Jump to content

Windows 7 Sürümleri Türkiye Fiyatları Açıklandı

scorpi__@

Recommended Posts

Windows 7 Sürümleri Türkiye Fiyatları Açıklandı

26 Haziran 2009, İstanbul - Microsoft’un bütün dünyada 22 Ekim 2009 tarihi itibarıyla tüketiciyle buluşacak yeni işletim sistemi Windows 7’nin farklı sürümleri için, Türkiye’de önerilen (kutu ürünler için) son kullanıcı liste fiyatları belirlendi. Paralel olarak PC üreticileri ile birlikte OEM Güncelleme Garantisi Programını başlattı.

Windows 7 Sürümleri Türkiye Fiyatları (kutu ürünler için)

Windows 7 Türkiye’de (kutu ürün olarak) Home Basic, Home Premium, Professional ve Ultimate sürümleriyle tüketicilerle buluşacak. Türkiye için açıklanan son kullanıcı liste fiyatlarına (vergiler hariç) göre bu sürümler aşağıdaki gibidir.

Tam Sürüm

Home Basic 123.00 US$

Home Premium 145.00 US$

Professional 236.00 US$

Ultimate 250.00 US$

Dün Microsoft Global tarafından açıklanan listede Windows 7’nin farklı sürümlerinin yurtdışındaki, özellikle de ABD’deki satış fiyatlarını içermektedir. Bu fiyatlar aşağıda görülebilir:

Tam Sürüm Yükseltme Sürümü

Home Premium 199.99 US$ 119.99 US$

Professional 299.99 US$ 199.99 US$

Ultimate 319.99 US$ 219.99 US$

Türkiye’de sadece full versiyonu satışa sunulacak olan Windows 7 sürümleri, ABD full versiyon satış fiyatlarından daha uygun fiyatlarla kullanıcıların hizmetine sunulacaktır.

Windows 7 OEM Güncelleme Garantisi Programı

26 Haziran 2009’dan itibaren “Windows 7 OEM Upgrade Garantisi” programı başlatılmıştır. Buna göre uygun Windows sürümlerini yüklü olarak yeni bilgisayar alan tüketiciler Windows 7’ye ücretsiz* yazılım güncelleme hakkına sahip olacaklardır.

* Microsoft tarafından ücretsiz olarak sağlanmış olan Windows 7 Medya’sı, COA ve ürün anahtarının tüketiciye ulaştırılması için PC Üreticisi tarafından ilave ücretler talep edilebilir.

Bu imkandan sadece aşağıda listelenmiş Windows sürümleri faydalanabilmektedir:

• Windows Vista Home Premium

• Windows Vista Business

• Windows Vista Ultimate

Aşağıda listelenmiş Windows sürümleri ise OEM Güncelleme programı ile GÜNCELLENEMEMEKTE ancak Windows 7 Full Sürüm kutu ürünü ile Windows 7’ye yükseltilebilmektedir:

• Windows Vista Home Basic

• Windows Vista Starter

• Tüm Windows XP Sürümleri

kaynak:

http://www.microsoft.com/turkiye/basinodasi/2009/PR0626001.mspx

Fiyatlar gerçekten uçuk böyle olduğu içinde herkes parasız kullanıyor.... :D

Fiyatlar gerçekten uçuk böyle olduğu içinde herkes parasız kullanıyor.... :D

Sana aynen katılıyorum arkadaşım.Fiyatlar böyle olduğu sürece herkes aktivasyonla,serialla kullanır.

-----------------------------

Paylaşmak güzeldir

Alemdar 17

fiyatlar normal gibi tabi kullanıcı taleplerine göre zamanla değişiklik olacaktır mutlaka :D

sakıp sabancının torunu : ) felan mısın sen?

bu fiyatların türkiyede bir ögrenci bir işçi bir memur alamaz ancak cebine aylık 3 veya 5 milyar giren adam alır. Taksitle : ) benim babam kalkıpta 600 ytl emekli maaşıyla aba orjinal yazılım almaz bende ögrenci halimle alamam

hem günah degil zaten bill gates alahı tanımıyor : ) yok diyor kul hakkına girmeyiz bence : ) sonuçta alahı tanımayan kulda olmuyor kul hakkıda olmaz

Fiyatlar gerçekten uçukmuş. OEM dışı olarak türkiyede fazla satılmayacağını düşünüyorum. Zaten haftalar öncesinden herkes indirip kurdu bile. Almaya neden bile kalmadı. Anca kolleksiyoncu manyaklar :D alıp tozlu raflarından birine atar. :download1: Yaşasın Ubuntu. Her zaman ücrestiz, her zaman kullanışlı ve her zaman süprizlerle dolu. :)

markalı PC si olan veya notebook kullanan hemen hemen herkez

Ki; normal ev kullanıcıların oem bilgisayarla işi olmayacağından, halkın %70i marka bilgisayar kullanıyor, yani orjinal sistem kullanıyor..

sevdimsadece : Hakka girme konusunda yanlışınız var.Gerekli araştırmayı yaparsanız; kafir ile müslümanın, hak konusunda karşılıklı ödeşemediğini ve müslüman olan kişinin bu sebepten cezasını cehennem ateşinde yanarak çekeceğini göreceksiniz.

sakıp sabancının torunu : ) felan mısın sen?

bu fiyatların türkiyede bir ögrenci bir işçi bir memur alamaz ancak cebine aylık 3 veya 5 milyar giren adam alır. Taksitle : ) benim babam kalkıpta 600 ytl emekli maaşıyla aba orjinal yazılım almaz bende ögrenci halimle alamam

hem günah degil zaten bill gates alahı tanımıyor : ) yok diyor kul hakkına girmeyiz bence : ) sonuçta alahı tanımayan kulda olmuyor kul hakkıda olmaz

Bill Gates sana söyledi galiba ben Allah ı tanımam diye..

• Editor

fiyatlar Türkiye standartlarına göre çok uçuk...

ayırca sevdimsadece arkadaşım, bunu söylemek zorundayım, bir müslüman, müslüman kardeşinin hatasını düzeltmekle mükelleftir...

Bill Gates yada başka birisi başka dinden olsun yada isterse atesit olsun, onların haklarını bir müslüman taciz ettiğinde kesinlikle kul hakkına girer... ve diğer tarafta bu tür kişiler müslüman olmamalarına rağmen bizlerden haklarını alacaklardır... ayrıca Allah'ı tanımayan da kuldur, ama inkarcı kuldur... :download1:

Mod arkadaşlardan özürdilerim, konu dışında birşey yazmak istemedim ama dayanamadım işte, yanlış bir düşünceyi mutlaka düzeltmem gerekir diye düşündüm... :D

orjinal işletim sistemi almak saçma geliyorsa formata 25 tl verenler yahut o fiyata format atanların oldugnu bilmek size daha mi mantıklı geliyor .

geçen vatan bilgisayarda arakdasın modemi garntiye verdik orda okudum eğer lisanslı birürün alırsanız diyelim windows 7 aldınız ücretsiz format atıyorlar derken 200 tl olsa win 7 8 formattan sorna size işletim sistemi bedava aklıyor ki korsan kull hakkı bu bile korsan kullanmamak için yeterlisözde islam ülkesiyiz çalmakne kadar normal. bu iş için özel kurulmuş forumlar var. kaldı ki hep su saçmalık var iyi de pahalı! e kardesim mapalı ise alma aston martin pahalı diye gidip aksamgarajdan calıyor muyuz? ayrıca gittigidiyor.com da 40 tl vista home premium satılıyor orjinal windows 7 ultimate 200 tl satılıyor yani 80 90 tl windows 7 professional veya home premium bulabilirsiniz demek bu.

vs vs orjinal almaksizesaçma geliyorsabir program yazın sonra onu vcd kiraladığınız yerde 3 tl göründe o zaman söyleyin e orjainal pahalı diye

ve ayrıca öğrenci memur alamaz alamıyorsa ultimate kullanmasın kardesim gitsin linux kullansın gittigidiyor.comdan vesaire 30 tl xp alsın.solaris kullansın bu bahane mi?.

siz pc parası yok diye vatandan laptop calana öğrenci veya memur diye hak mı vereceksiniz?

ayrıca aklını kulalan biraz araştıran için 600 tl değil lisans gittigidiyorda söyleyesöyle bıktım lisans fiyatları cok ucuz... fatura da veriyorlar daha ne

elin gavuru adama günahini vermez sizondan helallik mi isteyeceksiniz ki o da ahirette ?

ayrıca bu ürün kimin microsoftun microsoft kimin? bill gates in ... Değil işte.

abd hükümeti microsoftun hisselerinin %15 ine mi

+ halka arz bir firma

+ bir ok ülkede ortakları var

derken tüm microsoft hissedarları + amerikan halkı ile hesaplaşacaksınız.

kısa cubuk uzun cubuktan elbet hakknı alır alacaktırda.

pahalı geliyorsa linux var gidin linux kullanın

sakıp ağa torunluğu ile ne alakası var bu insan olmak ile alakalı eğer gücün yetmiyorsa kull

anmazsın öğrenci isen zaten microsoft dreamspar msdnAA ile vesaire ücretsiz ürün veriyor git onu kullan.yani bu yaptığınız hırsızlık siz hala bunu savunulacak tarahi olduğunu mu düşünüyorsunuz?

win 7 kullancaksan git rc1 kullan niye RTM kullanıyorsun MSDN üyeliği 1000$ lik bir üyelik sen o parayı verenlerin hakknından yararlanıp sorna fukarayık öğrenciyik mi diyorsun.

kalbini mi açtın da biliyorsun bill gate atesist ? hem bu olay sadece bill gate in hakkı değil. yukarıyı oku.

allah kalplerinize merhamet versin hırsızlık bu yaptığınız ve cok tabi birsy miş gibi savunuyorsunuz. hata etmek insan olmaktan ama seytan ile adem aleyhisselam ın farkı adem aleyhisselam hatalı oldugunu kabul etmiş töve etmiştir. seytan gurur meselesi ypmıs haklı oldugnu düşünmüş bırakın tövbeyi isyan etmiştir.

bana kalırsa bırakın windowsu linux kullanın microsoft babamın oğlu değil bunları söylüyorum cünki yanlışı uyarmak insanlık vazifesi.

sevdimsadece : Hakka girme konusunda yanlışınız var.Gerekli araştırmayı yaparsanız; kafir ile müslümanın, hak konusunda karşılıklı ödeşemediğini ve müslüman olan kişinin bu sebepten cezasını cehennem ateşinde yanarak çekeceğini göreceksiniz.
fiyatlar Türkiye standartlarına göre çok uçuk...

ayırca sevdimsadece arkadaşım, bunu söylemek zorundayım, bir müslüman, müslüman kardeşinin hatasını düzeltmekle mükelleftir...

Bill Gates yada başka birisi başka dinden olsun yada isterse atesit olsun, onların haklarını bir müslüman taciz ettiğinde kesinlikle kul hakkına girer... ve diğer tarafta bu tür kişiler müslüman olmamalarına rağmen bizlerden haklarını alacaklardır... ayrıca Allah'ı tanımayan da kuldur, ama inkarcı kuldur... :D

Mod arkadaşlardan özürdilerim, konu dışında birşey yazmak istemedim ama dayanamadım işte, yanlış bir düşünceyi mutlaka düzeltmem gerekir diye düşündüm... :D

bik gaets in alahı tanımadıgını cümle alem biliyor inancı bu tanımıyor ateist ben bırazda şaka yollu takıldım ama alahı tanımayan kulu nasıl olacak ve o kişinin hakkını yiyen nasıl kul hakkı yemiş olacak buda var

bil gates ateist bir kişiligi oldugu söylenmekte kendindende bend egilim açıklaması gelmedi daha : ) gelirse söyleriz

bik gaets in alahı tanımadıgını cümle alem biliyor inancı bu tanımıyor ateist ben bırazda şaka yollu takıldım ama alahı tanımayan kulu nasıl olacak ve o kişinin hakkını yiyen nasıl kul hakkı yemiş olacak buda var

bil gates ateist bir kişiligi oldugu söylenmekte kendindende bend egilim açıklaması gelmedi daha : ) gelirse söyleriz

Burda önemli olan hıristiyan, yahudi ya da ateist olması değildir.Ahirette 2 sınıf insan olacak.Müslümanlan olanlar ve müslüman olmayanlar.Olay budur.Sonuç olarak o bir insandır ve Allah-u Tealâ'nın sonsuz adaleti varsa bir hakka girme durumu anında devreye girecektir."Sen zaten bana inanmadın ama o inandı.Yok sana hak hukuk" gibi bir durum söz konusu değildir.Boynuzlu bir koçun dünyada boynuzsuz bir koca tos vurmasının bile ödeşmesi olacakken bu durumdan kurtulmanın ihtimali bile yoktur.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...