Jump to content

Okul Yolu Düz Gider, çocuklar Ne Yapar?

Mertgrkm

Recommended Posts

Evet arkadaşlar, 24.09.2009 Perşembe günü artık okullar açılıyor.. Peki öğrenciler bu duruma ne diyor? Perşembe günü okul mu açılırmış diyoruz ama tabiiki MEB in işine akıl sır ermiyor :D Evet, okula yeni başlayan var mı aramızda bilmiyorum ama eğer varsa da fazla üzülmesin 1.sınıf gerçekten güzel geçecek :) Ortaöğretime yeni başlayanlar, hemen öğretmene hoca demeye başlamayın derim, aslında bu durum insanın elinde değil, gömleği pantolonu ceketi giyip kravatı takınca siyah kösele ayakkabıları giyince, biraz büyüdüm havasına girip hoca demeye başlanıyor nedense :clapping: Liseye yeni başlayanlar ise; çok şanslı olduğunuzu söyleyebilirim, bu ortam güzel bir ortamdır, tabiiki her yerde kötü ortamlar vardır ama siz iyi ortama girmek için elinizden geleni yapın, kötü alışkanlıklara hiç bulaşmayın, en önemlisi uyuşturucu-sigara gibi kötü alışkanlıklara bulaştırmak isteyenlerden uzak durun,,biraz kötüleme gibi oldu ama, lise ortamı arkadaşlığı gerçekten güzel :clapping: .. Ben lise 3. sınıfa başlıyorum bu sene, yani 11. sınıf.. Sınıfım da Anadolu11-B,, yeni başlayanlarla biraz konuşayım diyorum yarın :)

okul.png

Evet, herkes, okul sevdasını ve ilk günlerini anlatsın bakalım..

Perşembe açılması daha güzel aslında..

Mesela ben liseye başlıyorum orda tanıdık birinin çıkması bir ihtimal :clapping:

1 hafta direk tanımadığınız insanlarla baş başa kalmazsınız 2 gün tanışırsınız sonra hafta sonu artık msn vs.. iyice kaynaşırsınız gibime geliyor ya da ben kendimi kandırıyorum içimden MEB e bişiler dememek için :)

Annemi yanımda ******ürsem mi? :D

Annemi yanımda ******ürsem mi?  :D

Tabiiki hayır :) Toplantı dışında veliyi çağırmıyorlar zaten :clapping: Şimdi ilk sene olduğunuz için okulu tanıtma amaçlı bir kere toplantı yapılır sonra ara karne dağıtılırken yapılır onun dışında veliyi çağırmazlar.. Ama tabi yaramazlık yaparsan ararlar veliyi :clapping:

Ben liseyi denizli'nin bozkurt ilçesinde okudum sebeb ise şuydu oksyi kazanamadım ailemde sürgün diye gönderdi iyikide göndermişler ya orda bir nevi askerlik yaptım Kuran kursunda kalmıştım bir cemaate bağlı bizim kursa gelen aşçı pek dayanmazdı çogunlukla biz kiler fareliği yapardık ama arkamızda iz brakmadan oyüzden aşçılar giderdi hep sonra yemeği kendimiz yapmak zorunda kalıyorduk aslında bir yönden iyi oluyordu ne yiyeceğimize aşöı değil biz karar veriyorduk, sonra gece nöbet tutardık bina içinde 2şer saat tabi kimse uyumazdı hoca uyudumu biz yorganların altına yastık koyar firar 5,10 arkadaş ederdik gece 2'ye kadar falan bilardo oynardık okey oynardık neyse sonra nette takılırdık biraz sağolsun bozkurtlu bir abimiz internet kafenin ışıklarını kapatır kapılar kilitlerdi bizde cs 1.5 oynardık bazı arkadaşlar kız arkadaşının evinin yanına giderdi pencereden konuşrdu falan (bende bunlardan biriydim tabikide). Köpeklerle çok boğuştuğumuzu hatırlıyorum sonra yurda girerdik biz uyuduk ardın sabah okula gider gözler şiş tabi bizim hoca ders anlatırdı genelde biz uyurduk faln. sonra yurda yeni bir müdür geldi tabiri caiz ise KÜL YUTMAZDI ya adam o geldi kaçamaz olduk izinler kısıtlandı falan bunalım zamanları başladı bizim için ama adamın bir ay sonra emekliliği geldi yaklaşık 2 hafta kursta üdür yoktu hocalar vardı 2 tane onlar uyudumu biz yine firar ederdik.Birde ben lise 3'te nişanlanmıştım halada nişanlıyız allah mesu etsin bizi inşallah .Böyle liseyi bitirdim ben öss'ye bir girdim ben dank etti kafaya dogru düzgün bişeyler yapamadım tabi böyle olunca kazanamdımda şuandada pişmanım daha 18'indeyim ben ama seneye inşallah kazanacağım çalışıyorum şimdiden. yaşım daha genç ama yaptıklarımdan ve pişmanlıklarımdan umarım birileri ders çıkarır :D

Sizin için okullar bugün açıldı.Benim için 3 haftadır açık :clapping: üniv. 1 e gidiyorum.Ortam felan güzelde dersler çok sıkıcı :D

Bizim bir arkadaş, Uludağ psikolojiyi kazandı, ama kendi psikolojisi bozuk :D bir gün kalmış açılmasına ben döncem evime diyordu.. 

Bizim bir arkadaş, Uludağ psikolojiyi kazandı, ama kendi psikolojisi bozuk :clapping: bir gün kalmış açılmasına ben döncem evime diyordu.. 

hehehe komikti gerçekten xD o kadar kazanmış.Şimdide vazgeçiyor kötü olmuş :D Daha ilk günden vazgeçilir mi ya

Ben 1. haftadan sonra bırakıcam dedim mesela ama gidiyoruz napcan hayat böyle :D

Her taraftan koyuyor.

valla üniversite biteli 1 seneyi geçti.

ama şimdi deseler hadi okumaya devam et diye.

okurum valla.

hayatta okula gidip sınavlari geçmek kadar basit bişey yok.Ekmek elden su gölden.Ailen diyoki sen dersleri geç sana istediğini alcam vs. gibi.

Bugün sabah gittim, her zamanki gibi bir saat ayakta güneşin altında beklettiler bizi, yok müdür konuşması öğretmen öğrenci konuşması derken bayılıyorduk az daha :clapping: güzel sayılırdı arkadaşlarla kahvaltı falan yaptık, sonra zaten kitapları aldık, paydos :D her zamanki gibi kitapların torbası eve gelene kadar yırtıldı mahvoldu elimde taşımak zorunda kaldım tabi, devletin torbası bile dandik :D

Bugün sabah gittim, her zamanki gibi bir saat ayakta güneşin altında beklettiler bizi, yok müdür konuşması öğretmen öğrenci konuşması derken bayılıyorduk az daha :clapping: güzel sayılırdı arkadaşlarla kahvaltı falan yaptık, sonra zaten kitapları aldık, paydos :) her zamanki gibi kitapların torbası eve gelene kadar yırtıldı mahvoldu elimde taşımak zorunda kaldım tabi, devletin torbası bile dandik :D

Torbasını boşver abi okulun kalitesine bak :D

Ben de 9.sınıfa geçtim artık.Bu arada aynı okulda değiliz değil mi Mertgrkm abi :D Bizi de 1 saat aynı bahanelerle beklettiler de...

İlk 2-3 gün ısınma turu olur sonra da harbi harbi okula adapte oluruz herhalde.

Torbasını boşver abi okulun kalitesine bak :clapping:

Ben de 9.sınıfa geçtim artık.Bu arada aynı okulda değiliz değil mi Mertgrkm abi :D Bizi de 1 saat aynı bahanelerle beklettiler de...

İlk 2-3 gün ısınma turu olur sonra da harbi harbi okula adapte oluruz herhalde.

Yok, olamayız.. Ben İzmir'deyim, sen Antalya'daymışsın :D Bizim okulun kalitesi güzel, okulumdan çok memnunum öğretmenleri olsun okulun ortamı olsun, hepsi güzel..

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...