Jump to content

Bilgisayar Reset Atıyor

service01

Recommended Posts

slm tnctr ekibi ve tnctr dostları makinam son bir haftadır reset atmaya başladım işlemcide ısınma yok ekran kartını başka bir ekran kartı ile değiştirdim. makina bir zaman çalıştıktan sonra reset atıyor özellikle age of en.2 oyunu açmamla 10-15 sn sonra reset atıyordu. sonunda format atmayı denedim windowstan hata olabilir dedim ve format atmayı denedim kurulacak dosyaları kopyalarken tekrar reset attı. bende sizlere denışmadan birşey yapmak istemedim yardımlarınızı bekliyorum. saygılarımla

arkadaşlar makinam reset atıyor demiştim ufacık bir konuda yardım istedim yardım eden yokmu

Bu tür hatalar genellikle iki sorundan meydana gelir.

1-işlemci fanı arızalı veya çok tozlanmış olabilir.Tozlanmış ise hava komprasörü ile temizleyiniz.

2-işlemci sogutucu fanı tam olarak cpu'ya temas etmiyor veya işlemci ile fan arasındaki cpu macunu etkisini kayıp etmiştir.CPU fanını söküp altındaki manucu yenileyiniz ve fanın işlemci üzerine tam olarak temas edip etmediğini kontrol ediniz.

tşk dostum akşam bir deneyecem

Eger makinan 10 dk bile olmadan reset atiyorsa bunun %80 sebebi İşlemci socket ile CPU arasında kalan ısı temasını engelleyen termal macunun bitmesidir.Onu yenile

2. %20 lik sebebi ise PC de trojen olmasidir. Farkında olmassın ama yazılımsal hatadan dolayı reset atabilir.

eğer cpu fanında sorun yoksa büyük ihtimalle RAM in arıza yapmış demektir çünkü dün aynı şekilde bendede problem oldu incelemeler sonucu ram in bozulduğunu öğrendim başka pc dede aynı ram le reset atıyordu

başka bir ram takıp deneyebilirsin büyük ihtimalle ram sorun yaratıyor

• 7 ay sonra...
  • 2 ay sonra...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...