Jump to content

.:: 10 Mbps Sınırsız İnternet 50 Tl :..

candemir2005

Recommended Posts

Şahsen ben Superonline destek hattına bir mail atacağım. Yatırımlarınızı hızlı bir şekilde yapıp, son kullanıcıya fiber internet hizmetini çabuk bir şekilde ulaştırısanız telekomdan elini ayağını çekmeye hazır yüzbinlerce abone elde edebilirsiniz, ayrıca fiber int. üzerinden tel. vb. hizmetleri de uygun fiyattan sunarsanız telekomunikasyonda bir numara olacağınıza kesin gözle bakabilirsiniz diyeceğim. Gördük teKelomun yalın adsl uygulamasını, adamlar "ben o ücreti senden bi şekilde çıkartırım" diyerek dalga geçiyorlar, binlerce kullanıcı sadece internet kullandıkları halde kullanmadıkları telefon için sabit ücret ödüyor, yani milyonlarca TL biz abonelerin cebinden boşa çıkıyor. Ha, superonline da bu işin cılkını çıkarıp rekabet edeceği yerde o da bizi soymaya kalkışırsa (şu anki tarefelerini değiştirmezse sorun yok) vay halimize...

• Replies 109
  • Created
  • Last Reply
Şahsen ben Superonline destek hattına bir mail atacağım. Yatırımlarınızı hızlı bir şekilde yapıp, son kullanıcıya fiber internet hizmetini çabuk bir şekilde ulaştırısanız telekomdan elini ayağını çekmeye hazır yüzbinlerce abone elde edebilirsiniz, ayrıca fiber int. üzerinden tel. vb. hizmetleri de uygun fiyattan sunarsanız telekomunikasyonda bir numara olacağınıza kesin gözle bakabilirsiniz diyeceğim. Gördük teKelomun yalın adsl uygulamasını, adamlar "ben o ücreti senden bi şekilde çıkartırım" diyerek dalga geçiyorlar, binlerce kullanıcı sadece internet kullandıkları halde kullanmadıkları telefon için sabit ücret ödüyor, yani milyonlarca TL biz abonelerin cebinden boşa çıkıyor. Ha, superonline da bu işin cılkını çıkarıp rekabet edeceği yerde o da bizi soymaya kalkışırsa (şu anki tarefelerini değiştirmezse sorun yok) vay halimize...

aynen dostum bende yazcam sen ilham kaynagı oldun..

hatta gönderdim..

• 2 hafta sonra ...
  • 2 hafta sonra ...

antalya gibi türkiyenin büyükşehirlerinden birine nasıl gelmez anlamadım.bir e-posta da ben atayım dicem ama bizim yazacaklarımızı onlar zaten biliyordur ve bu yönde çalışıyorlardır diye düşünüyorum.45liraya 1mit alıyordum ne vidyolar açılıyordu ne oyun oynanıyordu ping yüzünden ne de bir şey indirebiliyordum.linkleri idman'a yükleyip bilgisayarı açık bırakıyordum ve boşa bir sürü elektrik parası... sadece 45 olsa neyse... hiç kullanmadığımız ev telefonuna da 15 lira ödüyorum her ay.karşılığında iyi hizmet alsam da gene ödesem.hizmet de yok.iyi ki şu 8mbit'e kadar olan tarifeye geçtim de biraz rahat ettim.gerçi 6'ya düşürdüler de o da iyi.1mbit'ten sonra jet gibi geliyor 6.15 gb'ı her ay geçmeme rağmen hiç düşmedi hızım.şu hizmet bir an önce yaygınlaşsa da kurtulsak ev telefonundan da sömürücü telekomdan da.

Arkadaşlar yorumların birazını okudum, bu alt yapıyı yapan firmada çalışıyorum.. Bu hizmet kişi bazından daha çok geniş kitlelere hitap ediyor. Çünkü çok maliyetli ve teferruatlı bir iş, Adana'da oturuyorum ve öncelikli yoğunluğun ve alım gücünün yüksek olduğu bölgelerden hattın taşınması başlandı (Kuzey Adana) ve yakın zaman da sinyal verilecek ve kimse yanlış anlamasın ciks mekanlara gidecek bize yok diye bir durum söz konusu değil -sadece buralardan başlayarak BB FTTX ekibi ilerliyerek adananın içinde bir yuvarlak çizerek tüm kitleye ulaşmış olcak.. Yakın zamanda Mersin Antalya ve Gazintep'de de çalışmalar başlıcak.. Yapılan işlemlerin başında Apartman/Site yöneticileri ile formalite bir protokol imazalanıyor, apartman/siteye telekomun kablolu tv'nin kutuları gibi kutularını takıyorlar ve binaya kadar fiber optik olarak geliyor, bu işlemlerin tamamı ücretsiz ve herhangi olumsuz bir durumda(bina da delik açılarak giriliyor) zararıda firma karşılıyor. Bu takıldı diye kullanamakta mecburi değil isteyen yararlanıyor ve sadece internet hizmetide değil sistem, telefon ve tv özelliğide var -telefon için sabit ücret yok, %40a varan indirim + bina içi görüşme BELEŞ yani komşununla sınırsız ücretsiz. TV için de cüzi bir ücret tam belli değil + yine cüzi bir ücrete Lig TV keyfi şuan da bu sistemi kullananlara da sezon sonuna kadar ücretsiz.. anlicağınız arkadaşlar mükemmel bir alt yapı ve eskisi (aslında şuanki) gibi kablo koptu ahaa int telefon gitti durumuda kalkıyor çünkü en başta anlattığın gibi bu hat bir yuvarlak çiziyor ve içi resmen bir örümcek ağı gibi ortalama her bina 2 farklı hatla besleniyor, birinin başına nazar gelsi diğerinden yararlanarak hiçbir maduriyete uğramıyorsunuz.. Adanadaki hemşerilerime müzdem Nisanı bekliyelim (",).. selametle..

gelir arkadaşlar gelir 10 yıl önce 56 k bağlantıyla internetten download yapıyorduk sörf yapıyorduk adsl çıktı 256 k bağlantı uçtuk sonra atkip başladı 512 k 1 mb vay be hıza bak dedik şimdi 8 mb kullanıyoruz fazla değil 3-5 yıl sonra onuda görürüz evlerimizde

ucuzlaması için karşısında bir rakip olması lazım, aslında türkiye şartlarına bakıldığında pahalıda değil.. 56kb'dan gelmiş birisi olarak 10MB sınırsız için 50TL seve seve veririm..

• 3 hafta sonra ...
  • 4 ay sonra...

56 k da bir mp3 ü 3-5 saatte indirdim :D hey gidi ya ..

ama şimdi anlamadım superonline da mı kotalı yapıyor ? eğer böyleyse hemen gider 3g alırım .. sizce niye evde int kullanıyoruz sınırısz var diye ?? yani kullanaların çoğu böyle kullanıyor .. alırım 3g mi modemim yanımda olur .. ve de aynı fiyat telekomla ..

Sosyete yerler dışında yapmadıkları sürece sınıfsal internetten başka bir isim veremem bunlara...

İzmir - Mavişehir : Parayı bol bulup her kış su altında kalıpda 16.katta oturuyorum diye hava atanların bol olduğu,bataklık manzaralı,şehirle vesait ile alakası olan,saçma salatalık bir yer ve öncelik burası oldu izmirde buna inanamıyorum.Döşesene karşıyakaya bak bakalım paranın belini kırıyor musun kırmıyor musun? Rezillik...

arkadaşım yaptığın açıklama eksik niye eksik biliyormusun bu hizmeti 60 konutluk sitelere veriliyorlar. şayet bulunduğun yer hizmet verilen sitede ise öyle yararlanabiliyorsun. örneğin atıyorum istanbul beşiktaş hizmet veriyor olarak görünüyordur ama beşiktaşın her yerine vermiyorlar beşiktaşta 60 konutluk siteler başvurmuştur sadece o sitelere veriliyordur. sen o sitelere 100m uzaklıkta isen sana hizmet vermiyorlar. yani anlayacagın bireysel fiber internet yok. bu hizmet için sitenin tamamı başvurmak zorunda.

Merhaba

Bu yazdıklarınız bizim şehirde geçerli değil!

Bizde caddeden geçen fiberoptik kablo her eve, binaya, apartmana ve siteye uğruyor. İsteyen kişi bireysel veya çoklu bağlantı yaptırabiliyor arkadaşım.

Bağlantılarda istediğiniz paketi seçebiliyor ve internete o hızla ulaşabiliyorsunuz. Kotalı veya kotasız 10 Mps hıza kadar alınan paketlerde, UPLOAD hızı 1024 Kb/ps, 20 Mps ve üzeri için 5 Mps UPLOAD hızı veriliyor. Komşularım bu paketleri içiren bağlantı kullandıkları için, duruma vakıf olduğumu bilmenizi isterim.

Bilgilerinize ve saygılarımla.

SuperOnline müşteri hizmetlerini 1 ay evvel aradığımda Fiberoptik sistemin bulunduğum bölgede olmadığından yararlanamayacağım belirtilmiştir işin kısacası heryerde isteyen bu hizmeti bağlatması şu an için mümkün görünmemektedir.Yani bende açıkcası böyle bir hizmeti kullanamadığım için üzgünüm doğrusu Sevgiyle kalın..

..............................................

bursada oturanlar yavaş yavaş süperonline gelmeye başladı yani mobese olan yerlerde fiber kablo tellcom döşüyorlar çevrenizde size yakın yerler varsa sorun ben arada bir neti verimli kullanmak için yasemin parka gidiyoru tanıdığınız varsa bir kaç saat takılın :D

ben kocaeli nin derince ilçesinde oturuyorum... bizim bina müstakil ve daha 2 gun once döşendi bize siz mi dilekçe verdiniz diye sordular.(dilekçeyi kim verdi bilmiyorum ama Allah razı olsun) demek istediğim site felan olmasına gerek yok basvuru için dilekçe felan verin gelir... bilginize...

kardes sen derincenin tam olarak neresinde oturuyorsun? bende derincede oturuyorum. derincede nerelere çektiler bu kabloları bi bilgin varmı oraya bi yere tasinak :D

Biraz yanlış bir bilgi olmuş ( bütün yazıları okumadım ama yazan olmadı herhaldş ) Superonline da TTNet in yediği B.K u yedi hiç merak etmeyin Adil Kullanımı aynen soktular 15.nisan.2010 da öyle de güzel yaptılarki sınırsız diye bir şey yok sınırsız kullanmak istiyorsan en az 99+kdv yi ödemeyi kabul edeceksin bu 10mb için :) TTnet en azından uploadı sınırlamıyordu süperonlinede upload sinirida var upload miktarinizin 10 katı 5mb se uploadin 50gb yaptin mi kaput :D 49 Tl ye 10Mb alicaniza 50MB bağlanti alin :D 250GB kotali sinirsiz :D hahahaha herkeze kolay gelsin :) merak edenler bakabilirler Süperonline Kazığına :DDD

Please register to see this content.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...