Jump to content

İddaalı Bir Zeka Sorusu Daha

***rober***

Recommended Posts

Arkadaşlar önceki sorumun cevabı bulunduğundan biraz kafa yormanız yeni için bir soru daha. Ama bu biraz farklı. Kendi üretimim size anlamsız gelebilir ama cevabı öğrendiğinizde farkındalık düzeyinizin artacağına inanıyorum. İşte soru:

Aşağıdaki harler bir düzene, örüntüye göre gitmektedir. Soru işareti yerine ne gelir.

AN , IS , AN , UZ , OS , ÜL , ?

Bulamazsanız işlemciyi çokda zorlamayın.

İpucu vermeden olmaz değilmi. Yorumlara göre ip ucu vermeyi düşünüyorum.

• Replies 50
  • Created
  • Last Reply
10 Haziran 2009'dan itibaren geçerli olmak üzere bir üyenin aynı gün içinde 2 den fazla Sohbet-Chat konusu açması halinde hesabına uzun süreli mesaj yazamama, hesabı askıya alma veya süresiz olarak uzaklaştırma cezası uygulanacaktır. Bu cezaların tamamı TnC Takımının insiyatifinde olup kişinin tutumuna göre değişebilir.

2 yi geçmedim hala değilmi? :rolleyes:

PT gelebılır

Maalesef. Çözüm yolunuzdanda bahsetseniz faydanıza olacak.

"AN , IS , AN , UZ , OS , ÜL , ?

baş harflerine bakarsak hep sesli harf.Eksik kalan 2 tane sesli harf var."İ" ve "Ö".Yane "ÜL" den sonra gelen harfin baş harfi "İ" ya da "Ö" olucak.ama dier harfi çıkaramadım daha.:rolleyes:))inş dogru gidiorumdur şu an itibarı ile...

"AN , IS , AN , UZ , OS , ÜL , ?

baş harflerine bakarsak hep sesli harf.Eksik kalan 2 tane sesli harf var."İ" ve "Ö".Yane "ÜL" den sonra gelen harfin baş harfi "İ" ya da "Ö" olucak.ama dier harfi çıkaramadım daha.:)))inş dogru gidiorumdur şu an itibarı ile...

Cevabın mantıklı ama soru biraz farklı, çözümü alfabe üzerinden yapılmayacak. Ünlü ünsüz hesabı alfabendeki kaçıncı harfe gelir vs. çözüm yolu değildir.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...