Jump to content

Kotam Hemen Doluyor

vanetian

Recommended Posts

Arkadaşım internetten film izliyorsan veya büyük boyutta şeyler indiriyorsan kotanın hemen dolması normaldir.Sana tavsiyem internetten film izleme ve büyük boyuttaki dosyaları indirme

---------------------------------

Yardımcı Olduysam Bi Teşekkürür Çok Görme

Alemdar 17

Sitelerde Dolanırken Tarayıcın Otomatikman Fotoğrafları Karşı Sunucudan Çeker.. Fotoğraf Diyip Geçme Ben 1 Gün içinde Sırf Bu Fotoğraflar Yüzünden 50 - 60 Mb Kota Harcıyorum.. Burda Bence Senin Hatan Yok Evrensel Bir Sorun Bu..

metin2 online bir oyun olduğu için kotanın hızlı gitmesi normal farklı serverler üzerinden bir çok kişi aynı platformda serverden veri çekerek metin2 yi oynuyorsun. Kotanın gitmesine sebep olur. Şöyle bir recete verebilirim : facebookta videoları izleme, İE6 kullanma, tercihin opera turbo 10 olsun sayfaları farklı sekme içinde aç ve 2 saatte bir modemini 5 dk dinlendir. İşe yarayacaktır.

Ben Eski Knight Online Oyuncularındanım.. Önceden 3 Gün PC nin Hiç Kapanmadan KO'da Olduğunu Bilirim Kota 2.6 GB'larda Sürünüyordu.. Şimdi TNCTR'de Takılıyorum 4Gb'yi Çoktan Geçtim :whistle:.. Artık Dikkat Etmiyorum.. Neti Kapaıcam ÖSS'ye Hazırlanıcam.

İnternette aşırı radyo dinlemek, video izlemek, kameralı görüşme yapmak kotayı biraz hırpalar. Tabi dosya indirmelerden bahsetmiyorum hiç. Metin2 tam bilmiyorum ama sanırım online oynanan bir oyun dimi? Belki veri trafiği fazla olabilir.

Sitelerde Dolanırken Tarayıcın Otomatikman Fotoğrafları Karşı Sunucudan Çeker.. Fotoğraf Diyip Geçme Ben 1 Gün içinde Sırf Bu Fotoğraflar Yüzünden 50 - 60 Mb Kota Harcıyorum.. Burda Bence Senin Hatan Yok Evrensel Bir Sorun Bu..

Kardeş bence o evrensel bir sorun değil. Bizim ülkeye özel bir sorundur. İnternetin özgürlük olduğu bir dünyada ona sınırlandırma getirmek, kota koymak ancak bizim ülkemizde olur :whistle:

Kardeş bence o evrensel bir sorun değil. Bizim ülkeye özel bir sorundur. İnternetin özgürlük olduğu bir dünyada ona sınırlandırma getirmek, kota koymak ancak bizim ülkemizde olur :whistle:

Yok Paşam Ben O Soruna Değinmiyorum Ona Alıştık Zaten Yalama Ettiler Bizi.. Uydu Nete Geçicem Bidahaki Sene 17 - 25 Lira Arası Sınırsız Paketi Varmış Heralde Bana Çok Ucuz Geliyor Bilmiyoruzki Elin Gavuru 100 Mbit/s Hıza Türk Parası Karşılığı 25 Lira Verdiğini..

Yok Paşam Ben O Soruna Değinmiyorum Ona Alıştık Zaten Yalama Ettiler Bizi.. Uydu Nete Geçicem Bidahaki Sene 17 - 25 Lira Arası Sınırsız Paketi Varmış Heralde Bana Çok Ucuz Geliyor Bilmiyoruzki Elin Gavuru 100 Mbit/s Hıza Türk Parası Karşılığı 25 Lira Verdiğini..

bildiğim kadarıyla uydu net ve diğerleri yeni bir kablo ağı sistemi geliştirmedikce yani evinize türk telekom dan başka kablo gelmedikce TTNET in altyapısını kullanmaya mahkumuz :whistle:

selam arkadaşlar güzel bir konuya değinildi ve öyle devam ediyor bende diğer arkadaşlar gibi kotalı kullanıcıyım bu zaman kadar son 2-3 aydır kota bir şekilde doluyor o kadar dikkatli kullanmama rağmen kotanın dolması benide düşündürmeye başladı ve bu gün ttnetten bir telefon geldi ...

telefondaki bayan limitsize geçmek istermisiniz beyefendi...ben ağzıma geleni saydım walla bunun ttnetin bir komplosu olduğu herkesi sınırsız geçirmek için kotaları artırdığını bunu içinde imza kampanyası başlatıp başbakana kadar çıkacağımızı belirttim..bayan son cümlesi peki beyefendi oldu..arkadaşlar burda amaç limitsize geçrmek herkezi kotalı olupta geçen ark .arayıp limitsize geçirmek amaç bu hemde zorla ve haksızlık başka bir şey değil..bunun için ne yapabiliriz yardımcı olalım birbirimize saygılar...

Doğru Bu 2 - 3 Aydır Böyle Forumda Başka Bir Arkadaşta Bu Konuda Dert Yanmıştı Benmde Böyle Gerçi Ben 4 Ay önce Counter 1.6'ya Sarmıştım O Neten çok Çekiyor Demişlerdi Tamam Dedim Ödedim 51 Lira.. Sonraki Aylar Hep 49 - 55 Arasında Seyredince Bizim Evde İsyan Çıktı.. Geçen Ay Ben Evde Yoktum Kardeşim Bilgisayar Başında MSN'den Başka Birşey Yaptığı Yok Kota 3.65 GB.. Arkadaşın Dediği Gibi Bu İşte Kesin Bir Yamukluk Var.. 1 ya da 2 Ay Önce Yanlış Olmasın TTNET Çalıştığım Ofisi Aradı Vede Tarifemizi Değiştirmemiz Bizim Yararımıza Olacağını Söyledi.. Bence 3g Teknolojisi TTNET'in Sırtını Yere Getircek Dolayısıyla Paçaları Tutuştu Paraları Toparlayıp Alternatif Çözümler Bulmaya Çalışıyor..

Son zamanlarda kotalardan sorun yaşayanların sayısı oldukça fazla...

Zaten kota sayfalarına da girdirtmiyorlar.Ramazan vakti yine ağzımı açtıracak, ağlanacak halimize gülüyorum ya.Şuna bak.

2n69nxd.jpg

Hızı garanti etmediğin, adil kullanımı limiti uyguladığın, tonla siteye erişimi engellediğin tarifeye NETLİMİTSİZ (!) diyorsun ya, ne diyeyim.

Buyrun kendiniz bakın.

http://www.ttnet.com.tr/web/99-364-1-1/tr/evde_ttnet/ttnet_adsl/adsl_paketleri[/CODE]

İşte sana ihtimaller..

a)Virüs vardır tamamen kota yeme üzerine yazılmıştır vs :D

b)fark etmeden bir şeyler yapıyorsundur..

c)TTNET'in sana gıcığı vardır :D

Nasıl anlayacağız?

Bilgisayarı 1-2 gün kullanma bak bir kotaya deişiklik var mı kota artmışsa ttnet'tir sorun..yoksa a ve b seçeneği kalıyor onuda kendine sor artık :whistle:

Ama aynı sorun bizim arkadaştada var çocuk 3 aydır 56 TL ödüyorum diyor.Normalde 29 gelmesi lazımken.

Ya ne kadar komik bir laf şu "Adil Kullanım" . Katıla katıla gülüyorum ama ağlanacak halimize. Ya ben parasını veriyorsam 15 de çekerim 105 de çekerim. Hızı indirmenin adaleti nerde?. TTNET aboneleri için kullandığı şu adaleti birde kendi için kulllansa ne iyi olur. Bu kadar çıkarcı bir kurum daha görülmemiştir herhalde. Bi ara nette Telekoma Kafam Girsin diye bir grup vardı. Gidip üye olacam ona bende :dribble::whistle:

selam arkadaşlar güzel bir konuya değinildi ve öyle devam ediyor bende diğer arkadaşlar gibi kotalı kullanıcıyım bu zaman kadar son 2-3 aydır kota bir şekilde doluyor o kadar dikkatli kullanmama rağmen kotanın dolması benide düşündürmeye başladı ve bu gün ttnetten bir telefon geldi ...

telefondaki bayan limitsize geçmek istermisiniz beyefendi...ben ağzıma geleni saydım walla bunun ttnetin bir komplosu olduğu herkesi sınırsız geçirmek için kotaları artırdığını bunu içinde imza kampanyası başlatıp başbakana kadar çıkacağımızı belirttim..bayan son cümlesi peki beyefendi oldu..arkadaşlar burda amaç limitsize geçrmek herkezi kotalı olupta geçen ark .arayıp limitsize geçirmek amaç bu hemde zorla ve haksızlık başka bir şey değil..bunun için ne yapabiliriz yardımcı olalım birbirimize saygılar...

katılıyorum sana, çünkü zamanında bendede ttnet vardı kota internete girip çıkmamla bile günlük 100 - 150 mb falanı buluyodu. şimdi smiledeyim bugün ayın 15 i ama kotam hala 1.5 gb (ay sonunda indirebildiğimi indiririm artık küccücük şeyler falan :dribble: ) ttnette olsaydım oohoooo uçtu gittiydi kota. download hızıda çok iyi 90-120 arası gidip geliyo, ttnet ise zulüm. anlıyacağınız ttnet tam bi şarapsız....

Arkadaşlar işin garip tarafı ben Ağustos'ta onca şey indirmeme rağmen kota 12 GB geldi.(Tarife sınırsız)

Ben de şaşırdım.Acaba TTnet kota işlerini sapıttı da kotasızların kotalarını kotalılara mı dağıtıyor (!? Daha neler be)

ttnet de bu aralar bişiler var bende önceden 1 mbps 4 gb kotalı kullanıodum son 3 ayda fatura 50 den aşağı düşmedi hiç oda size diorum internetten sırf kotaya girmesin die ne bir video ne bişey yapıorum sadece günlük bi kaç haber sitelerine giriorum msn açık kalır okadar ama ttnet biz ıspatlıyamadığımız için geçiriyor die düşünüorum bende netlimitsize geçtim heray sınırlı olup 50 60 verip rahat kullanamamtansa sınırsız olurum içim rahat kullanırım ama bu ttnet baya bi sorun olmaya başladı

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...