Jump to content

Format Atilmiyor

MylvlDifferent

Recommended Posts

ARKADAŞLARIM & USTALARIM BİLGİSAYARIMIN GEREKLİ AYARLARINI (BİOS ROOT AYARLARI) CD Yİ TAKIYORUM F1 TUŞU İLE KURULUMA GEÇMESİNİ SAĞLIYORUM KURULUM İÇİN DOSYALAR YÜKLENİYOR DİYOR VE MAVİ EKRANA GEÇİP WİNDOWS KUR ÇALIŞIYOR DAHA SONRA EKRANIM KARARIYOR MONİTÖR KAPANIYOR AMA AKSA ÇALIŞMAYA DEVAM EDİYOR YANİ SANKİ BİLGİSAYAR KAPANMIŞ GİBİ MONİTORUM KAPANIYOR HERHANGİ BİR TUŞA BASTIĞIMDA EKRAN GELİYOR DAHA SONRA HEMEN GERİ KAPANIYOR BİR TÜRLÜ FORMAT ATAMADIM SORUN NEYDEN KAYNAKLANIYOR ANLAMADIM LÜTFEN YARDIM :D

benim başımada böyle bir olay geldi. windows xp yüklü iken güncellemeleri açtım ve bilgisayarımı güncelledim. xp günceleme esnasında d ye rakamlı dosyalar atıyor işte o rakamlı güncelleme dosyaları format atmayı engelliyo. taki ya d yide yok edicen yada bir türlü (pardus çalışan cd ile bilgisayarını açıp) o dosyaları silicen. kolay gelsin

1-Pc nin Elektiriğini Tamamen Kes Bios Pilini Çıkar 2Dk. Bekle Sonra pili Tekrar Yerine Tak

2-Birden Fazla Ram Kullanıyorsan Onlardan Birini Çıkar Kurulumu O Şekilde Yapmayı Dene

3-Bios Pilini Takıp Pc Yi Yeniden Başlattığında Boot Ayarını Tekrar Yap F2 ye Bas Verdiği Uyarıda

4-Farklı Bir cd Varsa Onunla Dene

Yani Diyeceğim Pc Bir Sırdır Bilmeyenler için Bende Biliyorum Sayılmaz Her Yolu Dene O yollardan biri mutlka doğrudur

kolaygelsin

1-Pc nin Elektiriğini Tamamen Kes Bios Pilini Çıkar 2Dk. Bekle Sonra pili Tekrar Yerine Tak

2-Birden Fazla Ram Kullanıyorsan Onlardan Birini Çıkar Kurulumu O Şekilde Yapmayı Dene

3-Bios Pilini Takıp Pc Yi Yeniden Başlattığında Boot Ayarını Tekrar Yap F2 ye Bas Verdiği Uyarıda

4-Farklı Bir cd Varsa Onunla Dene

Yani Diyeceğim Pc Bir Sırdır Bilmeyenler için Bende Biliyorum Sayılmaz Her Yolu Dene O yollardan biri mutlka doğrudur

kolaygelsin

tamamen katılıyorum herşeyden olabilir denemen lazım

İki gün önce aynısı banada oldu, yaptığım herzaman ki gibi bildiğimiz format atmaktı normal olarak başladım işe kuruluma geçtim C'yi biçimlendirdim dosyalar kopyalandı tam yeniden başlayıp kuruluma geçeceği sırada daha doğrusu bilgisayar kuruluma geçmek için Yeniden başlamaya kalktığında disk okuma hatası yeniden başlatın diyor daha sonrada ekran kapanıp görüntü gelmiyor ama kasa normal olarak çalışıyor. Çok yol denedim bir türlü olmadı başka bir HDD getirdim taktım çalıştı daha sonra kardeşim dediki HDD yi komple silip biçimlendir. Ben de diğer HDD ile bilgisayarı çalıştırdım D'de ki dosyaları yedekleyip kapattım diğer HDD yi çıkarttım ve tekrar kuruluma geçtim bu sefer biçimlendirilmiş bütün bölümleri sildim ve tekrardan C ve D yaptım öyle kuruluma geçtim oldu şimdi kullanıyorum.

bios f1 hatası olmayan flopy hatası kapatın biostan, bilgisayarınız eski ise hdd yeniden tanıtın biosa , hdd ata sata pata mı , biostan hdd yi istediğiz moda çekinyada sata entegreli format cd si edinin kolay gelsin

:))))

ustaaa. live vista gibi bir cd ile aç.disk yöneticisi ile c nin üzerine tıkla " bölümü etkin olarak işaretle " hepsi bukadar.

sen kuruyorsun dosyalarıda kopyalıyor ama senin c etkin olmadığından; büyük ihtimalle sendeki d etkin olduğundan hep d den başlatmaya çalışıyor.

senin problemin tek sorunu budur. c bölümünü etkin olarak işaretle

ne cd ile alakalı ne de harddisk ile alakalı ekran kartıyla da alakası olduğunu sanmıyorum harddiskte sorun yok çünkü başka pcde denedim ve cd de de sorun yok çünkü sorun var dediğiniz harrdiske başka pc de o cd ile format attım ekran kartında sorun olsa ekran hiç açılmaz diye düşünüyorum....

işletim sistemi kurulu olan hdd mi format atyorsunuz mesala win xp kuruluyken win98 kuruyorsunuz

ek bilgi: dosya sistemine bakarsanız ntfs mi yoksa fat32-16 yada linux un kullandığı dosya sistemlerimi

XP dışında başka bir işletim sistemini yüklemeyi denediniz mi?Pardus veya Ubuntu gibi.Denemediyseniz bir deneme yapın bakalım benzer sorun alacak mısınız?

Eğer denediyseniz cd/dvd okuyucu cihazınızı değiştirin derim.Monitor,klavye ve fare dışında tüm dış cihazları bilgisayardan ayırın.Öylece formatı deneyin.Saygılarımla

o cd ile sistemine önceden windows yükledin mi onu söyle bana ?

yükledim

hemde arkadaşlar artık format atmak istemiyorum pc yi açmaya çalışıyorum harddiski değiştirdim işlemciyi çıkartıp baktım az önce bir pini eğilmiş düzeltip geri taktım ama yine olmadı yine bios ekranı gösterdikten sonra windows açılırken monitor kapandı :D

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...