Jump to content

[video] Exe To Msi 2

blackman12
 Share

Recommended Posts

Merhaba arkadaşlar geçen bir arkadaşımızın önerdiği ve benimde ancak yeni deneme şansına eriştiğim fakat çok sevdiğim bir program üzerine anlatım yaptım.Programın kullanımı çok basit anlatımı izlemeden kullanmayı deneyebilirsiniz bence.Anlatım gece 3 te hazırlandığı için atladığım noktalar olabilir.Ayrıca swf formatında çekmiştim 160 mb oldu bu yüzden swf yi oynatarak tekrar videosunu çekmek zorunda kaldım ama görüntü gayet net.

Buyrun linklere:

Emco MSİ Package Builder 4.1.0.3

http://www.mediafire.com/download.php?6iaidf4ldejngwq[/CODE]

Patch: [özel teşekkür: C@ngo]

[CODE]http://www.mediafire.com/?3n0y3a70d6vgjke[/CODE]

Portable: [özel teşekkür: bymax]

[CODE]http://www.mediafire.com/?v11baerhwdn658y[/CODE]

Videolu Anlatım Linki:

[CODE]http://www.mediafire.com/download.php?vgb45sfs1qnkurz[/CODE]

yada

[CODE]http://www.4shared.com/dir/28990155/d77c00cf/Emco_MSI_Builder.html[/CODE]

Not: Bu programın videolu anlatımını isteyen ve bana öneren arkadaşın ismini hatırlamadığım için çok üzgünüm :$

• 1 ay sonra...
  • 1 ay sonra...

blackman12 paylaşımlarını ve konularını beğenerek takip ediyorum. Katılımsız program hazırlamak için kullanabileceğim kolay bir program araken sayende bu programa rageldim paylaştıklarını indirdim ve kullanımı gayet kolay bir program olduğunu gördüm.

Opera'nın 10.10 versiyonunu katılımsız yaptım hatta sessiz kurulum haline'de getirdim ancak sonradan fark ettimki program ekle/kaldır'da 2 adet opera gözüküyor(biri benim isim verdiğim diğeri normal opera) resimdeki gibi halbuki dediğin gibi tüm uninstall yazan girdileri kaldırdım hatta böyle firefox'un son sürümünü yaptım firefox'ta sorun yok ama opera deli etti beni bi yardım etsen yanlışı nerde yapıyorum acaba tesekkurler

519510opera_sorunu.JPG
Edited by hur_82

• Editor
blackman12 paylaşımlarını ve konularını beğenerek takip ediyorum. Katılımsız program hazırlamak için kullanabileceğim kolay bir program araken sayende bu programa rageldim paylaştıklarını indirdim ve kullanımı gayet kolay bir program olduğunu gördüm.

Opera'nın 10.10 versiyonunu katılımsız yaptım hatta sessiz kurulum haline'de getirdim ancak sonradan fark ettimki program ekle/kaldır'da 2 adet opera gözüküyor(biri benim isim verdiğim diğeri normal opera) resimdeki gibi halbuki dediğin gibi tüm uninstall yazan girdileri kaldırdım hatta böyle firefox'un son sürümünü yaptım firefox'ta sorun yok ama opera deli etti beni bi yardım etsen yanlışı nerde yapıyorum acaba tesekkurler

519510opera_sorunu.JPG

arkadaşım Emco MSI Package Builder ile msi'ye çevirdiğin exe dosyaların regeditte uninstaller girdilerini silmen gerek...

eğer silmezsen, dediğin gibi program iki tane gözükür...

neden silmeliyiz sorusuna gelince, msi dosyaları zaten kendi uninstall girdilerini otomatik olarak regedite yazıyor da ondan...

NOT : ben sadece regeditten uninstall girdilerini siliyor, bazı arkadaşlar programın uninstall dosyalarını da siliyor, benim önerim sadece regeditten uninstall girdilerini silmen; çünkü bazı programlar (örnek Internet Download Manager) uninstall.exe dosyaları olmayınca hata veriyorlar...

Farkındaysan zaten bir kısmını silmişsin ama bir kısmı eksik kalmış regedit

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstall

özellikle şu yolu ve benzerlerini kontrol et.

walla özellikle dediğin yeri kaldırdım hatta bütün girdileri tek tek kontrol ettim tüm gördüğüm "Uninstall" girdilerini sildim ancak yine değişen bir şey olmadı birde sen bakabilirmisin tesekkurler

• 2 hafta sonra ...
  • 1 yıl yıl...

[quote name='PoweredByAbdullah' date='16 August 2011 - 23:57 ' timestamp='1313528275' post='1064471']
abi idm türü programlar serial istiyor videoda crack bahsetmişsin serial nasıl gircez acaba
[/quote]

[center][b]Emco Kullanmadım. Fakat Kullandığım Diğer Repackager Programlarda Proceed Diye bi Buton Vardı. Kurulumu Bitirdiğinde Msi Yapmak İçin. Yaptığım Tüm Değişiklikleri, İnce Ayarları vs. Yapıp Ardından Proceed Yapıyordum ve İşlem Tamamlanıyordu. Bir Başka Yol İse Girdiğin Seriali .reg Haline Getirip Katılımsız Programına Ekleyebilirsin.[/b][/center]

[quote name='Baba_' date='17 August 2011 - 00:03 ' timestamp='1313528631' post='1064476']
[center][b]Emco Kullanmadım. Fakat Kullandığım Diğer Repackager Programlarda Proceed Diye bi Buton Vardı. Kurulumu Bitirdiğinde Msi Yapmak İçin. Yaptığım Tüm Değişiklikleri, İnce Ayarları vs. Yapıp Ardından Proceed Yapıyordum ve İşlem Tamamlanıyordu. Bir Başka Yol İse Girdiğin Seriali .reg Haline Getirip Katılımsız Programına Ekleyebilirsin.[/b][/center]
[/quote]

zaten simle yaparken katılımsız serial reg dosyası giriyodum ama ilk defa denicem bu programı