Jump to content

Windows11 X64 Uefi 22000.613 9in1esd Cpu-tpm-ram Fix 3.7 Gb Saf Sürüm

amd_turkey
 Share

Recommended Posts

azrailkenan, 20 dakika önce yazdı:

Merhaba @amd_turkey kardeşim sistemi ilk VirtualBox ile denemek istedim ancak UEFI ayarı ile boot etmiyor.

ve ssd veya hdd görmüyor

Please register to see this content.

Boot etmiş fakat hdd görmemiş. Uygun anımda bakayım.. 

Multiboot işinden anlar mısınız? 

amd_turkey, 2 dakika önce yazdı:

Boot etmiş fakat hdd görmemiş. Uygun anımda bakayım.. 

Multiboot işinden anlar mısınız? 

Yok kardeşim UEFI olarak boot etmiyor, resimde LEGACY olarak boot ettim ancak bu seferde HDD/SSD görmüyor.

Sorun boot.wim kaynaklı imiş. Oynanmış boot.wim yerine başka boot. Wim ekleyeceğim. 

Eski indirenler silmesin. Linki şimdilik kaldırıyorum. Düzeltip tekrar ekliyorum en kısa zamanda

Edited by amd_turkey
  • Like 1

azrailkenan, 18.04.2022 - 20:12 yazdı:

Yok kardeşim UEFI olarak boot etmiyor, resimde LEGACY olarak boot ettim ancak bu seferde HDD/SSD görmüyor.

bkrydn68, 53 dakika önce yazdı:

Ben de de aynı sorun oluştu. Sürücü görmedi.

Gerçek cihazlara kurulum için (sanalda sorun olur mu denemedim) Tpm-Secure boot-Ram-fix

İndirdiğiniz İsoyu portable olan bu program ile açın 

İso sources içerisindeki boot.wim dosyasını silip aşağıdan indireceğiniz ile değiştirin.

Rufus vb. program ile flash belleğe yazdırdıysanız direk flash bellek içindeki sources klasöründe bulunan boot.wim silip aşağıdaki ile değiştirin.

Please register to see this content.

Edited by TR_by
  • Like 1

amd_turkey, 22 dakika önce yazdı:

Fingerprint usta, ben zaten sizin oynanmış boot.wim i kullanmıştım. 

Velhasıl  önerdiğiniz yöntem o sorunu çözmeyecek maalesef 

Üstadım yardımcı olmak istemiştim. Haklısınız sanalda fixlenmiş boot.wim sorun çıkarıyor galiba. normal kurulum için olduğunu sonradan iletime o nedenle ilave ettim. (normal kurulum uefi ve legacy sorunsuz çalışır)

Özür dilerim. Saygılarımla.

Edited by TR_by
  • Thanks 2

Özür dileyecek bir durum yok.. Yardımseverliğinizi biliyoruz ama malum donanım işinde genel geçer bir doğru yok.. Bu sebeple hata olması normal.  

İşin kötüsü, sorun sizlik de değil. Başka boot.wimlerde de benzer sorunlar var. 

Bir tane uyumlu boot.wim buldum, onda da legacy kuruyor, uefi başlamıyor. İlginç.

Desteğiniz için teşekkürler 

• Like 1

amd_turkey, 4 dakika önce yazdı:

Özür dileyecek bir durum yok.. Yardımseverliğinizi biliyoruz ama malum donanım işinde genel geçer bir doğru yok.. Bu sebeple hata olması normal.  

İşin kötüsü, sorun sizlik de değil. Başka boot.wimlerde de benzer sorunlar var. 

Bir tane uyumlu boot.wim buldum, onda da legacy kuruyor, uefi başlamıyor. İlginç.

Desteğiniz için teşekkürler 

Windows 10 boot dosyaları bu işi çözer diye düşünüyorum.:hi:

• amd_turkey changed the title to Windows11 X64 Uefi 22000.613 9in1esd Cpu-tpm-ram Fix 3.7 Gb Saf Sürüm
  • 1 ay sonra...
kerem2018, 7 dakika önce yazdı:

Paylaşım için çok teşekkürler. Windows 11 IoT Enterprise ile Windows 11 Enterprise multi-session arasında ne fark var ?

Iot enterprise ATM ve işyeri cihazları için multi session çoklu oturum azure için kullanılır.

• Like 1