Jump to content

Harddisk Patlakmı [yardım]

ahmetolx
 Share

Recommended Posts

Bilgisayarımın son zamanlarda hiç bir programı çalıştırmadığını gördüm biryerlere yavaş giriyor dosyayı aç diyorum belli okunamadı hataları örnek dosya görüntüsü başlatılamıyor gibi hata kodları alıyorum bunun kesin çözümü varmı ilk başta defrag yaptım komple hardiskim çalışmadı sildim tekrar sanal disk kurayım dedim içine vhd hata verdi windows 8.1 kullanıyorum yardımınız için şimdiden teşekkür ederim

Burnıntest programı ile bilgisayarını test etmeyi dene programı çalıştırabilirsen eğer, aynı anda bütün donanımı test edebilirsin ya da tek tek test edebilirsin, ilk önce harddiski test etmeyi dene donanımda arıza tespit ederse eğer "failed" yazar

Burnintest programı indirme linki:

Please register to see this content.

Edited by Maxhes

Hdd'yi Hdd Tune Pro yazılımı ile sağlık taraması yapabilirsin. Muhtemelen Bad Sector hatası var. 

Bad Sector yazılımsal olarak Hdd Regenerator aracını kullanarak onarabilirsin. Kısa süreliğine iş görür vaziyete gelir. Ama ileride yine oluşma ihtimali olabilir. Bu hdd de oluşan Bad Sector çoğunluğuna da bağlı.

• Like 2

dediğim gibi şuanlık stabil çalışıyor sadece windows 8.1 de vhd oluşturamıyorum birde disk bakımı yapmam gerekiyor sanırım windows 8.1 single isosunu kurdum ama bu hizmeti devre dışı bırakmışlar

fotoraflarda gördüğünüz gibi kayıt defterini biraz kurcaladım aşağıdaki prograrmı denedim sonuç bu oldu daha önce başka forumda aynı sorunu yaşayandan ss ler attım

1c2b682dc5ce034891af2f7d9f4b567c.jpg

[Resim: b0259048a9b699cdf0e148783c1977e9.jpg]

buda benim bilgisayarım

[Resim: unknown.png?width=1164&height=655]

Edited by ahmetolx

ahmetolx, 2 saat önce yazdı:

dediğim gibi şuanlık stabil çalışıyor sadece windows 8.1 de vhd oluşturamıyorum birde disk bakımı yapmam gerekiyor sanırım windows 8.1 single isosunu kurdum ama bu hizmeti devre dışı bırakmışlar

@ahmetolx ve @razorstreet en sonunda iki konuyu da çöpe taşıttırdınız 👏 👏 👏 iki konuyu da raporladım silinmesi için birisi senin kullandığın bu "Windows 8.1 Single Language Türkçe X64 Görsel Lite Kasım 2021" konu başlıklı sistem diğeri ise "Windows 10 PRO 21h1 X64 Görsel Ekim 2021" konu başlıklı sistem zaten bu işten bi çıkarım yok boşa kafam yorulmasın 😎

Maxhes, Bir saat önce yazdı:

@ahmetolx ve @razorstreet en sonunda iki konuyu da çöpe taşıttırdınız 👏 👏 👏 iki konuyu da raporladım silinmesi için birisi senin kullandığın bu "Windows 8.1 Single Language Türkçe X64 Görsel Lite Kasım 2021" konu başlıklı sistem diğeri ise "Windows 10 PRO 21h1 X64 Görsel Ekim 2021" konu başlıklı sistem zaten bu işten bi çıkarım yok boşa kafam yorulmasın 😎

Hocam biraz daha açıklayıcı olurmusunuz okudum birşey anlamadım etiketlediğiniz windows imajını kullanıyorum gayet de güzel fakat ben bir kaç reg ayarı yükledim sanal disk hizmetini çalıştıramadım hardiskiminde bakım yapılması gerekiyor windows search hizmetini çalıştırdım sorunsuz çalışıyor şuan benim regeditden değiştirdiğim şeylerden kaynaklımı bilmiyorum bilgisayarımın abzürt sıkıntıları var ufak tefek reg ayarları yüklüyorum windowslara sistemde sıkıntı oluşturuyor system32 yada syswow64 dü çok karıştırdığım içinmi oluyor bilmiyorum ufak tefek hataları burda konu olarak açmadım farkındaysanız çok önemli konulara başlık açıyorum neden siliyorsunuz konuyu anlamadım birisinin bana önerdiği progarm ile taratma yapıyorum sonucunu ss olarak atacağım hd tune testinin cevabını yazmadım diyemi konuyu kaldırıyorsunuz

+

Edited by ahmetolx

hocam hiç birisi işe yaramadı çünkü adımları gerçekleştiremiyorum yada gerçekleştiremem güvenlik duvarına sahip değilim ve iso içerisinde sanırım hizmet silinmiş oluştursada başlatılamıyordu şimdi sanal disk hizmetini create yapabilmem için yapmam gerekiyor any desk ile sizde göz atabilirsiniz kesin bir çözümü yok galiba 

ahmetolx, 10 saat önce yazdı:

Hocam biraz daha açıklayıcı olurmusunuz okudum birşey anlamadım etiketlediğiniz windows imajını kullanıyorum gayet de güzel fakat ben bir kaç reg ayarı yükledim sanal disk hizmetini çalıştıramadım hardiskiminde bakım yapılması gerekiyor windows search hizmetini çalıştırdım sorunsuz çalışıyor şuan benim regeditden değiştirdiğim şeylerden kaynaklımı bilmiyorum bilgisayarımın abzürt sıkıntıları var ufak tefek reg ayarları yüklüyorum windowslara sistemde sıkıntı oluşturuyor system32 yada syswow64 dü çok karıştırdığım içinmi oluyor bilmiyorum ufak tefek hataları burda konu olarak açmadım farkındaysanız çok önemli konulara başlık açıyorum neden siliyorsunuz konuyu anlamadım birisinin bana önerdiği progarm ile taratma yapıyorum sonucunu ss olarak atacağım hd tune testinin cevabını yazmadım diyemi konuyu kaldırıyorsunuz

Kısacası demek istediğim şu sizin bilgisayarınızda sorun var geliyorsunuz benim paylaştığım konunun altında olumsuz yorumlar yazıyorsunuz, kendim için hazırladığım sistemleri tnctr de paylaşayım dedim pişman ettiniz, paylaştığın ekran görüntüsünden anladığım kadarı ile benim hazırladığım windows 8.1 lite sistemi kullanıyorsun, burası yeri değildi ama yine de buraya yazmak istedim

ahmetolx, 11 saat önce yazdı:

+

Bu disk çöp olmuş. Kullanabilmen bile mucize.

MrRush, 5 saat önce yazdı:

Bu disk çöp olmuş. Kullanabilmen bile mucize.

Maxhes, 5 saat önce yazdı:

Olumsuz yorum falan yazmıyorum sadece feedback yapıyorum farklı methodla deniyorum sizlik birşey olmadığını birkez daha söylüyorum

Görsel

1. vhd diski bölmeden diskin içinde sanal disk oluşturuyor bu sayede berbat steamdeki ücretsiz oyunları istediğim dizne indirte bilicem steam library managera gerek kalmayacak steam library slm programıda güncelleme almayacak galiba istediğim kadar kütüphane oluşturabiliyordum onda artık çalışmıyor umarım extra substa gerek kalmaz çünkü düzgün çalışmıyor istediğin dizne değil sadece disk seçebildiğin programlar için belki işe yarayabilrir büyük firmalar büyük teknoloji ve fikirler oluşturabiliyorken açık kaynaklı programlar hem sürekli güncel almuyor düzgün çalışmıyor scrtipden öteye gidemiyor farklı bir mehod ve işlevli birşeyler sunsada küçük düşünüyorlar devamlılığı sürdürülemiyor büyük firmalar kodlarını çalıyor ve eziliyorlar extra subst hem diskime zarar veriyor hemde stabil çalışmıyor nfts ve vhd zarar verebilir ama en azından stabil çalışıyor 60 yıl sonra bile bu yöntem işe yarar extra subst bir klasörü diskmiş gibi nasıl tanıttığını anlamadım ama steamdeki oyunları açarken hata veriyordu sanırım şimdi vhd sistemi ile hata vermesi imkansız çünkü diğer türlü src dizin 2 yerde olduğu için kafası karışıyordu ve launcherı olmayan oyunları açmıyordu şimdi bildiğin disk oluşturdum ve steam programı vhd yi normal diskmiş gibi oyun indirtir ve açar umarım (düzenlendi)

POLİZE kanalına mesaj gönder

Maxhes, 5 saat önce yazdı:

Kısacası demek istediğim şu sizin bilgisayarınızda sorun var geliyorsunuz benim paylaştığım konunun altında olumsuz yorumlar yazıyorsunuz, kendim için hazırladığım sistemleri tnctr de paylaşayım dedim pişman ettiniz, paylaştığın ekran görüntüsünden anladığım kadarı ile benim hazırladığım windows 8.1 lite sistemi kullanıyorsun, burası yeri değildi ama yine de buraya yazmak istedim

gördüğünüz gibi benim winzort'luğumdan kaynaklanan kurcaladığımdan kaynaklanan birşey sizin isonuz bozuk değil ben isonuzu bozdum verdiğiniz methodlardan önce ben işlemi yanlış yapıyormuşum hata yokmuş adımları yanlış yapıyormuşum ki zaten bu methodlarda pek işe yarayacağını sanmıyorum çünkü hizmet bozuk değil sadece adımlar eksik vhd diski oluşturduk gpt yapıp harf atamam gerekiyormuş bu kadar basit bir şeyi yapamamışım hataymış gibi anlatmışım herşeyi kusursuz yapmışımda bu hatayı vermiş gibi anlatmışım çoğu forum kullanıcısına'da salakmış gibi anlatmak ve adım adım gitmek gerekiyor yoksa neyin ne olup bittiğini bi anda idrak edemiyor kimse vhd disk nasıl oluşturuluyor biliyormusun diye sormamış forumda açıklamamış göstermemiş vhd nasıl oluşturulur videosu izlemem yeterliymiş yani özür dilerim yanlış anlaşıldı sanırım tüm sorun bende ve benim gibilerde siz iyi karşıladınız böyle negatif yazmamdaki sebep karşıma hep negatif ve nötr insanların çıkmasından kaynaklı örnek vericek olursam telegram grupları kendisi ile çelişiyor saçma bir yarışa giriyor hem linuxdan hem windowsdan anlamayıp ahkam kesiyor insanlara yardım etmekdense winzort winzort diyip duruyor çok tuhaf insanlarla karşılaşıyorum hergün forumları blog gibi blogları chat uygulaması gibi chat uygulamasını sosyal medya gibi kullanan tuhaf insanlar var anlayış göstersemde aramızda norm oluşmuyor çünkü bu insanlar samimiyetsiz davranıp soğuk laflar yapıyolar durumu tam anlatamamış olsamda boş işlerle uğraşıyorum ve kendimi anlatamama özürlüyüm özür dilerim kibirli bir insan değilim sadece dikkat bozukluğum var anlık rage depresif olabiliyorum o anlık duygusal düşündüğüm için sorunu çözmeye odaklanmakdansa vakit kaybediyorum sürekli beynimi meşgul ediyorum eriniyorum uğraşmak istemeyip başkasını rahatsız ediyorum falan ama kendi sorunumu hep kendim çözüyorum fevri davrandığım için özür dilerim ve insanlara yardım etmek istiyorken çok banlanıldım iyi niyetimi suistimal ettiler kamufle davranıyorum seslide farklıyım yazıda farklıyım tuhaf bir insanım gerçekten özür dilerim

Edited by ahmetolx

ahmetolx, 3 dakika önce yazdı:

gördüğünüz gibi benim winzort'luğumdan kaynaklanan kurcaladığımdan kaynaklanan birşey sizin isonuz bozuk değil ben isonuzu bozdum verdiğiniz methodlardan önce ben adımları yanlış yapıyormuşum diski oluşturduk gpt yapıp harf atamam gerekiyoruş bu kadar basit bir hatayı kimse forumda açıklamamış göstermemiş vhd nasıl oluşturulur videosu izlemem yeterliymiş yani özür dilerim yanlış anlaşıldı sanırım tüm sorun bende ve benim gibilerde siz iyi karşıladınız böyle negatif yazmamdaki sebeb karşıma hep negatif ve nötr insanların çıkmasından kaynaklı 

Önemli değil boşver olan oldu canım sıkıldı hevesim kaçtı bi kere paylaştığım iki modifiye sistemi de çöpe yolladım benim canımı asıl bu forumda razorstreet denen kişi sıktı 

Maxhes, 1 dakika önce yazdı:

Önemli değil boşver olan oldu canım sıkıldı hevesim kaçtı bi kere paylaştığım iki modifiye sistemi de çöpe yolladım benim canımı asıl bu forumda razorstreet denen kişi sıktı 

durumu çok iyi anlıyorum kimseden yardım alamayınca herkes nötr cahil olunca falan insanın moreli bozuluyor herkesi öyle sanıyor sanırım ülkecek bonderline kişilik bozukluğu yaşıyoruz iso dosyanız elimde aynı zamanda ghost spectre denen kullanıcınında windows 81 isosu elimde yandex disk linki atabilirim

Edited by ahmetolx

ahmetolx, 6 dakika önce yazdı:

durumu çok iyi anlıyorum kimseden yardım alamayınca herkes nötr cahil olunca falan insanın moreli bozuluyor herkesi öyle sanıyor sanırım ülkecek bonderline kişilik bozukluğu yaşıyoruz iso dosyanız elimde aynı zamanda ghost spectre denen kullanıcınında windows 81 isosu elimde yandex disk linki atabilirim

Neyse bu tartışma burada bitse iyi olur artık sanırım :D

peki tamam kısaca demek istediğim  soruyu cevaplamadan önce bir temkinli ve neyi nasıl yaptığını sormak ve adımları soruşturmak gerekiyor nerde yanlış yaptığını tespit etmediğimiz sürece sonraki tamir ve onarma ne bileyim işte diğer methodlara geçmemeliyiz örnek vericek olursam vhd oluşturmayı bilmeyen biri yani ben direk vhd disk nasıl oluşturuluyor diye sormak yerine vhd disk hizmetini onarma videosu ve makalesi okuyunca kendisinde çalışan hizmetide mavf ediyor bu yüzden amacı niyeti çok önemli ve yaptığı şey yadırganmamalı çok sinir bozucu olabiliyor yani  sizide anlıyorum