Jump to content

Sizce En Iyi Linux Sürümü?

crysis_88

Recommended Posts

selam arkdaşlar ... ben windowstan sıkıldım .. hem güvenlik açısından hem de görseelik açısın dan linuxa geçmek istiyorum .. ama en iyi linux sürümü hakkında bi bilgim yok .. istedğim özellikler ..

1.codec desteği ve tüm driverlerı tanısın ( ekran kartınu mutlaka tanımalı ati radeon hd2600 pro )

2.oyunları çalıştırsın özellikle direct x 10.0 ve üstünü tanısın ..

3.bir de harici hard disk i tanırmı?? şu an benim harddiskimin sürücüs fat32 .. bildğim kadarıyla linux ta exfat kullanılıyor .. bundan çok önce denemiştim hddm ki bilgileri okuyamadı slindi hepsi ..

4.bi de öncelikli olarak sistem de win vista kurulcak ek olarak da linux olcak bu ikisini aynı an da nasıl yapabilirm??

yardımlarınız bekliyorum ...

yeni kulanıcıysan VE

windows kadar iyi

hatta Windows 7 nin esinlendiği işletim sistemi olan

KUBUNTU veya UBUNTU derim

Kendileri İsteidğin kadar Orjinal CD yi evine gönderiyorlar ücretsiz Hatta

ben sürekli alıyorum eve geliyor beleş beleş :))

yok ben indircem diyorsan alsana linkleri

ubuntu için

kubuntu için

yok ben indirmem kardeş 1 ay beklerim orjinal cd si gelsin diyorsan üye ol

ubuntu için

kubuntu için

Please register to see this content.

ben şahsen ubuntu kullanıyorum

ubuntu ve kubuntu arasında ki fark sadece görsel tema

ubuntu biraz mac görünüşünde tatlı görünüşü var

kubuntu windows görünüşünde uyuz oluyorum zati win görünüşüne:D

kulağına küpe olsun

şu bizim tübitakın yaptığı var bitane

neydi o yahu pardüsemiydi neydi varya haa PARDUS :))

harbiden işe yaramayan o kadar hantal bir sistem olamaz yahu :))

yeni kulanıcıysan VE

windows kadar iyi

hatta Windows 7 nin esinlendiği işletim sistemi olan

KUBUNTU veya UBUNTU derim

Kendileri İsteidğin kadar Orjinal CD yi evine gönderiyorlar ücretsiz Hatta

ben sürekli alıyorum eve geliyor beleş beleş :) )

yok ben indircem diyorsan alsana linkleri

ubuntu için

kubuntu için

yok ben indirmem kardeş 1 ay beklerim orjinal cd si gelsin diyorsan üye ol

ubuntu için

kubuntu için

ben şahsen ubuntu kullanıyorum

ubuntu ve kubuntu arasında ki fark sadece görsel tema

ubuntu biraz mac görünüşünde tatlı görünüşü var

kubuntu windows görünüşünde uyuz oluyorum zati win görünüşüne:D

kulağına küpe olsun

şu bizim tübitakın yaptığı var bitane

neydi o yahu pardüsemiydi neydi varya haa PARDUS :) )

harbiden işe yaramayan o kadar hantal bir sistem olamaz yahu :) )

Pardus2009 u kullanmadınız heralde böyle konuşuyorsunuz.. Sistem hiçte hantal falan değil, gayet performanslı eski sürümlere göre çok yol kat etmiş.. Ram kullanımı da oldukça düşük;;

Arkadaşım Pardus2009 u tereddüt etmeden kullanabilirsin.. Sistem sorunsuz, gayet başarılı, kurulumu oldukça kolay, tamamen özelleştirilebilir,, her türlü kullanıcının işine yarayabilecek çok kapsamlı bir sistem.. Görselliği de oldukça güzel,, ve RAM kullanımı normal durumda 250mb yi geçmiyor..

ekrangrnts1p.png

ekrangrnts2y.png

pardusun eski sürümlerini denemiştim ama erkan kartın da sorun yaşadım hep ekran kararıyor donanımı tanımıyodu .. wine ile bi çok win oyunun yükledim .. ama duyduğuma göre direct x de çalışıtrılıyormuş wine ile bilrikte nasıl yapıldığını bilmioyurm .. pardus dışında önerebilceğiniz var mı ? özellikle multimedia için

1. codec desteği şuan bütün güncel lünux sürümlerinde sorunsuz var ve tüm driverlerı tanıyan bir işletim sistemi henüz yok

2. oyunları çalıştırır ama özellikle directx oyunları çalıştırmazç kendi oyunları var ama windowstan sonra sizi tatmin etmez oyun için sakın düşünmeyin

3. tahminimce sizden çok daha önceleri linux deneyimim oldu harici diskler ve flash disklerle hiç sorunum olmadı sadece benim değil tanıdıklarımında sorunu olmadı çok çok eskilerde (2003-2005) ntfs formatlı harici disklere (çok yoktu o ara zaten) yazma desteği sorundu artık o da sorun değil

4. önce win kurun sonra linuz kurun istediğiniz olsun

yeni başlayanlara pardus ve ubuntu dan şaşmayın derim. en çok desteği ikisinde bulursunuz. biraz alışkanlık kazanınca hangisinin ne farkı var yaşayarak öğrenirsiniz.

1. codec desteği şuan bütün güncel lünux sürümlerinde sorunsuz var ve tüm driverlerı tanıyan bir işletim sistemi henüz yok

2. oyunları çalıştırır ama özellikle directx oyunları çalıştırmazç kendi oyunları var ama windowstan sonra sizi tatmin etmez oyun için sakın düşünmeyin

3. tahminimce sizden çok daha önceleri linux deneyimim oldu harici diskler ve flash disklerle hiç sorunum olmadı sadece benim değil tanıdıklarımında sorunu olmadı çok çok eskilerde (2003-2005) ntfs formatlı harici disklere (çok yoktu o ara zaten) yazma desteği sorundu artık o da sorun değil

4. önce win kurun sonra linuz kurun istediğiniz olsun

yeni başlayanlara pardus ve ubuntu dan şaşmayın derim. en çok desteği ikisinde bulursunuz. biraz alışkanlık kazanınca hangisinin ne farkı var yaşayarak öğrenirsiniz.

peki ubunutnun hangi sürmünü indiriym bana link veririmisin ? temiz bi format atıp yanına linux kurayım diyorum .. kaç gb alan ayırım linux için ?

Peki arkadaşlar, acaba UBUNTU ya da PARDUS'ta office 2007, Gom Player ya da herhangi bir yazıcı programı çalışır mı?

Onlardan çok daha iyileri mevcut pardus ta.. Zaten ses ve görüntü konusunda hiç bir sorun yok,, hatta kendi playerı çalıştırdığım filmlerde altyazıyı bile otomatik tanıdı..

Onlardan çok daha iyileri mevcut pardus ta.. Zaten ses ve görüntü konusunda hiç bir sorun yok,, hatta kendi playerı çalıştırdığım filmlerde altyazıyı bile otomatik tanıdı..

pardus 2009 u indirmiştim win7nin yanın da deniyim ..

şurdan atinin linux sürücüsünü buldum

uyarmı bu ?

bir de ses kartını nasıl bulcam win de ki sürücü bu Realtek high definiton audio 2.64 benim kullandğm favori programlarım var mesela internet download manager eğer bu program linux ta çalışmazsa boşa kurmiyim .. kullandğm progrramların linux karşlğnı nasıl bulabilrim ?? bi de portable programları wine iile linux da çalştıraiblirmim? [/color]

pardus 2009 u indirmiştim win7nin yanın da deniyim ..

şurdan atinin linux sürücüsünü buldum

uyarmı bu ?

bir de ses kartını nasıl bulcam win de ki sürücü bu Realtek high definiton audio 2.64 benim kullandğm favori programlarım var mesela internet download manager eğer bu program linux ta çalışmazsa boşa kurmiyim .. kullandğm progrramların linux karşlğnı nasıl bulabilrim ?? bi de portable programları wine iile linux da çalştıraiblirmim? [/color]

ati sürücüleri linux da çok sorun çıkarır ekran kartını performanslı olarak kullanamazsın.

ses kartını kendisi yükler zaten

internet download manager yada portable programlar wine yardımıyla çalışabilir ama kesin çalışacak diye birşey yok

çalışan uygulamalara buradan bakabilrsiniz

http://appdb.winehq.org/[/CODE]

ati sürücüleri linux da çok sorun çıkarır ekran kartını performanslı olarak kullanamazsın.

ses kartını kendisi yükler zaten

internet download manager yada portable programlar wine yardımıyla çalışabilir ama kesin çalışacak diye birşey yok

çalışan uygulamalara buradan bakabilrsiniz

http://appdb.winehq.org/[/CODE]

Ati ekran kartı kullanıyorum, sürücüsünü kendisi yükledi, herhangi bir sorun falan da çıkarmadı.. Zaten linuxte directx gibi bir performans bekleyemezsiniz.. OpenGL yeterli oluyor.. Bir de pardusta xender.. bişey bişey  vardı..

Windowsta çalışan programların pardusta çalışmasına gerek yok pardusta çok daha fazlası var.. Ayrıca istediğinizi paket yöneticisiyle hemen bulup kurabiliyorsunuz işinize yarayacak her türlü araç mevcut

windows7 nin crack kullandı iseniz yanına linux yada ikinci bir işletim sistemi kurmayın hatta size tavsiyem düşünmeyin bile ben ubuntu kurdum ilk gün iyi idi sonra güncellemelerini yaptı sonrada puff boot ekranı gitti vista cöktüğünde bootmbr eksik ctrl+alt+del e basın diye siyah sayfa cıkardı aynısı cıktı ve cöktü tekrar format atım allahtan cd den calışan xp vardı elimde bütün arşivimi kurtardım.ilk zamanlar iyi calışıyor sonra üstüne güncelleme yapınca linux ucuruyor sistemi bence kurmayın linuxu ayrı kurun aynı bilgisayara sadece xp +linux kurun fakat windows7 yada vista +linux kurmayın cünkü sisteminizden olursunuz.

Ati ekran kartı kullanıyorum, sürücüsünü kendisi yükledi, herhangi bir sorun falan da çıkarmadı.. Zaten linuxte directx gibi bir performans bekleyemezsiniz.. OpenGL yeterli oluyor.. Bir de pardusta xender.. bişey bişey vardı..

Windowsta çalışan programların pardusta çalışmasına gerek yok pardusta çok daha fazlası var.. Ayrıca istediğinizi paket yöneticisiyle hemen bulup kurabiliyorsunuz işinize yarayacak her türlü araç mevcut

hd4650 var bende kendisi yüklüyor sürücüleri de compiz kullanırken bile bilgisayarın anası ağlıyo atinin sitesindeki sürücüleri yükleyince sistem hepten uçuyo artık celeron bilgisayarda vista kullanmak gibi bişey

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...