde ie8 ve güncellemesi yok mu?

Hayır yanlış görmüyorsunuz.IE8 ve güncellemeleri yok.Onları da eklerim ilerde...IE8 her zaman alternatifim olmuştur.İstemeyeler olabilidiğinden eklemedim...

Walla ne yalan söyleyim tam vaktinde ve tam istediğim program :D 12.08.2009 a kadar ki tüm güncelleştirmeleri indirip Nlite ile sp3 cd'si hazırlıyordum. Tam zamanında yetişti. Ayrıca bir kaç soru sormak istiyorum eğer zamanınız varsa ( Diğer konu başlıklarını taramadım kusra bakmayın yeri olmayabilir )

1. Nlite ile SP2 üzerine SP3 ve indirdiğim KB paketlerini entegre ettim, ve sonuc olarak Sun xVM Virtualbox ile oluşturduğum ISO'yu denediğimde; gerekli dosyaların yüklemesi ardından PC yeniden başlatılıyor ve XP setup çalışacağı zaman PC resetleniyor. Acaba entegre işlemi mi başarısız oldu yoksa Virtualbox'dan kaynaklı bir hatadan mı meydana geliyor ?

2. Deneme yüklemeleri için bir Virtual PC programı tercih etseniz hangi programı kullanırsınız?

3. AutoIT ile katılımsız kurulum ile ilgili elinizde daha detaylı anlatımlar alabileceğim bir kaynak var mı?

4. Bu Hfslip ile daha sonradan çıkan güncellemeleri eklesem sorun çıkarmı ? (Mesela İnternet Explorer 8 gibi)

Şimdiden paylaşım ve önerileriniz için teşekkürler. Kolay gelsin hepinize

1-) Sp3 entegreyi nLite sorunsuz yapabilsede güncelleme entegrasyonu sorun oluyor.En garanti ve soruzsuz olarak bu sistemi kullanmanı öneririm.nLite'ı bileşen ekleme ve çıkarma gibi işlemlerde kullanın...

2-) MS Virtual Pc 2007 kullanıyordum.Kurduğum sistemlerde nete giremiyordum.Artık VirtualBox kullanıyorum.Tavsiye ederim...

3-) Malesef yok.Forumda arayın.AutoIT ve katılımsız yapma konuları en iyi bu forumda anlatılmıştır...

4-) Tabiki çıkmaz.Fakat güncelleme entegre ederken işi en baştan yapmanı tavsiye ederim.Yani Hfslip ile güncelleme eklenmiş bir sisteme daha sonradan başka güncelleme entegre etmedim.Her defasında yeni güncellemeleri HF klasörüne kopyalayıp en baştan güncelleme yapmışımdır...

Edited by KaYRaBeY

Öncelikle Çalışma için Teşekkürler..

Zaman itibariyle iyi bir zamanda geldi, Zira artık bende Son bir XP çalışması yapıp, CD çantama koyacağım ve birdahada yeni bir XP ne indireceğim nede yazdıracağım :wacko: Artık Windows 7 Zamanı :help:

Benim istediğim XP Şöyle :

1-) Ağustos ayına kadar çıkan bütün güncellemeler...

2-) EnGüncel Sata Raid Driverlerı...

3-) IE 8, WMP 11

4-) Winrar 3.90 + FlashPlayer 10.0.32 (bu kadar başkada program istemiyorum, ki olmasada olur)

5-) Lisans işlemleri Yapılmış, Kurulumda Orjinal Kurulacak.

6-) NLite ile Ufak Tefek Kafama göre yaptığım birkaç ayar, artı Yarı Otomatik kurulum.

Böyle bir XP yi CD çantama ilelebet değiştirmemek üzere koymak istiyorum, ama hem şu sıralar vaktim yok hemde elimde şuan orjinal Msdn_Xp_Pro_Sp3 yok.. :clapping:

Biri yukarda saydıklarımı 6. maddeye kadar güzelce yapıpta upload etse, bende birtek Nlite ile ufak tefek ayar yapıp Iso yapsam CDye yazdırsam ne güzel olur :huh:

Hayali bırakıp şu dosyaları indirip, sonrasında Msdn_Xp_Pro_Sp3 indirmem ve saydığım maddeleri alnımın teriyle yapmam gerekecek anlaşılan :clapping:

Hfslip ile entegre işlemi bittikten sonra nLite ile ayar yapıp bu XP'yi deneyen var mı?

Herhangi bir problem oluyor mu?

Hayır... ben birkaç modifiye yaptım.Addon ekledim bileşen çıkardım.Sorun çıkarmadı...

Edited by KaYRaBeY

bendeki sp3 lü xp ye bu güncellemeleri nlite ile entegre edebilirmiyim.

Yanlış cevap vermek gibi olmasın ama ben nLite ile güncelleme entegre edemiyordum.Sırf bu yüzden Xp yapmayı bırakmıştım.Taki morning Hfslip yöntemini paylaşana kadar...

kardeşim ellerine saglık mükemmel bir çalışma Nlite ile bende entegrasyon yapamıyorum hep sorunlu oluyor Hfslip ile işlerimiz kolaylaştı artık türkçeleştimede gayet başarılı olmuş tekrardan ellerine saglık. ie8 olanıda bekliyoruz eger yapması basit ise ben yapmay hazırım

ha unutmadan driver pack entegrasyonu gercekleştirebiliyormuyuz bu program ile :):devil::wacko::):D

Edited by saydax