Jump to content

Dizüstü Pili Takılı Mı Kalmalı Yoksa Cıkmalı Mı

rafik

Recommended Posts

• Replies 61
  • Created
  • Last Reply

Bende Hp Pavilion serisi laptop var 1 yil kadar bataryali kullandim. Birazda bataryanin uretim hatasinin yaninda benimde ihmalkarligim sonucunda batarya öldü ve garantiye yolladim. Garanti degistirdi fakat uyari olarak surekli elektrik baglantisi ile kullaniyorsaniz bataryayi cikartmaniz gerekiyor tavsiyesinde bulundu. Arada bir bataryayi sarz edip daha sonra desarz etmeniz gerekiyor.

bende tam 3 yıldır hp marka laptop kullanıyorum. her zaman fişe takılı kullandım (arada sırada çıkardım tabi) bataryayı da hiç bir zaman çıkarmadım. şimdi elekrik gittiğinde 2 saat 10 dk var diyor ama 25-30 dk anca gidiyor buna da şükür diyorum bende hiç değişmedi orjinal bataryası aynen duruyor. batarya ölünceye kadar böyle duracak artık :D

Yalniz bataryanin patlama riskini herzaman düsün. illa ölene kadar bekleme garanti süresi bitmediyse ******ür yoksa bence degistirmelisin. Heleki teknoloji bu kadar hizli ilerlerken eski teknolojik parcalarin fiyatlari artarken 1 gün bile zarar.

Ben de yanlış kullanım ve aldığım zaman bir günü bulması gereken şarjı yapmayışım sonucu bataryanın ömrü aşırı kısaldı. 1 saat bile durmuyor artık ki alalı daha 5 ay oldu. Garanti bu bataryayı değiştirmez di mi? Üretim hatası filan desem?? :D

Degistiriyor ya. Degistirmez olur mu :D Mecbur degistirecek . Sen ama gidip ben boyle boyle kullandim bu benim hatam degistirirmisiniz dersen degistirmezler. Foruma "Bataryam ilk alindigi gibi uzun omurlu gitmemekte ve her gecen gun batarya ömrü azaliyor." dersen onlar gerekeni yaparlar .

Arkadaşlarım bu dedikleriniz eskide kaldı artık Centrino teknolojisi ve yeni nesil pillerde fişe takılı olarak çalışsın ya da çalışmasın fark olmuyor :) Ama şu bir gerçek ki haftada ya da iki haftada bir batarya ömrü açısından bataryanın tam olarak boşaltılması gerekiyor :)

BATARYA ÖMRÜ

==============

1. Dolum adedi ile (Örneğin 3000 defa şarj edilebilir)

2. Süre (Örneğin 300.000 saat ; Üretimden sonra hayatta kalma zamanı)

DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

=====================

1. Batarya kullanılmadan bekletilecek ise BOŞ olmamalı. Doldurunuz.

2. En az ayda bir tamamen boşalmalıdır.

......

Günde 18 saat notebook um açık batarya takılı aklıma geldikce 10 günde bir boşaltıyorum...

BATARYA ÖMRÜ

==============

=====================

......

Günde 18 saat notebook um açık batarya takılı aklıma geldikce 10 günde bir boşaltıyorum...

kac saat gdıo sarjı

Şarj süre için

=============

1. Cihazın Ekran kartı harici ise şarj süresini düşürür.

2. Dizüstü modellerine göre değişen 6-8-12 hücreli piller vardır bunlar da akım değerlerini ektiler eşittir süre değişir.

3. Yapılan işe ile doğru orantılıdır. (oyun? internet? Filim?)

Vs Vs Vs.....

Normal kullanım internet , ofis filim vs 1.5-2 saat gidiyor. (Fujitsu siemens, T5500 onboard ekran kartı vs..)

BATARYA ÖMRÜ

==============

=====================

......

iştte doğru cevap ayriyetten elektirik gidipte cihazın herhangibir parcasının (en sık ekran kartının) yanması durumu oataya cıkabilr 80 liralık pil için 200- 300 liralık parcasının yanması göze alınmamalı

sürekli elektrik gelmesi sakat tabi batarya için o yüzden üşenmeyip arada şarj kablosunu sökün bitmeye yaklaşık tekrar takın hem bu arada eletrik giderse veri kaybıda olmaz ama batarya yokken elektrik giderse veride gider bi ihtimal windowsta gider

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...