Jump to content

Windows 7 Bunları Değiştirecek...

vistaarda

Recommended Posts

k53m9e.jpg

Şirketler geçecek

Şirketler Windows 7'ye Vista'ya baktıkları gibi bakmıyorlar. Donanım güncelleme masrafı olmaksızın Windows XP'den Windows 7'ye geçiş mümkün. Bu yüzden şirketlerin yeni standardı Windows 7 olacak. Microsoft şirketlerden önemli gelir elde ediyor ve Windows 7 şirketlerin Microsoft'a ve Windows'a olan güvenini tazeleyecek. Endüstri standardı olarak Windows 7 oturacak

if2987.jpg

Apple'ı baltalayacak

Microsoft'a göre Windows Vista'nın sorunları yüzünden Pazar payını arttırmayı başaran Apple'ın yükselişi de Windows 7'nin başarısıyla sekteye uğrayacak. Yeni bilgisayar alanlar yeni Windows 7'yi deneyecek ve bırakmayacak.

2nulx93.jpg

Google'a karşı

Microsoft'un Google cephesindeki savaş sürüyor. Eğer Windows 7 beklenen ölçüde başarılı olursa bu, Microsoft'a Google ile olan rekabetinde de biraz da olsa yardımcı olacak. Müşteri güveninin artması Bing gibi diğer Microsoft hizmet ve ürünlerine de yansıyacaktır. Özellikle de google Docs'un oluşturduğu ofis yazılımı rekabetine karşı...

16bj800.jpg

Google Chrome'a karşı avantaj

Windows 7'nin başarısı Google'ın Chrome işletim sistemine ağır bir darbe vurabilir. Sadece netbooklar için tasarlanan Chrome, masaüstü, dizüstü ve netbooklarda başarıyla çalışan, daha geniş platform esnekliği ve uyumu sunan Windows 7 arka plana itilebilir. Geleceği Chrome'da arayan kullanıcı ve iş yeri sayısı bu sayede azalır ve tehlike erkenden engellenmiş olur.

2cdiqg3.jpg

Satıcılarla pazarlık gücü

Windows 7'nin başarısı Microsoft'un satıcılar üzerindeki etkisini de tekrar eski haline getirebilir. Satıcılar Vista'dan XP'ye sistem düşürme özellikleri satıyorlar ve Microsoft Windows 7 ile bunun bitmesini umuyor. Microsoft Windows XP günlerindeki gücüne yeniden kavuşabilir.

mcz1bt.jpg

Windows XP ölecek

Windows 7 sayesinde Windows XP resmen emekli edilebilecek. İş yerleri ve ev kullanıcıları bu işletim sistemini terk ettiklerinde Microsoft verdiği desteğe masraf etmekten de büyük ölçüde kurtulacak.

dy9nko.jpg

Windows vista unutulacak

Windows Vista'nın unutulması da Microsoft'un temennileri arasında yer alıyor. En son çıkan işletim sisteminin bu kadar hızla gözden düşmesi, ağır bir darbe olmuştu. Windows tarihinden bu başarısızlığın izleri Windows 7 ile silinebilir.

2zxm8lz.jpg

Windows 7, Windows Mobile 7

Windows 7 sayesinde Windows Mobile 7'de erken bir start alabilir. Windows 7'nin başarısı Windows Mobile 7'nin başarısına da olumlu yansıyabilir. Microsoft oldukça zayıf kaldığı mobil uygulamalar alanında bu sayede üzerindeki ölü toprağını atabilir.

egbxv6.jpg

Apple reklamlarını susturabilir

Microsoft, Apple'ın pazarlama gücüyle rekabet edebilecek. Apple'ın reklamları gerçekten de Microsoft için baş ağrısı olmayı sürdürüyor. Atılan spotlar ve Windows'a saldırı, yapılan eleştiriler başarılı oluyor. Windows 7'nin başarısı, Microsoft'u Apple'ın reklamlarından koruyacak kadar güçlü olabilir. Kullanıcılar Apple reklamlarına artık kulak asmayı bırakabilir.

1zyd75j.jpg

Güvenlik saygı uyandırır

Ballmer'a göre Windows 7'nin başarılı olmasının arkasında yatan önemli sebeplerden birisi güvenlik. Daha çıkmadan ve servis paketiyle yamanmadan bu derece güvenlik sağlayan bir Windows olmamıştı. Günümüzde popülerliğini sürdüren Windows XP bile çıktıktan sonra dev güvenlik açıklarıyla boğuşmuştu ve ancak yamalarla düzelmişti. Windows 7 bu açıdan Microsoft'un kötü olan güvenlik karnesini düzeltebilir, firmanın işini doğru yaptığına olan güveni arttırıp saygı uyandırabilir.

Google'la rekabet etmesi bir şeyi değiştirmez, sonuçta Microsoft'un yaptığı her şey paralı Google'ın çıkarı sadece bir kaç hizmette mevcut.. Windows, Apple ile asla mücadele edemez, Windows7 istediği kadar satsın bir MacOs un yerini Windows asla tutamaz.. Ayrıca Windows7 ye bakarsak bu yenilikler nereden geldi acaba? Linux un ta '99 da çıkardığı KDE masaüstü sistemini kopyaladılar.. MacOs ta senelerdir var olan efekt sistemleri görüntüler kullanışlılık Windows7 de yeniden ortaya çıktı.. Şu yeni Bing denen olay nereden geldi? Bing in özelliklerine bakarsanız yine Google dan çalıntı.. InternetExplorer 7 ve 8 nereden çıktı? Mozilla Firefox ve Opera nın bir takım özellikleri koyuldu ve bunlar ortaya çıktı..

Sonuç olarak Microsoft'un yaptığı yeniliklere bakarsak hep çalıntı..

Google'la rekabet etmesi bir şeyi değiştirmez, sonuçta Microsoft'un yaptığı her şey paralı Google'ın çıkarı sadece bir kaç hizmette mevcut.. Windows, Apple ile asla mücadele edemez, Windows7 istediği kadar satsın bir MacOs un yerini Windows asla tutamaz.. Ayrıca Windows7 ye bakarsak bu yenilikler nereden geldi acaba? Linux un ta '99 da çıkardığı KDE masaüstü sistemini kopyaladılar.. MacOs ta senelerdir var olan efekt sistemleri görüntüler kullanışlılık Windows7 de yeniden ortaya çıktı.. Şu yeni Bing denen olay nereden geldi? Bing in özelliklerine bakarsanız yine Google dan çalıntı.. InternetExplorer 7 ve 8 nereden çıktı? Mozilla Firefox ve Opera nın bir takım özellikleri koyuldu ve bunlar ortaya çıktı..

Sonuç olarak Microsoft'un yaptığı yeniliklere bakarsak hep çalıntı..

Çok yanlış düşünüyorsun!

Çok yanlış düşünüyorsun!

Neye dayanarak bunu söylüyorsunuz? Tamam kabul Windows7 önceki Windows lara göre gerçekten güzel kullanışlı yenilikler getirdi ama yukarıda yazdıklarımın hepsi gerçek..

linux, unix işletim sistemlerinin sağlamlığına, hızına ve kullanıcıya faydalılığına asla erişemez windows.ticari yazılımların, çıkar ilişkileri nedeniyle sadece windows ve macos gibi ticari sistemlere destek vermesi nedeniyle birbirlerini ayakta tutuyorlar.

Ama aslında hiçbir ticari yazılıma da windows'a da, macos'a da mecbur değiliz. linux veya unix sistemleri kullanmaktan çekinmeyelim arkadaşlar.bilgisayarın ne kadar güvenli, hızlı ve masrafsız kullanıldığını göreceksiniz.üstelik dünyada ne kadar gönüllü yazılım destekçisi varsa hepsinin emek ürününü paylaşmanın tadına varacaksınız.

En iyisi windows 95. Bunların alayı yalan.

1.Başka forumun adını nickin olarak kullanıp yorum yapmaya utanmıyor musun?

2.Windows 7 nin alayı falan yalan değil.kusura bakma,windows 95 bu yorumu yazdığım bilgisayarın donanımının 1/5 ini bile tanıyamaz.

1.Ben, ortada utanılacak bir durum göremiyorum. İlla ki utanıcak durumda olan biri varsa o da sensin. Microsoft kuruluşunun bir ürününün adını nickim olarak kullanan ben değilim.

2.o senin düşüncen.

Forever Win95

1.Başka forumun adını nickin olarak kullanıp yorum yapmaya utanmıyor musun?

2.Windows 7 nin alayı falan yalan değil.kusura bakma,windows 95 bu yorumu yazdığım bilgisayarın donanımının 1/5 ini bile tanıyamaz.

1.Ben, ortada utanılacak bir durum göremiyorum. İlla ki utanıcak durumda olan biri varsa o da sensin. Microsoft kuruluşunun bir ürününün adını nickim olarak kullanan ben değilim.

2.o senin düşüncen.

Forever Win95

1.sen eski thermaltake misin merak ettim.

2.Burada nickim ile reklam yapmıyorum.Aç forum kurallarına bak.

3.XP kullanan zihniyeti anlamıyorum.Ama 95 kullanmak için salak olmak lazım.

4.Çok hızlı olsun istiyorsan windows 1.0 kur tavsiyem?windows diğer de bulabilirsin.

saygılarımla,

:)

1.Sen eski vistabarda mısın merak ettim?

2.Forum kurallarına sen bak. Reklam yapma.

3.Sen anlamassın, Yeteri kadar salaksın. Win95 kullanabilirsin.

4.Windows 0.1 kur tavsiye ederim.

1.sen eski thermaltake misin merak ettim.

2.Burada nickim ile reklam yapmıyorum.Aç forum kurallarına bak.

3.XP kullanan zihniyeti anlamıyorum.Ama 95 kullanmak için salak olmak lazım.

4.Çok hızlı olsun istiyorsan windows 1.0 kur tavsiyem?windows diğer de bulabilirsin.

saygılarımla,

:)

1.Sen eski vistabarda mısın merak ettim?

2.Forum kurallarına sen bak. Reklam yapma.

3.Sen anlamassın, Yeteri kadar salaksın. Win95 kullanabilirsin.

4.Windows 0.1 kur tavsiye ederim.

windows 95 artık win.7 çıktıktan sonra ne kadar kullanılacak?

windows 95 windows 4.0 dır.

windows 98 windows 4.0 dır aynı şekilde.

2000 5.0 dır.

XP 5.1 dir.

vista 6.0 dır.

7 6.1 dir.

peki bu kadar windows içinden 95 e yani windows 4.0 çekirdeğine program yazmak mı mantıklı,yoksa yeni sistemlere mi?

şu anda kalkıp da windows 1 kurcam demiyorsun.ben de aynı şekilde 95 kurmayacağım diyorum.bana bulaşmayı da kes.ha illa 95 kur diyorsan gel bilgisayarımı al da kendin kur :(:):warning:

saygılarımla,

:angry:

Sen bana bulaşmayı kes. Önceki mesajlarımda win95 hakkındaki görüşlerimi yazdım, şimdi gelmiş burada boş boş konuşuyorsun. Win95 beğenmiyorsan kullanma. warning warning warning

windows 95 artık win.7 çıktıktan sonra ne kadar kullanılacak?

windows 95 windows 4.0 dır.

windows 98 windows 4.0 dır aynı şekilde.

2000 5.0 dır.

XP 5.1 dir.

vista 6.0 dır.

7 6.1 dir.

peki bu kadar windows içinden 95 e yani windows 4.0 çekirdeğine program yazmak mı mantıklı,yoksa yeni sistemlere mi?

şu anda kalkıp da windows 1 kurcam demiyorsun.ben de aynı şekilde 95 kurmayacağım diyorum.bana bulaşmayı da kes.ha illa 95 kur diyorsan gel bilgisayarımı al da kendin kur :(:):warning:

saygılarımla,

:angry:

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...