Jump to content

İnternet Tavsiyesi

Maxhes
 Share

Recommended Posts

Maxhes, 2 saat önce yazdı:

Engelli kampanyası fiber internet sağlayıcısı tavsiyesinde bulunabilir misiniz superonline hariç

en ucuzu ve saglamı bu  

Please register to see this content.
 100 mbps download 15 mbps upload 110tl 

Türknet + Turkcell Fiber net her ikiside güzel operatorler. Ben Turknet'i kullanıyorum şu anda çokda memnunum hızı ve kaliteside güzel bu belki bölgelere göre değişiklik gösteriyorda olabilir bunuda bilmek gerekli hız olarak.

şimdi alt yapı yerden yere değişir ama türkiye geneli yüzde 70 türktelekomun gıbırnet turknet millenicom gibi firmaların yaptıgı sistem şehirde türktekomun alt yapısı var ttden kiralar paketi sana satar alt yapısı varsa alt yapısında verir en mantıklısı gıbırnettir türktelekomun alt yapısı zaten kedilerinin alt yapısı yok hiç bir firmanın olanlarda belirli yerdedir istanbul gibi büyük yerlerde 

gibir kullanan arkadaşlar sorun yaşayan var mı.

60 tane servis sağlayıcı var bu gidişte hespini ziyaret edeceğiz. Ben milleni kullnaıyorum hız vs hiç sorunum olmadı ama fena zam geldi.

Şimdi comnete bakacam kısmetse.

• Haha 1

AdemYakups, 24 dakika önce yazdı:

gibir kullanan arkadaşlar sorun yaşayan var mı.

60 tane servis sağlayıcı var bu gidişte hespini ziyaret edeceğiz. Ben milleni kullnaıyorum hız vs hiç sorunum olmadı ama fena zam geldi.

Şimdi comnete bakacam kısmetse.

usta gibir comnet turknet millenicom tüm firmalar alt yapısı az sayıda var genelde istanbulda olur diger şehirlerde türktelekomun alt yapısını kullanırlar yani ttden paket satın alıp müşterilere ucuz paket satarlar en ucuz hangisiyse ona geçilir olay bu kdr basit şuan en ucuzu gibirnet onu kullanıyorum 1.5 senedir hiç bir sıkıntı yaşamadım çünkü alt yapısı türktelekom gibir degil yani 

Edited by efsane01h

efsane01h, 33 dakika önce yazdı:

usta gibir comnet turknet millenicom tüm firmalar alt yapısı az sayıda var genelde istanbulda olur diger şehirlerde türktelekomun alt yapısını kullanırlar yani ttden paket satın alıp müşterilere ucuz paket satarlar en ucuz hangisiyse ona geçilir olay bu kdr basit şuan en ucuzu gibirnet onu kullanıyorum 1.5 senedir hiç bir sıkıntı yaşamadım çünkü alt yapısı türktelekom gibir degil yani 

anladım gıbırın sahibinden dinlemiştim hikayesini gıbır gıbır kıpır kıpır anlamında olan internet konyada diyebiliyorum istanbulda değildi. neyse.

Benim için yükleme de çok önemli 15mbs yükleme veriyor comnet.

Ama hafta içi müşteri hizmetleri var acayip :)

AdemYakups, 2 saat önce yazdı:

anladım gıbırın sahibinden dinlemiştim hikayesini gıbır gıbır kıpır kıpır anlamında olan internet konyada diyebiliyorum istanbulda değildi. neyse.

Benim için yükleme de çok önemli 15mbs yükleme veriyor comnet.

Ama hafta içi müşteri hizmetleri var acayip :)

aga büyük yerlerde alt yapıları var örnek büyük yer istanbul gibi kendileri istanbulda degil 

: Şeker, Avrukon Plaza, Kerbela Sk. No:2 D:8.Kat D:803, 42010 Selçuklu/Konya adresleri bura comnet 15mbps yükleme vermiyor türktelekom veriyor millenicom gibirnet comnet turknet gibi alt markalar türktelekomdan paket alıyolar bize istedikleri fiyatdan satıyolar olay kısaca böyle :) en ucuzu gibirnet öneririm

sen bunları gibirnet comnet millenicom turknet gibi görme a b c d firmalar türktelekomdan paket satın alıyolar müşterilere istedigi fiyatdan satıyolar olay bu kdr basit 

Edited by efsane01h

forjest, 06.05.2023 - 15:07 yazdı:

Türknet + Turkcell Fiber net her ikiside güzel operatorler. Ben Turknet'i kullanıyorum şu anda çokda memnunum hızı ve kaliteside güzel bu belki bölgelere göre değişiklik gösteriyorda olabilir bunuda bilmek gerekli hız olarak.

Bende Türkneti düşünüyorum ama bizim burada fiber altyapısını desteklemiyor vdsl destekliyor, vdsl kullananlar var mı varsa memnunlar mı?

Millenicom un fiber desteği var ama o da kullanılır mı bilmiyorum, millenicom kullananlar var mı burada?

arkadaşını getir kampanyası için kim kayıt işlemi yaparken bu verdiğim kodu kullanırsa bir tane faturası ücretsiz oluyor.

benim kodumu paylaşıyorum isteyenler kullanabilir.  ( verdiğim kodu kullanmak isteyenler için kişi sayısı kısıtlaması yoktur )

davet kodu:   ICV49HB14IVW

verdiğim davet kodu günceldir, ek bilgi hangi paketi kullanırsanız kullanın bir faturanız ücretsiz oluyor  ( abone olurken müşteri hizmetlerine sorabilirsiniz)

Türknet kullanıyorum diğer operatörlerden aldığım tavsiyeler ekte

Turknetten şu anda 15360 e 82719 kbps hız alıyorum 208 tl fatura 

Diğer operatörlere geçiş yaptığımda hızım 64 Mbps ye sabitlerlermi ? Turknet gibi maximum hızımı verirler ?

• Thanks 1

• 2 ay sonra...

6 ay sabit fiyatlı kampanyalarımız başladı

Abone olup indirim almak isteyen IB6IHS (15 ₺ indirim alırsınız 1 yıl boyunca)

Ayrıca e-devlet üzerinden dijital abonelik/iptalde geldi ve uygulamamızda çıktı

7 yıldır kullandığım operatörüm gelişmeye devam ediyor.

Şikayet var'a göre memnuniyet oranı en yüksek servis sağlayıcıdır.

Şiddetle öneririm.

Not: Fiyatlar 1 kaç hafta içinde zamlanacaktır.Kısa süre geçerli kampanyayı kaçırmayın derim.

Edited by SoNKraL_

• 1 ay sonra...
SoNKraL_, 02.08.2023 - 22:53 yazdı:

6 ay sabit fiyatlı kampanyalarımız başladı

Abone olup indirim almak isteyen IB6IHS (15 ₺ indirim alırsınız 1 yıl boyunca)

Ayrıca e-devlet üzerinden dijital abonelik/iptalde geldi ve uygulamamızda çıktı

7 yıldır kullandığım operatörüm gelişmeye devam ediyor.

Şikayet var'a göre memnuniyet oranı en yüksek servis sağlayıcıdır.

Şiddetle öneririm.

Not: Fiyatlar 1 kaç hafta içinde zamlanacaktır.Kısa süre geçerli kampanyayı kaçırmayın derim.

İnternette pazar günü müşteri hizmetlerine ulaşılamadığını okumuştum. ama ne kadar doğru bilemiyorum tabi : ) Superonline ile bunun arasında gidip geliyorum. 

Shadowscape, 3 saat önce yazdı:

İnternette pazar günü müşteri hizmetlerine ulaşılamadığını okumuştum. ama ne kadar doğru bilemiyorum tabi : ) Superonline ile bunun arasında gidip geliyorum. 

hocam 2016dan bu yana kullanıyorum.Pazar gücü gece 4te net gitti aradım 15 dk sonra açtılar.Resmi kayıtları dahil duruyor.Destek oluşturuldu problemim 15mi 45dk sonramı ne çözüldü uykulu olduğum için o süreyi tam hatırlayamadım yalan olmasın geç ulaşabilirsiniz bazen sıradan dolayı 1 saat beklediğiniz oluyor ama illaki ulaşıyorsunuz.Hadi ulaşamadınız online uygulama üzerinden destek oluşturabiliyorsunuz ekseriyetle çözüyorlar.Keza facebook-instagram-twitter(X) üzerindende direk ulaşabiliyorsunuz müşteri numaranızı vermeniz yeterli
Memnuniyet oranı en yüksek internet servis sağlayıcı olmayı sürdürüyoruz
362311647_1053909726024989_7142027555212488420_n.png

Ayrıyetten Arkadaşını Getir kampanyasındaki fiyat 20 ₺ye yükseltilmiştir
Screenshot_20230828-124947.jpg

Yeni bir kampanyaylada fiyatlar 6 ay sabit fiyatlıdır. (

)
image.png.f745516073af6d3ef7e8da61ab112a6b.png
image.png.fe272ef4bbbc5aaa3804de35a0e71551.png

SoNKraL_, 5 dakika önce yazdı:

hocam 2016dan bu yana kullanıyorum.Pazar gücü gece 4te net gitti aradım 15 dk sonra açtılar.Resmi kayıtları dahil duruyor.Destek oluşturuldu problemim 15mi 45dk sonramı ne çözüldü uykulu olduğum için o süreyi tam hatırlayamadım yalan olmasın geç ulaşabilirsiniz bazen sıradan dolayı 1 saat beklediğiniz oluyor ama illaki ulaşıyorsunuz.Hadi ulaşamadınız online uygulama üzerinden destek oluşturabiliyorsunuz ekseriyetle çözüyorlar.Keza facebook-instagram-twitter(X) üzerindende direk ulaşabiliyorsunuz müşteri numaranızı vermeniz yeterli
Memnuniyet oranı en yüksek internet servis sağlayıcı olmayı sürdürüyoruz

Ayrıyetten Arkadaşını Getir kampanyasındaki fiyat 20 ₺ye yükseltilmiştir

Yeni bir kampanyaylada fiyatlar 6 ay sabit fiyatlıdır. (

)
image.png.f745516073af6d3ef7e8da61ab112a6b.png
image.png.fe272ef4bbbc5aaa3804de35a0e71551.png

Biliyorum sen 4-5 senedir kullanıyordun en son konuşmamızda. Arada bağlantı gittiğini falan yazmıştın. Bende zaten internette öyle söylüyorlar demiştim :) . Yalanmış demekki. Ulaşamadık diye sallıyorlar herhalde. Denemek lazım teşekkürler.

Shadowscape, 3 dakika önce yazdı:

Biliyorum sen 4-5 senedir kullanıyordun en son konuşmamızda. Arada bağlantı gittiğini falan yazmıştın. Bende zaten internette öyle söylüyorlar demiştim :) . Yalanmış demekki. Ulaşamadık diye sallıyorlar herhalde. Denemek lazım teşekkürler.

hocam o bağlantı gitti dediğim dönemde ben 16 mbps kullanıyordum adsl şuan fibere geçtim ev değiştirdiğim için gpon fiber altyapısına geçiş yaptım 1 yıl 8aydırda kullanıyorum 100 mbps tarifesindeyim.Evim baya büyük 1 router 1 repeater 1 modem olmak üzere toplamda 3 cihaz ile çıkış sağlıyorum.
sadece 3 kere kesildiğini 1'inde telekomun çalışması olduğunu 2.cisinde hava şartlarından dolayı geçici bir süre kesilme olduğunu 3.cüsündede sistemsel bir genişletme çalışması olduğunu söylmek isterim.Ama bu kesilmeler uzun süreli olmadı en uzun süreni bile 1 saat geçmedi.
Fakat bakır kablo altyapısı her zaman her operatörde sıkıntılıdır.Bağlantı kopması/Kesilme vs her türlü şey gelebilir.Telefon kablosu üzeirnden verilen çok eski bi teknoloji sonuçta tüm dünyada genişbant hizmet sunulurken bizde hala bi çok yerde vdsl üzerinden hizmet verilmesi üzüyor beni açıkcası

SoNKraL_, 1 dakika önce yazdı:

hocam o bağlantı gitti dediğim dönemde ben 16 mbps kullanıyordum adsl şuan fibere geçtim ev değiştirdiğim için gpon fiber altyapısına geçiş yaptım 1 yıl 8aydırda kullanıyorum 100 mbps tarifesindeyim.Evim baya büyük 1 router 1 repeater 1 modem olmak üzere toplamda 3 cihaz ile çıkış sağlıyorum.
sadece 3 kere kesildiğini 1'inde telekomun çalışması olduğunu 2.cisinde hava şartlarından dolayı geçici bir süre kesilme olduğunu 3.cüsündede sistemsel bir genişletme çalışması olduğunu söylmek isterim.Ama bu kesilmeler uzun süreli olmadı en uzun süreni bile 1 saat geçmedi.
Fakat bakır kablo altyapısı her zaman her operatörde sıkıntılıdır.Bağlantı kopması/Kesilme vs her türlü şey gelebilir.Telefon kablosu üzeirnden verilen çok eski bi teknoloji sonuçta tüm dünyada genişbant hizmet sunulurken bizde hala bi çok yerde vdsl üzerinden hizmet verilmesi üzüyor beni açıkcası

Ne demek istediğini anladım. Fiberde daha az sorun yaşarsın. Vdslde daha çok sorun yaşarsın tarzı birşey demek istiyorsun herhalde : ) . Senin verdiğin kodla başvuru yaparsamda sen de indirim kazanıyorsun dimi dostum. 

Shadowscape, 08.09.2023 - 20:52 yazdı:

Ne demek istediğini anladım. Fiberde daha az sorun yaşarsın. Vdslde daha çok sorun yaşarsın tarzı birşey demek istiyorsun herhalde : ) . Senin verdiğin kodla başvuru yaparsamda sen de indirim kazanıyorsun dimi dostum. 

evet hocam :)

SoNKraL_, 9 saat önce yazdı:

bakır altyapıda sonuç değişmiyor hocam hepsi telekomdan hizmet alıyor zaten aracı firma değişiyor sadece :)

Gelene kadar bekliyecez. Senin tavsiyenle geçeceğim bakalım  neler olacak. Turk.netten daha uygun fiyatları şu an bence.