Jump to content

Pc Acılmıyor Acılır Gıbı Oluyor !

cılgınsedat

Recommended Posts

arkadaslar arkadasımın bır pc sı var ve guc kaynagı yenı degıstı anakart ustunde 1 adet yesıl led var pc herseyını takıyorum gucu acıyorum ve power dugmesıne basıp elımı cekıyorum ıslemcı fanı calısır gıbı olup duruyor bılgısayar acılmıyor anakartı soktum temızledım tekrar taktım power tusunu baska alternatıflerle denedım yıne aynı Yardım edenlere teşekkuru borc bılırım:)

anakartı tamamen sök. kasa dışında çalıştır bakalım.. ramleri çıkart tekrar tak.. stok fan ise.. fanı cıkart.. işlemciyi cıkart.. tekrar tak.. termal macunu kontrol et.. pinleri kontrol et.. ekran kartını kontrol et.. ve çalıştır vesselam..

Ben Ofiste Bozuk Anakart Olan Bir Kutu Buldum Elimde Kesin Çalışna Power, RAM, İşlemci Vardı.. Buna Benzer Şöyle Bir Sorunla Karşılaştım.. Anakarttan Ateşliyorum Bilgisayarı İşlemci Fan'ı Bir Tur Bile Dönmeden Pes Ediyordu.. Diğer Donanımları Başka Anakartlarda Test Ettiğim İçin Sorun Anakart'ta Dedim.. Seninde Sorunun Aynı Olabilir Bilgisayarcı Anakart vede Power'ı YAkından Görmediği İçin Tahmin Yürütmüş Olabilir Doğrudur İşlemci Gücü Kesebilir Fazla Isındığında.. İstersen Bi Isısını Kontrol Et..

Ben Ofiste Bozuk Anakart Olan Bir Kutu Buldum Elimde Kesin Çalışna Power, RAM, İşlemci Vardı.. Buna Benzer Şöyle Bir Sorunla Karşılaştım.. Anakarttan Ateşliyorum Bilgisayarı İşlemci Fan'ı Bir Tur Bile Dönmeden Pes Ediyordu.. Diğer Donanımları Başka Anakartlarda Test Ettiğim İçin Sorun Anakart'ta Dedim.. Seninde Sorunun Aynı Olabilir Bilgisayarcı Anakart vede Power'ı YAkından Görmediği İçin Tahmin Yürütmüş Olabilir Doğrudur İşlemci Gücü Kesebilir Fazla Isındığında.. İstersen Bi Isısını Kontrol Et..

Kardeş benim Laptopta da bazen donma oluyor özellikle Internet Explorer donuyor Görev Yöneticisini bile devreye sokamıyorum.

İşlemcinin üst kısmı aşırı derecede ısınıyor Bilgisayarcıya sordum Anakartta problem vardır dedi acaba sorun Anakartta mıdır ?

TeşekkürLer

aynen dedın gıbı oluyo ıste ıslemcı fanı bole ceyrek bıle donmeden duruyo anakart ta elektırık gelıyor sorun anakartta ıse o zaman pc copluge oluyo yarın tekrar denıcem ekran kartını fılan kendı pc mde denesem sorun cıkarırmı ekran kartı uyumluluk problemı ram uyummluluk problemı fılan varmı acaba yada harddısk yarın parcalar hakkında detaylı bılgı verıcem

Kardeş benim Laptopta da bazen donma oluyor özellikle Internet Explorer donuyor Görev Yöneticisini bile devreye sokamıyorum.

İşlemcinin üst kısmı aşırı derecede ısınıyor Bilgisayarcıya sordum Anakartta problem vardır dedi acaba sorun Anakartta mıdır ?

TeşekkürLer

Bilgisayarcı Laptop'un içini açıp bakmadıysa seni bir bakıma başından savmış'tır.. CPU ısını kontrol etmeni istiyorum bir gün sabah kalk dinlenmiş olan bilgisayarını aç biostan CPU ısısına bak.. 5-10 dk. çalıştır hatta mümkünse biraz yoğun çalıştır işlemciyi boş bırakma (oyun oyna) sonra bilgisayarı kapat açılışta tekrar CPU ısı'sına bak bu 2 ısıyıda buraya paylaş.. Senin donma problemin muhtemelen işlemcinin fazla ısınmasından kaynaklanıyor.. mümkünse işlemci fanını yada laptop'un arkasında, yanında fan oluyor onları bir kontrol et çalışıyorlarmı.. Yapabilirsen bide onları temizle sorunun hallolucağını düşünüyorum.. Kolay gelsin..

Anakartın yanmış .

Neye dayanarak anakart yandı diyorsun? Belki başka donanımsal sorun vardır.Arkadaş bilgisayarcıya ******ürmüş işlemci gücü kesiyor demiş.Burdan arkadaşlara soruyorum anakart yanarsa windows açılırmı? :S(Soralım Bi Millete)

Umut seni donanım bölümüne sokmamak lazım.. Hatta mümkünse yazılım bölümünede ;)... Konu başlığını dikkatlice oku orda bilgisayarı açabildim yazan bir yer varmı ?

Adamın önceden başına geldiği için rahat bir şekilde sorunu söylemiş.. Benim yukarda 'sorun anakartta' yazım gibi.. Ama sen hiç bir şey bildiğin yok donanım bölümünde benim eğlencem oluyorsun.. Lütfen yetkililer bu arkadaşa bir çözüm bulsunlar iletilerini incelesinler...

Neye dayanarak anakart yandı diyorsun? Belki başka donanımsal sorun vardır.Arkadaş bilgisayarcıya ******ürmüş işlemci gücü kesiyor demiş.Burdan arkadaşlara soruyorum anakart yanarsa windows açılırmı? :S(Soralım Bi Millete)

Peki konunun neresinde windows'un açıldığından bahsediliyor ? Ya siz konuları karıştırıp yanlış yere yanlış şeyler yazıyorsunuz yada sadece mesaj yazmış olayım diye mesaj yazıyorsunuz Kİ bencede bu böyle foruma 3 gün önce üye olmuşsunuz sanırım ama 100 mesaj göndermişsiniz . Sanırım çok bilgili ve yardımsever bir arkadaşsınız. :clapping:

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...