Jump to content

Acronis Bootable.iso Usb'den Baslamiyor

otvertka
 Share

Recommended Posts

Merhaba Arkadaşlar!

Yeni bir notebook aldım (lenova ideapad 3 ekran kartı nvida GTX 1660) kurulumları tamamladım her şey hazır ama acronis bootable.iso usb den başlamıyor hep hata veriyor. Rufus ile denedim olmadı, Ventoy ile denedim olmadı. Bunu nasıl çalıştırabilirim yardım ederseniz sevinirim. Şimdiden teşekkür ederim.

Aynı sıkıntıyı Lenovo laptop'ta ilk aldığım zamanlar bende yaşadım.

Acronis veya Aomei Backupper Bootable iso'sunu Rufus veya Multiboot Ventoy ile yazarken sisteminiz ne ise ona uygun yazdırmalısınız.

Örnek : Sisteminiz UEFİ ise bootable İSO'larıda USB'ye UEFİ modunda yazdırmanız lazım.

Multibootta (Ventoy) USB Flash belleği UEFİ modunda hazırlamanız lazım.

Hatta Diskiniz bile önemli,eğer diskinizin yapısı GPT ise USB'yi hazırlarken GPT modunda hazırlamalısınız.

Bunların hepsi hata nedeni.

• Like 3

tayyar61, Bir saat önce yazdı:

Aynı sıkıntıyı Lenovo laptop'ta ilk aldığım zamanlar bende yaşadım.

Acronis veya Aomei Backupper Bootable iso'sunu Rufus veya Multiboot Ventoy ile yazarken sisteminiz ne ise ona uygun yazdırmalısınız.

Örnek : Sisteminiz UEFİ ise bootable İSO'larıda USB'ye UEFİ modunda yazdırmanız lazım.

Multibootta (Ventoy) USB Flash belleği UEFİ modunda hazırlamanız lazım.

Hatta Diskiniz bile önemli,eğer diskinizin yapısı GPT ise USB'yi hazırlarken GPT modunda hazırlamalısınız.

Bunların hepsi hata nedeni.

Teşekkür ederim söylediğiniz gibiymiş. Ventoyla bootable yaparken varsayılan olarak MBR seçiliymiş. GPT yapınca olay çözüldü.