Jump to content

Google Interneti Dns Ile Hızlandırdı!

bygokce

Recommended Posts

• Replies 81
  • Created
  • Last Reply
Birde cmd yi acın içine ping www.google.com.tr yaz kaç ping atıyor bir bakıver,internet ping oranı düşük çıkar.

ping 8.8.8.8 -56

google.com.tr 64 çıkıyor. buna da şükür ne yapalım.

DNS AYARLARI

1>Telekomdan hat ile>modeme kadar veri gönderimde DNS parametreleri 0,yani DNS yok.

2>Modemin setup ayarlarına giriniz>DNS kısmına paylaşılmış olan DNS parametrelerini giriniz.

3>Pc nin ağ ayarlarınında bulunan tcp/ip hanesini acınız.

4>Ağ kartın tcp/ip yerinde bulunan pencerede,aşağıda ip adresini kullana geliniz ip adres kısmına>modemin ip adresi diyelim 192.168.1.1 ise burya sallayın bir numara 192.168.1.20 gibi 100 gecmeyecek şekilde girin. Altmaske ise 255.255.255.0 otomatik çıkacak yazılmış olacak>alta olana varsayılan ağ gecitine ise modemin ipsi örnek 192.168.1.1 mutlaka yazınız.

5>En alta bulunan DNS kısmına bildiğiniz yada yukarda paylaşılan parametreleri giriniz.Modemde aynı ağ protokolünde aynı olmasını dikkat ediniz.

6>İnternet seceneklerinde bulunan gözatma geçmişi>ayarlar>içinde bulunan asla yı aktif edin.

Bakalım bu şekilde internet hızlanabilçekmi?Eskiden dial-up ile bu yolla networku ve interneti hızlandırıyorduk.Şimdiden gözle görünür hızlanma olacakmı bir deneyin.

ping 8.8.8.8 -56

google.com.tr 64 çıkıyor. buna da şükür ne yapalım.

Bende ping değerleri 8.8.8.8 ( 74 ) www.google.com.tr ping değerleri ( 83 ) dns ayarları yapılmamış halinde iken 8 li rakamlı ping ile normal web arasıda çok fark var.Yani 8 li rakamlı dns ler düşük.

hsvnk0.jpg

Bende ping değerleri 8.8.8.8 ( 74 ) www.google.com.tr ping değerleri ( 83 ) dns ayarları yapılmamış halinde iken 8 li rakamlı ping ile normal web arasıda çok fark var.Yani 8 li rakamlı dns ler düşük.

Resimli ispat yapmış.... Ama bunun aksi çıkarsa da çok iyi olur...

hsvnk0.jpg

Benimkide aynı şekilde :) google DNS bende dahada yavaşlamaya sebep oldu.

dns lerde hız banwith asla artmaz sağlıklı dns olayı vardır sağlıklı ve teklonijik bir dns olduğu için sayfa açılışları ve up down banwitinizi sağlıklı kapasitede kullanmanızı sağlar..

Zaten haberde sağlıklı olduğu yazıyor.

Acaba ilerde bu google DNS'de trafikten dolayı bir yavaşlama olurmu?

Olabilir ama google'ın ileri teknolojisi ne gösterir görücez.

ben hemen dns TCP/IP yazdım fark etmedi nasıl yapa bilirim yardım @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@

forumda dns değiştirme diye arama yaparsan bulabilirsin.

birincisi modemden girmek daha sağlıklı ikincisi 1mble 110kb çektiğin hızı 150kbs yapmaz buda ikincisi...

1. neden daha sağlıklı?

2. download o biz sörften bahsediyoruz.

Benimkide aynı şekilde :) google DNS bende dahada yavaşlamaya sebep oldu.

hayırlara gele inş.

Bu dns leri kullanınca sitelerin açılması daha da yavaşladı,, Ping testini de yaptım,, daha yavaş çalışıyor bu şekilde,,

www.dnsserverlist.org[/CODE]

ta verilen dns adresleri internet ağındaki en hızlı dns adresleri,, neye göre bunu söylüyorum;; o sitedeki adresler dünyanın her yerindeki serverların adresleridir,, istanbulundan tutun amerikanın bilmemne şehrindeki ağlara kadar hepsinin dns adresleri orada var,, sitede en üstte 3tane dns adresi oluyor her zaman,, işte onlar o anda en hızlı olanlar oluyor..

Bu dns leri kullanınca sitelerin açılması daha da yavaşladı,, Ping testini de yaptım,, daha yavaş çalışıyor bu şekilde,,
www.dnsserverlist.org[/CODE]

ta verilen dns adresleri internet ağındaki en hızlı dns adresleri,, neye göre bunu söylüyorum;; o sitedeki adresler dünyanın her yerindeki serverların adresleridir,, istanbulundan tutun amerikanın bilmemne şehrindeki ağlara kadar hepsinin dns adresleri orada var,, sitede en üstte 3tane dns adresi oluyor her zaman,, işte onlar o anda en hızlı olanlar oluyor..

Peki usta mesela ben 1.ciyi seçtim. "208.82.128.2" var, dns girerken tek bunumu gircez ?

yani mesela opendns 208.67.222.222 / 208.67.220.220 ya onunda 2.ci bi ipi varmı ?

Peki usta mesela ben 1.ciyi seçtim. "208.82.128.2" var, dns girerken tek bunumu gircez ?

yani mesela opendns 208.67.222.222 / 208.67.220.220 ya onunda 2.ci bi ipi varmı ?

Sadece 1. de işe yarar, ama 2tane girmek daha sağlıklı

Denedim,eğer psikolojik değilse :D hızlanma var gibi sanki sanırım umarım...

Mutlu olmuşsundur sanki sanırım umarım:):D

pingtest.net 28-13 idi google dns e geçince 21-11 oldu :)

azda olsa hızlandı :clapping:

kimine az kimine çok google ırk ayrımı yapıyo olabilirmi:):)

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...