Jump to content

Bios Şifreli,cd Sürücü Arızalı Xp Nasıl Kurulur ?

pcmemo

Recommended Posts

laptoplarda bios pili varmıdır bilmiyorum ama forumu arastırdıgında flashbellekten xp kurulma var.onu kullanabilirsin.yada bilgisayarın kendi recovery özelliği var onuda kullanabilirsin.tabi bunlardan önce bios şifresini geçmen lazım.onun hakkında laptop oldugu için pek bi bilgim yok.

biosa giremediğim için flash diskden direk kurulum yapamam

Ancak alıma bir fikir geldi.

xp kurulu makinede.ben f8 e basarak dos ordamında çaliştirsam oradan flash disk içindeki kurulum exesini çaliştrsam kuruluma geçermi ?

Ayrıca bu şekilde dos ortamında flash diski görürmü :S

harici bir cd rw bul tak memo veya flash bellekten usb kurmak istiyorsan ve biosada giremiyorsan pc acılır acılmaz esc ye bas boota geçer başlangıçta hangisiyle başlamak istedigini sorar oradan flash diski seç başlatırsın. yapamazsan msn den yardımcı olurum ayrıntılı kardeşim

baslangıcta acılısı hangı surucuden baslatmak istedıgını sormak için tuşlar var f12 ,f11,f10 modelıne gore degısıyor bunlarla neyle baslatacagını secıp atabılırsın ya harıcı bı cd surucu bulacaksın yada usb bellekten kurulum yapacaksın

Arkadaşlar bios şifreli.

Boot menüsüne giriyorum ancak usb den boot yok.

Ayrıca usb vb gibi cd romla çaliştirsam durum fark etmicek çünkü bios şifreli ve biosdan usb cdrom seçemiyorum anlıcyoanız.

Benim aklıma tek yol geliyor.

Windows xp nin console olarak başlatsam oradan usb aygıta girip içindeki setubu çaliştirsam adını hatırlamadım tam olarak.

Bu olurmu sizce :D

Laptop olması biraz kötü bios sifresini kıran programlara bak öncelikle...eger kırabilirsen biosa girersin sonra usb secenegiyle başlat yaparsın bu biosta boot seceneklerinde var.elindeki xp yi bi bilgisayarda flash bellege atıp onunla başlatırsın bence düzelir

• 3 hafta sonra ...
Arkadaşlar bios şifreli.

Boot menüsüne giriyorum ancak usb den boot yok.

Ayrıca usb vb gibi cd romla çaliştirsam durum fark etmicek çünkü bios şifreli ve biosdan usb cdrom seçemiyorum anlıcyoanız.

Benim aklıma tek yol geliyor.

Windows xp nin console olarak başlatsam oradan usb aygıta girip içindeki setubu çaliştirsam adını hatırlamadım tam olarak.

Bu olurmu sizce :D

usb vb gibi cdromla calıstırsan durum fark eder Boot menüsüne girebildigini söylemissin ordan cdromu secersin kurarsın.forumda bios sifrelerini 0lamak icin bazı programlar var deneyebilirsin.Console olarak baslatıp usbye girsen orda setup secenegi olan bi xp ise neden olmasın yok sadece bootable ise olmaz.

ben de benzer bi durumla karşılaşmıştım dvd-rom olmayan bilgisayara windows-7 kurmak istiyordum deamon-tools programı ile windows 7 imajını bilgisayara gösterdim setup a tıkladım daha sonra sanki bilgisayarı dvd ile başlatmış gibi windows 7 yi kurmuştum hatta bilgisayarı başlattığım partitiona format bile attım

bios konusuna gelince bazı bios modellerinde JOKER bios şifresi oluyor galiba hatırladığım kadarıyla örneğin phoenix bios larda şifre olarak phoenix yazarak bios şifresini kırabilirsin nette bir araştır olmazsa

FSM 'nin ya da Dr_fox 'un Ghost XP çalışmalarından birisi senin işini görür. Bu çalışmaları hard diski D bölümüne kopyalarsın NorthonGhost programını bilgisayara kurup bu ghost imajını C ye uygulayarak formatı başlatmış olursun. En temiz en sorunsuz yol emin olabilirsin.

Dr_fox'un bahsettiğim çalışması :

http://www.tnctr.com/index.php?showtopic=87509[/CODE]

[color=#800080][i][b]

FSM'nin bahsettiğim çalışması :[/b][/i][/color]

[CODE]http://www.tnctr.com/index.php?showtopic=20997[/CODE]

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...