Jump to content

Google Da Büyük Değişiklik

Xeon

Recommended Posts

Google, ana sayfasında "oldukça büyük" bir değişiklik yaptı. Bakalım bu değişikliği fark ettiniz mi?

Google'ın her geçen gün biraz daha büyüdüğü tartışılmaz bir gerçek. Ama arama devi, bu kez "farklı bir büyüme" kararı aldı ve ana sayfasında "büyükçe" bir değişikliğe imza attı. Eğer dikkat ettiyseniz, Google'ın arama çubuğu artık eskisinden daha büyük. Doğal olarak buraya yazdıklarınız da daha büyük puntolarla yazılıyor; öneriler daha büyük puntolarla listeleniyor.

Google yöneticisi Marissa Mayer, bunun basit bir değişiklik olarak görülebileceğini, ama aslında çok önemli bir değişiklik olduğunu söylüyor. Mayer'a göre bu değişiklik, Google'ın arama konusuna verdiği önemi sembolize ediyor ve bu değişiklik, sade Google ana sayfasını kullanmayı çok daha zevkli ve kolay hale getirecek.

Bu değişiklik gerçekten söylendiği kadar önemli bir değişiklik mi; orasını yorumlamayı size bırakıyoruz. Ama çok yakında Gmail'de ya da Google haberlerde de devasa puntolarla karşılaşırsanız şaşırmayın...

Not: Bu değişiklik ilk aşamada tüm tarayıcılarda görüntülenemiyor olabilir. An itibarı ile, IE8'de büyük arama kutusu, Firefox ve Chrome'da ise eski arama kutusunun görüntülendiğine şahit olduk.

Farketmiştim, ama bana ne gibi bir faydası olacak onu düşünüyorum. Yani o arama çubuğu büyük olsa ne olur, olmasa ne olur. Sayfa baştan sona arama çubuğu olsun. Ne olacaksa. Bunu da büyük değişiklik diye milletin gözünü boyuyorlar.

IE8'de arama kutusu küçük çıkıyor ya bazı temalarda,belki onun için büyütmüşlerdir :)

Valla aynen öyleymiş.Eskiden Aquanox temasındayken IE8 arama çubuğu minicikti.Şimdi normal boyutunda olmuş.

Afferim Google'a.IE8 hatasını kendi düzeltmiş :dribble:

rakibi olmayan ne yapacağını şaşırıyor :)

Doğru söze ne denir :dribble:

Ya CSS bilmeyen amatör tasarımcıların yaptığı textbox'lara benziyor.

Ne kadar amatör? Dünya 1.si olacak kadar mı :mellow:

Öyle amatöre can kurban.

Hoşuna gitmediyse,gözünü alıyorsa giriş sayfasına

http://www.google.com.tr/firefox?client=firefox-a&rls=org.mozilla:tr:official[/CODE]

bunu yaz.Firefox start olsun güzel olsun=)

[color=#000080]Başarının sırrı nedir?

Doğru Kararlar

-Doğru karar almanın yolu nedir?

Tecrübe

-Tecrübe kazanmanın yolu nedir?

Yanlış kararlar...

[/color]

Güvenlik Paketi v1

[CODE]http://www.tnctr.com/index.php?showtopic=107534[/CODE]

Farketmiştim, ama bana ne gibi bir faydası olacak onu düşünüyorum. Yani o arama çubuğu büyük olsa ne olur, olmasa ne olur. Sayfa baştan sona arama çubuğu olsun. Ne olacaksa. Bunu da büyük değişiklik diye milletin gözünü boyuyorlar.

Valla bende senin gibi düşünüyordum ama bi baktım ki Normalde Gözlükleri olmadan internete giremeyen arkadaşım Google de arama yaparken gözlüklerini çıkarabiliyor :clapping:

Gözüme çarpan ilk faydası bu oldu ;)

Yakında Sesli arama koyarlarsa Görme özürlü olan İnsanlar için çok güzel ve büyük bir adım olur.

birde şunu düşünün adam bir textbox ı büyüttü herkes bilgisayarımın ayarı bozulmuş sandı. adamlar içimize kadar işlemiş. helal google a. ayrıca işin reklam yada tasarım boyutunu anlamam ama büyütülmesi gerekiyorsa büyütmüşlerdir. yarın haberlerde çıar google ın kullanıcı sayısı bilmem kaç milyon arttı ;)

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...