Jump to content

.:: 10 Mbps Sınırsız İnternet 50 Tl :..

candemir2005

Recommended Posts

• Replies 109
  • Created
  • Last Reply

Arkadaşlar ben Bursa Soğanlı tarafında oturuyorum. Etibank tarafında gelirken gördüm kazı çalışması vardı acaba bizimburalara gelirmi. Ve bu olay nasıl oluyor birden fazla kişiylemi paylaşıyorsun yoksa sadece tek başına 10mbit mi ?

Elimden gelse fiber kabloların parasını hayrına veririm süperonline dağıtıcılarına. Türkiye çapında kendi ağını kurar inşallah kurarda ttnet belasından, sömürgeciliğinden, insanları salak yerine koyan bu firmadan kurtarır bizleri.

Dünyanın en pahalı internetini kullanalım para verelim alalım verelim ekonomiye can verelim. Bizler aptalızya verelim verelim.

İnanınki ulaştığım bazı ADSL kablosuz modemleri şifresiz paylaşıma açıyorum. Üniversitede internet paralı MAC fiflitrelemesi var herkese dağıtıyorum izin verilen MAC ları. Kendi dizüstümümden AP yapıyorum.

TTNET'ten hakkımız olanı almak için. İnterneti %100 kullanın arkadaşlar gece gündüz.

Torrent, Emule, DC++ açıkken sabahlar olmasın.

;):):D...

Biliyorum var benimgibi birkaç kişi daha olsun azda olsa olsun bari şeklimiz belirli olsun.

Bireysel hat ile aylık ortalama 400 GB download ile buradayız ttnet.

Ev değiştirip yeni kampanyaya geçip buradayız ttnet.

Arkadaşlar ben Bursa Soğanlı tarafında oturuyorum. Etibank tarafında gelirken gördüm kazı çalışması vardı acaba bizimburalara gelirmi. Ve bu olay nasıl oluyor birden fazla kişiylemi paylaşıyorsun yoksa sadece tek başına 10mbit mi ?

Tek kişi 10 mbps arkadaşım.Ara verdiğim numarayı sor döşeniyor mu diye istersen....

Arkadaşlar Bu süperonline da paraya kıyarsanız 100 Mbps ye kadar hız alınabiliyor.

benim öğrenmek istediğim bir şey var. Teknik olarak fiberoptik olmayan kablo ile kaç mbps ye kadar iletim sağlanabiliyor? Süperonline bu hizmeti verebilmek için Fiberoptik kablo döşüyor ama TTNET in şu anda bildiğim kadarı ile fiberoptik yapılanması yok. Acaba 8 Mbps nin üzerine çıkılamadığı için mi TTNET 10 Mbps değilde 8 Mbps teklif ediyor? Konu hakkında bilgisi olan varsa ve bizi bilgilendirirse çok sevinirim.

Yani TTNET in 8 Mbps iddiasına uyarak bu aboneliği tercih edip sonra FIS olmayalım.

Ah keşke Eyüpte olsa ya B) bir an once hizmet werilir insallah...

Bu yatırımın ardından, firma eğer daha uygun fiyatla internet hizmetlerini pazarlarsa TTNET'i fazlasıyla çaresiz hale getirecek gibi duruyor.

Ne güzel bi haber ohh süper bal kaymak gibi lanet olası TTNet'ten 1-2 yıl içinde kurtulcaz gibi geliyor bana ..

Arkadaşlar Bu süperonline da paraya kıyarsanız 100 Mbps ye kadar hız alınabiliyor.

benim öğrenmek istediğim bir şey var. Teknik olarak fiberoptik olmayan kablo ile kaç mbps ye kadar iletim sağlanabiliyor? Süperonline bu hizmeti verebilmek için Fiberoptik kablo döşüyor ama TTNET in şu anda bildiğim kadarı ile fiberoptik yapılanması yok. Acaba 8 Mbps nin üzerine çıkılamadığı için mi TTNET 10 Mbps değilde 8 Mbps teklif ediyor? Konu hakkında bilgisi olan varsa ve bizi bilgilendirirse çok sevinirim.

Yani TTNET in 8 Mbps iddiasına uyarak bu aboneliği tercih edip sonra FIS olmayalım.

Zaten 8 mbps'yi de kullandırtmıyor ki :S Düşüyor hız :S

TTnet'in kullandığı hatlar hala eski kablolar. Dolayısı ile eğer son yıllarda yenileme yapılmamışsa büyük ihtimal 8Mbps desteklemezler. Siz 8Mbps için başvurursunuz, sürekli bağlantı sorunu yaşarsınız, bunu dile getirdiğinizde de hızınızı 4Mbps e düşürürler. Yani 8Mbps "e kadar" demelerinin sebebi budur. Eğer hattınız desteklemiyorsa 8Mbps değil 4Mbps kullanırsınız.

TTnet'in kullandığı hatlar hala eski kablolar. Dolayısı ile eğer son yıllarda yenileme yapılmamışsa büyük ihtimal 8Mbps desteklemezler. Siz 8Mbps için başvurursunuz, sürekli bağlantı sorunu yaşarsınız, bunu dile getirdiğinizde de hızınızı 4Mbps e düşürürler. Yani 8Mbps "e kadar" demelerinin sebebi budur. Eğer hattınız desteklemiyorsa 8Mbps değil 4Mbps kullanırsınız.

Çok doğru zaten uyarı olarak yazıyorlar taahhüt edilen hıza ulaşamayabilir vs diye

Paraya Kıyarsanız TTnette fiber döşüyor :( Ama cok maliyeti yüksek 2yıl önce evime fiber alayım dedim evimle santral arası kablo olarak uzaklığım 79 metre bana o zaman santral müdürü 2700 lira maliyet çıkarmıştı bu eve gelmesi sonrasındada aylık 680 lira gibi bir rakam cıkarmıstı. Yani 40-50 dairelik bi site için uygun bi çözüm olabilir tabi santralden mesafe uzakdıkca ilk maliyette artıyor ancak para babası olacaksınki bunu evine getiresin yoksa fiber şu an için belli yerler için hayal gibi görünüyor .. Sabırla bekleyeceğiz artık bu yeni firmaları yapacak bişi yok B)

İlk olarak ttnetin kabları diye bişey yok.bunu bilmeniz lazım.

2.si kampanyaları vs gibi örnek 8.mbite kadar olan kampanyaları türk telekom sağlıyor.

Yani Türk Telekom Arap Telekom Oldugu sürece biz kullanıcıları kimse anlamaz.

Ama şuda gerçek Biz Türk Telekomun Sayesinde Gördük İnterneti Superonline ın sayesinde değil.

superonline 10mbiti 50tl ye satıyor olabilir ancak 4 semte veriyor diye oo süperonline güzel.Türk telekom niye fiyatları düşürmüyor denmesin.

Giderlere bir bakın derim.

tabi şuda gerçek.Biz fiberi vs gibi telekominikasyonda ham madde dediğimiz ürünleri dışardan alırsakBu vergi devam ederse öyle japonya veya dış ülkelerdeki gibi bir fiyat beklemeyin.

Önce devletimizin şu bize geri dönmeyen Vergilermizi düşürsünler sonra işletmeciler gereken indirimleri yaparlar zaten.

İlk olarak ttnetin kabları diye bişey yok.bunu bilmeniz lazım.

2.si kampanyaları vs gibi örnek 8.mbite kadar olan kampanyaları türk telekom sağlıyor.

Yani Türk Telekom Arap Telekom Oldugu sürece biz kullanıcıları kimse anlamaz.

Ama şuda gerçek Biz Türk Telekomun Sayesinde Gördük İnterneti Superonline ın sayesinde değil.

superonline 10mbiti 50tl ye satıyor olabilir ancak 4 semte veriyor diye oo süperonline güzel.Türk telekom niye fiyatları düşürmüyor denmesin.

Giderlere bir bakın derim.

tabi şuda gerçek.Biz fiberi vs gibi telekominikasyonda ham madde dediğimiz ürünleri dışardan alırsakBu vergi devam ederse öyle japonya veya dış ülkelerdeki gibi bir fiyat beklemeyin.

Önce devletimizin şu bize geri dönmeyen Vergilermizi düşürsünler sonra işletmeciler gereken indirimleri yaparlar zaten.

O konulara hiç girme çıkamayız burda.Vergileri hortumlayan o devlet büyükleriniz olduğu için dediğim gibi hiç girilmez.Konumuz fiber optik kablolar ve superonline.Verilen 3-5 yer dediğiniz yerler arasında 12 milyon nüfusu olan istanbul var.Ve bu kablo döşemeleri hızla yayılıyor.Superonline'nin geçmişini bilmediğiniz çok açık.Tahmininizden daha eskidir.Sadece devletimize güvenimiz sonsuz o yüzden ttnet kullanıyorduk.Sağolsun onuda sattılar...(Devlete hala güvenim sonsuz ama şu anki devlet büyüklerine 0...)

Süperonline ın geçmişini bilmememin sebebi şu sanırım.

Ben ve benim çevrem 146 türk telekom hattı ile bağlandı.

Ben ve benim çevrem Adsl türk telekom Hattı ile bağlandı.

Türkiye'nin Büyük bir kısmı Türk Telekom ile İnterneti öğrendi.

SüperOnline'ın istediği kadar geçmişi olsa ne olur ki ?

benimde geçmişim var 21 yaşındayım.

Önmli olan geçmiş değil.Büyük insan kitlesine sunulan hizmettir.

Tamam fiyatlar uçuk olabilir.Ancak biz neden bunu kullanmak zorundayız diye bir sorun kendinize.

Süperonline ın geçmişini bilmememin sebebi şu sanırım.

Ben ve benim çevrem 146 türk telekom hattı ile bağlandı.

Ben ve benim çevrem Adsl türk telekom Hattı ile bağlandı.

Türkiye'nin Büyük bir kısmı Türk Telekom ile İnterneti öğrendi.

SüperOnline'ın istediği kadar geçmişi olsa ne olur ki ?

benimde geçmişim var 21 yaşındayım.

Önmli olan geçmiş değil.Büyük insan kitlesine sunulan hizmettir.

Tamam fiyatlar uçuk olabilir.Ancak biz neden bunu kullanmak zorundayız diye bir sorun kendinize.

Zorunda değiliz işte kullanmıyorum ttneti, superonline kullanıyorum. Zorundalık değil.TTnet devlete bağlı olduğu zamanlar devlet güvencesi altında olduğu için,devletin batması çok zor olacağı için ttnet kullanırdık.Şimdi özelleştiğine göre herhangi bir firmadan farkı yok.Bu bağlamda en uygun ve en hızlı çözümü sağlayana geçeceğiz(tabi imkanımız varsa mesela o illerden birinde oturuyorsak) ...

ben Ankara da oturuyorum. 2 sokak aşağıda superonlinenin hattı var ama 2 sokak üste çekmiyolar.kaç kez aradık,sorduk olmuo bunada hiç girmeyelim 5 aydır ses seda yok bekliyoruz bakalım nolcak:S

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...