Jump to content

64 Gb Usb Sandisk Flasş Bellek Yazma Koruması Var Sadece Okunur Diyor

tahsin4345
 Share

Recommended Posts

64 gb usb sandisk flasş bellek yazma koruması var.  sadece okunur diyor.

içindeki dosyaları hiç sorunsuz kullanabiliyorum. lakin ne yaptıysam yeni dosya kaydedemedim yükleyemedim . 

biçimlendir dediğimde yazma koruması var deyip biçimlendirmiyor. içindeki bilgilerin hiç önemi yok . biçimlendirsem sorun çözülecek .

bu filasdiske ait elinde.  bu filasdiskin yazılımı  olan varsa. o yazılımı burada benimle paylaşırsa elimdeki  proğram vasıtasıyla. o orjinal yazılımı filasbellege geri yüklemek istiyorum.

filas belleğin resmi  altta verilmiştir.

üretici firmanın iletişim telefonunu bulabilseydim onlardan destek alacaktım ama onuda bulamadım 

Please register to see this content.

Bu olay diskin ömrünün sonunda olur, kendine yazma koruması attıysa içindeki bilgileri alın ve elvade deyin.

Bir şekilde yazılım atsanız bile tekrar yazma koruması atacak disk artık ölü ve güvenilmez veri tutulmaması gereklidir.

• Like 3

arkadaşlar;  bu ürünlerin yetkili disbiritörü ARENA pc parçaları toptancısıdır.malesef bu ürünün hangi chipi kullandığı okunamıyor ve chip  onarma programı yok benim 2 adet 32 gb  usb patladı  garanti kapsamında değiştildi.

Edited by atlasgold
yazım hatası

burayı incele 

Please register to see this content.

2012 de aldığım SanDisk Ultra 32GB USB 3.0 Usb Bellek kıramadığım bir arkadaşa verdim emaneten kopyalama yaparken ısınıp kapatıyor çok döndüm dolandım hayat vermek için biçimlendirme yapmıyorsa helvasını kavur iyi forumlar 

Linuxten çalışan işletim sistemi üzerinden işlem yapın birde. usbdiskte genel donanım sorunu varsa da bunun için yapılacak birşey yok. Çöp olmuştur artık cihaz o zaman. Kolay kolay bozulmaz kendimde sandisk cruzer kullanıyorum 32gblik uzun yıllardırda sil boşalt falanda yaparım hiç sorun çıkartmadı maşallah diyelim. :) 

• Like 2
  • Thanks 1
  • Haha 1

forjest, 21 saat önce yazdı:

Linuxten çalışan işletim sistemi üzerinden işlem yapın birde. usbdiskte genel donanım sorunu varsa da bunun için yapılacak birşey yok. Çöp olmuştur artık cihaz o zaman. Kolay kolay bozulmaz kendimde sandisk cruzer kullanıyorum 32gblik uzun yıllardırda sil boşalt falanda yaparım hiç sorun çıkartmadı maşallah diyelim. :) 

Murat abi. Usbyi sökerken güvenle çıkar yapıyormusun ?

• Like 1

asd720, Şimdi yazdı:

Murat abi. Usbyi sökerken güvenle çıkar yapıyormusun ?

Genellikle kullandığım özellik. Bilgisayar ön bellek olarak kullandığında meşkuliyet yaratmakta bundan dolayı güvenli çıkart seçeneğini kullanmak önemli. Keza Linux işletim sistemi üzerinde de çıkart özelliği var her iki sistemde de, (windows10+Linux) kullanıyorum. Bazen dalgınlığıma gelip birden çektiğimde oluyor bunuda belirtmem gerekli. :) 

• Like 1

forjest, 2 dakika önce yazdı:

Genellikle kullandığım özellik. Bilgisayar ön bellek olarak kullandığında meşkuliyet yaratmakta bundan dolayı güvenli çıkart seçeneğini kullanmak önemli. Keza Linux işletim sistemi üzerinde de çıkart özelliği var her iki sistemde de, (windows10+Linux) kullanıyorum. Bazen dalgınlığıma gelip birden çektiğimde oluyor bunuda belirtmem gerekli. :) 

Bu güvenli çıkart seçeneği ne anlama geliyor?

akillialtay1995, 24.12.2022 - 17:55 yazdı:

Bu güvenli çıkart seçeneği ne anlama geliyor?

Alıntıdır

Donanımı Güvenle Kaldır Nedir?

Bilgisayara USB bağlantısı ile bağlanan bir depolama telefon veya Media aygıtı veya bir başka çevre birimi USB den aldığı bir güç , enerji ile çalışmaya başlar. USB üzerinden veri transferi alma verme veya yazma okuma işlemlerini gerçekleştirir. Bu aygıtların işleri bittikten sonra bilgisayardan doğrudan çıkarılması uzun vadede aygıtınızda sorunlara sebep olabilir. Bu yüzden Güvenle Kaldır işlemi ile bilgisayar ile Media aygıtı arasında güç kesilir ve bağlantı kesilmesi ile güvenli bir şekilde bilgisayarınızdan sökebiliriz.

Güvenle Kaldır Yapılmazsa Zararı Ne Olur?

Bilgisayar ile Media aygıtı arasında enerji akımını kesmezsek ve direk olarak bilgisayardan çıkardığımızda USB Flash bellek , harici disk veya hafıza kartları fiziksel zararlar görebilir, diskler RAW formatına dönüşerek bilgi kaybına yol açabilir böylece önemli bilgilerinizi kayıp edebilirsiniz. Bu nedenle çevre birimlerini bilgisayara bağladıktan sonra aygıtların korunması için mutlaka güvenli kaldır yaparak bilgisayarınızdan öyle çıkartın.