Jump to content

Nokia 5800 Xpressmusic |

07metehan07

Recommended Posts

31008Nokia%205800%20XpressMusic%20(3).jpg

Arkadaşlar Nokia 5800 Xpressmusic Almayı Düşünüyorum Kullanan Arkadaşlar Veya Bilenler Yardımcı Olabilirmi.

:Özellikleri :

Marka / Model

Marka Nokia

Model 5800 XpressMusic

Form faktör Candybar

Renk Black, Blue, Red

Şebeke

GSM şebeke EDGE, GPRS, GSM, HSCSD, HSDPA (3G)

Servis 850, 900, 1800, 1900, 2100

Bağlantılar

Bluetooth v2.0 with A2DP

Kızılötesi Hayır

Wi-Fi(WLAN) Evet

USB 2.0

Faks / Veri Hayır

Ekran

Ana ekran Color TFT touchscreen

Renkli ekran 16000000 renkler

Boyutlar 81.25 mm.

Çözünürlük 360 x 640 piksel

Dış ekran Evet

Bellek

Dahili bellek 81MB

Harici bellek 16GB

Bellek Kartı yuvaları Evet

Bellek kartı tipleri MicroSD

Temel özellikler

Pil Standard battery, Li-Ion 1320 mAh(BL-5J)

Bekleme süresi 408 Saat

Konuşma süresi 9 Saat

Arama

Tireşim Evet

Foto ID Evet

Melodiler MP3, Polyfone

Kamera

Kamera Evet

Megapiksel 3.15 megapiksel

Maks. fotoğraf çözünürlüğü 2048x1536 piksel

Dijital zum 3.2x

Optik zum Hayır

Otomatik netleme Evet

Flaş Evet

Video kayıt Evet

İkinci (dahili) kamera Evet

SMS Evet

MMS Evet

T9 metin girişi Evet

E-posta Evet

HTML tarayıcı Evet

Multimedya

FM radyo çalar Evet

Java desteği Evet

Ses çalar AAC, eAAC, M4A, MP3, WMA

Video oynatma Evet

Özellikler

Melodi ekleme Evet

Ajanda fonksiyonları Document viewer, Voice command/dial

Görüntülü görüşme Evet

Diğer özellikler aGPS, Auto rotate, Built-in handsfree, Handwriting recognition, Games, 8GB memory included, IM, Photo/video editor, TV out,

Format

Ağırlık 109 g.

Boyutlar (Y x G x D) 111 x 51.7 x 15.5 mm.

• 2 hafta sonra ...

1,5 aydır kulllanıyorum. Kamerasında bir problem oldu servise gönderdim 1 haftada geldi yazılım güncellendi ama ara ara yne yapıyıor.lakin dokunmatiğinde sorn çıkar denniliyordu çok şükür çıkmadı daha hiç bişi. takır takır mesajımıda yaazıyorum net e de bağlanıyorum. tam bir mutimedia telefonu.Tavsiyemdir. Servisteyken özledim.Maşşlah de deyin aman heee okadar para saydım:)

hemde yeni aldım 10gün falan oldu iyi hoşda wifisi yavaş gibi geldi, youtubedeki videoları açmıyor tema falan yüklemeye gelmiyor çok kasıyor inanırmısınız 100 kez format atmışımdır bence alma derim ben pişmanım sana lg nin bir modeli var süper hoşuma gitti modelini hatırlamıyorum ama türk telekom indirimli satıyordu ordan biliyom

hemde yeni aldım 10gün falan oldu iyi hoşda wifisi yavaş gibi geldi, youtubedeki videoları açmıyor tema falan yüklemeye gelmiyor çok kasıyor inanırmısınız 100 kez format atmışımdır bence alma derim ben pişmanım sana lg nin bir modeli var süper hoşuma gitti modelini hatırlamıyorum ama türk telekom indirimli satıyordu ordan biliyom

Bir telefon için wi-fisi iyi. Youtube'deki videoları sorunsuz izleyebilirsin. Ben, tema + AniMenuPlus efektlerini kullanıyorum buna rağmen hızından memnumum. Bi tema yükleyip de telefon kasıyor diyorsan 100 değil 1000 defa daha formatlasan seni tatmin etmeyeceği belli. :lol:

2 gündür bu telefonu araştırıyorumda arkadaşlar bunda TV yok heralde.

Ama bu sitede TV ve Bluetooth kulaklığı bile var.

http://ilan.elookat.com/ilan-nokia-5800-xpressmusic-tv-tli-cift-hatli-full-aksesaur-hediyeli-uasuAAN-1932680.htm[/CODE]

2 gündür bu telefonu araştırıyorumda arkadaşlar bunda TV yok heralde.

Ama bu sitede TV ve Bluetooth kulaklığı bile var.

http://ilan.elookat.com/ilan-nokia-5800-xpressmusic-tv-tli-cift-hatli-full-aksesaur-hediyeli-uasuAAN-1932680.htm[/CODE]

arkadaşım çift hat ve tv özelliği yoktur o face başka bi üründür çin malı falandır.olsa bilirdim çünkü kullanıyorum B)

Sağolasın. Bende dokunmatik 3g bluetooth kulaklık tv falan diye heyecan yapmıştım B) Başka cihazlara bakacaz artık.

dokunmatik 3g normal kulaklık var bluetooth var vi-fi var sadece tv ve çift hat yok kullanmaya değer süper bi telefon gerçekten sen normal bi siteden tam özelliklerine bak derim.şimdiye kadar kullandığım en güzel telefon.

Nokia'nın kendi sitesinden baktım özellikleri güzel. Hadi bluetooth kulaklığıda kendim alayım ama tv yok. Almışken hepsi olsun diye şeyaptım B)

Vtap programı ile netten videoları izleyebilirsiniz.

OPERA BETA 10 ile nette çok rahat surf yapabilirsiniz.

Brightlite ile el feneri olarak kullanabilirsiniz,

LEVEL programı ile su terazisi olarak kullanabilirsiniz,

SBP TV ile WIFI üzerinden TV izleyebilirsiniz,gerçi kanal eklenemiyor ama,

Psiloc travelmate ile hava durumu,Dünya saatleri,güncel döviz kurlarını alabilirsiniz,(WIFI Yada GPRS tercih sizin)

İstemediğiniz birisi sizi arıyorsa,telefonu ters çevirsiniz zil sesi kesilir ama karşı tarafa çalmaya devam eder,

WIFI oldukça iyi,

GPS Süper,Haritalar iyi,Uydu bulma sıkıntısı yok. Çok kısa sürede bağlanıyor.

Ses söylemeye gerek, yok adı üstünde,

Standby süresi, Win-Mobile PDA lara göre 2 katı civarı,

Dokunmatik, ana menülerde tek tık,alt menülerde çift tık lama ile çalışıyor,alıştıktan sonra süper,

1,5 ay'lık tecrübemdir. Tavsiye ederim.

• 4 hafta sonra ...

Gule gule kullen. -)

Ben de 1 aydir kullaniyorum. Ve iphone karsiti bir insan olarak, kesinlikle guzel bir telefon almissin diyebilirim.

Mesaj yazmak hic bu kadar eglenceli olmamisti telefonda. :wave:

Tek kusuru, dokunmatik ozelliginin cok hassas olmamasi sanirim. Ipod Touch'dan sonra cok agir geldi. ;)

hiç düsünme hemen cık al ve doya doya istediğin her şeyi yap gerek internette takıl gerek harika sesi ile müzik dinle gerekse bilgisayar bağla sensorlar yardımı ile oyunlarını oyna (NFS vs.) su ana kadar gördüğüm en harika telefon

dostum bende kullanıyorum kesinlikle öneriyorum bir kaç açığı olsada programlarla hallediliyor artık flash destekli siteleri bile rahatlıkla açıyor bunda iisi şamda kayısı ağer kayısı istemiyorsan şama gitmenede gerek yok alllllllllllllllllllllllllllllll 5800 birde güncellet en güzel özelliği kendi kendine bilgisayara bağlanmadan wifi den gncelleniyor tabi sen benim telefonum bulaşık çamaşır yıkasın diyorsan uzak dur bu telefondan :D

dostum bende kullanıyorum kesinlikle öneriyorum bir kaç açığı olsada programlarla hallediliyor artık flash destekli siteleri bile rahatlıkla açıyor bunda iisi şamda kayısı ağer kayısı istemiyorsan şama gitmenede gerek yok alllllllllllllllllllllllllllllll 5800 birde güncellet en güzel özelliği kendi kendine bilgisayara bağlanmadan wifi den gncelleniyor tabi sen benim telefonum bulaşık çamaşır yıkasın diyorsan uzak dur bu telefondan :D

flash lı siteler derken video izleyebiliyor muyuz? youtube vs den video izlenebiliyor mu ben henuz başaramadım da bu olayı

benimde hoşuma gidiyor ama biraz pahalı şuan için butçe musait değil ama durumu düzeltince almayı planlıyorum cok hos ve özellikli bir telefon ama telefona 350 tl den fazlasını vermek istemiyorum maksimum limitim cok deger kaybediyor en son 400 tl ye almıstım sonra elimde kaldı satamadım bile telefonun önemli olan uzun şarj süresinin olması en iyisinide alsan bi zaman sonra değer kaybediyor satmak için almıyorum ama telefonu insana koyuyor biraz . uzun lafın kısası piyasa hareketlensin fiyatlar zaten düşer yeni modelleri beklemek lazım diye düsünüyorum

bu arada 2630 kullanıyorum cook memnunum :D

bende sony ericson k 530i var aslında o da süper bir telefon en önemli eksiği ise 5800 göre symbian gibi bir işletim sistemine sahip olmaması. bu önemli benim için yada artık herkes için önemli olacak nedenide cep telefonuyla bilgisayardaki gibi web de gezinme özelliklerini sağlıyor.

bendeki k530i deki özellikler ve daha fazlası olduğu için onu peşinata saydırıp 5800 almaya karar verdim. ben bir şey alırken çok yer gezerim araştırırım. ve son gittiğim bayi dediki senin telefonu 150 tl ye sayarım üstünede 320 tl ver 5800 ı vereyim. yani toplamda 470 tl ye gelecek. bu cazip geldi bana ve bir kaç gün sonra maaşımı alınca alıcam 5800 ı. aslında ben daha bayilere gelmeden bendeki telefonu 450 tl ye 10 ay taksitle almıştım. ama işte malesef bendeki telefon ondan çok daha fazla paraya ikinci elden satılan nokialardan çok daha iyi olmasına rağmen tercih edilmiyor. bu da bizim milletin kargadan başka kuş tanımamasının açık bir göstergesi tabir caizse:)

5800 xm i çok inceledim ve fiyat performans olarak bence sanki diyorki "ben varken başkasını alırsan sende hiç akıl yok":D bu nasıl oluyor aslında şaşırıyor insan çünkü özellik olarak 5800 ın yanından bile geçmeyen samsunglar bile daha pahalı. neyse 5800 ı alanların güle güle kullanması dileğiyle..

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...