Jump to content

Crome Tarayıcıyı D Bölüme Kurmak

HARBİKIZ
 Share

Recommended Posts

Taşınabilir olarak kurabilirsiniz.

Kurulum mantığı systemdrive mantığı ile gidiyor.

Hangi sürücüye kurulu ise sistem ona kurulum yapar.

Doslayarını ister normal ister kurmadan sanal bilgisayar üzerinden kurup normal application klasörünü alıp istediğiniz sürücüde kullanın.

Ama yerel kullanıcı dosyalrın yine sistem sürücüne kaydedilir.

• Like 1

resim.png.c84fd0e7112b7651f2642ebd5db13264.png

1 yılı geçti herlade bu şekilde kullnıyorum.

Taşınabilir sürüm benim kendi paketlediğim normalde güncelelemeri kapatsın diye ek ayar yaptım ama güncelleme klasöründeki update'leri beraber alırsanız kopyalarken her türlü günceller.

Sorun orda zaten istemesekte güncelliyor chrome-edge tarayıcıları.

Güncelleme ile ne elde ediyorlar pek anlamadım ek özellikler dışında ama geç olması mümkün değil duymadım görmedim ömrümde.

• Like 1

AdemYakups, 35 dakika önce yazdı:

resim.png.c84fd0e7112b7651f2642ebd5db13264.png

1 yılı geçti herlade bu şekilde kullnıyorum.

Taşınabilir sürüm benim kendi paketlediğim normalde güncelelemeri kapatsın diye ek ayar yaptım ama güncelleme klasöründeki update'leri beraber alırsanız kopyalarken her türlü günceller.

Sorun orda zaten istemesekte güncelliyor chrome-edge tarayıcıları.

Güncelleme ile ne elde ediyorlar pek anlamadım ek özellikler dışında ama geç olması mümkün değil duymadım görmedim ömrümde.

güncelleme klasöründeki update'leri beraber alırsanız kopyalarken her türlü günceller.

Bunu anlamadım nasıl yapacam.

resim.png.8c9e582edb741a2a3cf06748ef256cff.png

dosya yollarına bak bu dosyaları ilgili klasörde tut yeter gerisini kendi yapıyor.

1. işaretli yol kromun ana dosyalarıdır istediğin yerde tut flaş bellekte bile olur masaüstü hiç hiç fark etmez.

2. işaretli olan 32 bit dosya yolunu değiştiremezsin değiştirirsen hata verebilirde vermeyebilirde muhtemelen yine günceller.

Ancak şu var yeni güncellenecek dosyları varsayılan C diskine atabilir bunu denemedim.

muhtemelen onuda About:flags yada configten değiştirmen lazım ama uzun iş girmeye değmez.

• Like 1

AdemYakups, 6 saat önce yazdı:

resim.png.8c9e582edb741a2a3cf06748ef256cff.png

dosya yollarına bak bu dosyaları ilgili klasörde tut yeter gerisini kendi yapıyor.

1. işaretli yol kromun ana dosyalarıdır istediğin yerde tut flaş bellekte bile olur masaüstü hiç hiç fark etmez.

2. işaretli olan 32 bit dosya yolunu değiştiremezsin değiştirirsen hata verebilirde vermeyebilirde muhtemelen yine günceller.

Ancak şu var yeni güncellenecek dosyları varsayılan C diskine atabilir bunu denemedim.

muhtemelen onuda About:flags yada configten değiştirmen lazım ama uzun iş girmeye değmez.

Teşekkür ederim emek vermişiniz ama ben konuyu tam olarak dile getiremedim galiba, portable veya kurulumlu fark etmez D de olsun güncellemeleri otomatik alsın istiyorum sebebi de format atınca yer imleri uzantıları eklentileri ayarları hazır tarayıcının olması.

HARBİKIZ, 1 saat önce yazdı:

Tamam teşekkür ederim.

Yukarıda yazılanların tümünü yapmaya gerek yok...

// Anlatıyorum... \\ Dikkatli okuyun...

64 bit mimariye sahip Windows işletim sistemi kullanıyorsanız:

1. Yerel Disk (D:)'de Program Files ve Program Files (x86) isimli iki klasör oluşturun.

2. Çalıştır'ı açın, regedit yazın ve Tamam'ı tıklatarak Kayıt Defteri Düzenleyicisi'ni açın.

3. HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion dizinini izleyin.

4. Sağ tarafta ProgramFilesDir anahtarına çift tıklayın varsayılan değeri D:\Program Files olarak atayın, Tamam'ı tıklatın.

5. Sağ taraftaki ProgramFilesPath anahtarına çift tıklayın ve varsayılan değeri D:\Program Files olarak atayın.

6. Sağ taraftaki ProgramW6432Dir anahtarına çift tıklayın ve varsayılan değeri  D:\Program Files olarak atayın.

7. Sağ taraftaki ProgramFilesDir (x86) anahtarına çift tıklayın ve varsayılan değeri D:\Program Files (x86) olarak atayın.

8. Kayıt Defteri Düzenleyicisi'ni kapatın ve bilgisayarınızı yeniden başlatınız.

• Like 2
  • Thanks 1

de7inim, Şimdi yazdı:

Yukarıda yazılanların tümünü yapmaya gerek yok...

// Anlatıyorum... \\ Dikkatli okuyun...

64 bit mimariye sahip Windows işletim sistemi kullanıyorsanız:

1. Yerel Disk (D:)'de Program Files ve Program Files (x86) isimli iki klasör oluşturun.

2. Çalıştır'ı açın, regedit yazın ve Tamam'ı tıklatarak Kayıt Defteri Düzenleyicisi'ni açın.

3. HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion dizinini izleyin.

4. Sağ tarafta ProgramFilesDir anahtarına çift tıklayın varsayılan değeri D:\Program Files olarak atayın, Tamam'ı tıklatın.

5. Sağ taraftaki ProgramFilesPath anahtarına çift tıklayın ve varsayılan değeri D:\Program Files olarak atayın.

6. Sağ taraftaki ProgramW6432Dir anahtarına çift tıklayın ve varsayılan değeri  D:\Program Files olarak atayın.

7. Sağ taraftaki ProgramFilesDir (x86) anahtarına çift tıklayın ve varsayılan değeri D:\Program Files (x86) olarak atayın.

8. Kayıt Defteri Düzenleyicisi'ni kapatın ve bilgisayarınızı yeniden başlatınız.

Çok teşekkür ederim, ben bunu bir internet sitesinde okuyup uyguladım olmadı. Birkaç gündür sürekli bu konuyla uğraşıyorum, hoş olmasa da olur ama takıntı haline geldi illaki bir çözümü vardır sanırım.

HARBİKIZ, 4 dakika önce yazdı:

Çok teşekkür ederim, ben bunu bir internet sitesinde okuyup uyguladım olmadı. Birkaç gündür sürekli bu konuyla uğraşıyorum, hoş olmasa da olur ama takıntı haline geldi illaki bir çözümü vardır sanırım.

İşlemleri yanlış yapmışsınızdır. Ben yapmıştım olmuştu. Ben de sizin istediğinizi yapmak için çözüm olarak bulup denemiştim oluyordu. Bir yerde hata yapmışsınızdır. Tekrar deneyin, dikkatlice 

de7inim, 3 dakika önce yazdı:

İşlemleri yanlış yapmışsınızdır. Ben yapmıştım olmuştu. Ben de sizin istediğinizi yapmak için çözüm olarak bulup denemiştim oluyordu. Bir yerde hata yapmışsınızdır. Tekrar deneyin, dikkatlice 

Varsayılan yolu değiştiriyorsunuz bu yöntemle... Yani chrome, varsayılan olarak burayı görüyor. Görecek...

• Like 1

Siz bunu portable olmayan crome için yapın dediniz değil mi yanlış anlaşılma olmasın. Benim okuduğum yerde şöyle bir tartışma da vardı, crome kurulu olmadan bu işlemlerin yapıldığı fakat kurulum yaparken yine direk C sürücüye kurulum yapması.

HARBİKIZ, 5 dakika önce yazdı:

Siz bunu portable olmayan crome için yapın dediniz değil mi yanlış anlaşılma olmasın. Benim okuduğum yerde şöyle bir tartışma da vardı, crome kurulu olmadan bu işlemlerin yapıldığı fakat kurulum yaparken yine direk C sürücüye kurulum yapması.

Portable olmayan, online kurulum dosyasını kullanın. Setupu indirip, varsayılan olarak D: ye kuracaktır... Denemiştim olmuştu...

• Like 1

de7inim, 4 dakika önce yazdı:

Portable olmayan, online kurulum dosyasını kullanın. Setupu indirip, varsayılan olarak 😧 ye kuracaktır... Denemiştim olmuştu...

Şimdi bir kez daha dikkatlice denicem bakalım ne olacak, C de kurulu crome var onu kaldırmadan yapayım bu sefer. Aklıma gelmişken belirteyim konuyu takip eden ve denemek isteyenler olursa işlemlere başlamadan önce kayıt defterinin yedeğini almayı unutmasınlar.

HARBİKIZ, 1 dakika önce yazdı:

Hemen uyguladım sonucun resimlerini ekliyorum.

image.png.c737df54fdce6530229038e772e5088a.png

image.png.259a6a845c8a6a1bce310f32021f2bee.png

image.png.4179d6e51323cc6d6c02ee5691d5a998.png

Bu da google içindekiler image.png.362a9d2cddeb7e42e92e12ffc06030ac.png

Ben tekrar denemek istemiyordum ama, denerim. olursa bende resim atarım ve yanlış varsa görürsünüz...

Belki c dekini kaldırmanız gerekiyordur... Temiz kurulum her zaman iyidir...

• Like 1

de7inim, 2 dakika önce yazdı:

Ben tekrar denemek istemiyordum ama, denerim. olursa bende resim atarım ve yanlış varsa görürsünüz...

Çok sağ olun zahmet verdik, daha önceki denemem de C de kurulu değildi.

Eğer olmadı diyorsanız. şuan yapıyorum ve yazılmayan ve regeditde kaydı olan bir yer gördüm...

Program files ve x86 olan program filese common files klasörü oluşturun. Tüm c ile ilghili herşeyi d: ye yönlendirin.

g5kw0o9.png

iŞLEMLER BU ŞEKİLDE....  sADECE SÜRÜCÜ KISMINI DEĞİŞTİRİP 😧 veya E: YAPIN...

hANGİSİNE KURMAK İSTİYORSANIZ....

dEVAM EDİYORUM

• Like 1

HARBİKIZ, 2 dakika önce yazdı:

Zaten C de artık program dosyaları 86 diye oluşuyor klasör. Bu şekilde de denedim olmadı

l8fholt.png

pcnn1cf.png

de7inim, Şimdi yazdı:

Please register to see this content.

bİR YERDE YANLIŞINIZ VAR VEYA TEMİZ KURULUM YAPMADIĞINIZ İÇİNDİR....

Bende google chrom yoktu yeni format atmıştım ve olumlu sonuç aldım

Kusura bakmayın, hızlı yazdığım için büyük harfeler kullandım. Farketmemiştim.... Saygılarımla...

Son olarak, regeditdeki yazıları kendiniz girmeyin. Yazı kısmını değiştirmeye geldiğinizde sadece sürücü harfini değiştirin yeterli...

de7inim, 37 dakika önce yazdı:

bİR YERDE YANLIŞINIZ VAR VEYA TEMİZ KURULUM YAPMADIĞINIZ İÇİNDİR....

Bende google chrom yoktu yeni format atmıştım ve olumlu sonuç aldım

Kusura bakmayın, hızlı yazdığım için büyük harfeler kullandım. Farketmemiştim.... Saygılarımla...

Son olarak, regeditdeki yazıları kendiniz girmeyin. Yazı kısmını değiştirmeye geldiğinizde sadece sürücü harfini değiştirin yeterli...

Ben hiç anlatamamışım durumu, siz C ye kurmuşunuz, regedit ayarlarında sadece harfi değiştirdim zaten. Portable olmayacak veya  olabilir de ama D ye kurulu olacak güncellemeleri alacak istediğim bu.

HARBİKIZ, Şimdi yazdı:

Ben hiç anlatamamışım durumu, siz C ye kurmuşunuz, regedit ayarlarında sadece harfi değiştirdim zaten. Portable olmayacak veya  olabilir de ama D ye kurulu olacak güncellemeleri alacak istediğim bu.

Ben c ye değil d ye kurdum siz yanlış görüyosunuz. Size yardımcı olmak için denedim ama siz anlamakta zorluk çekiyorsunuz..

Benimki şuan d ye kurulu denedim oldu.

• Like 1

de7inim, Şimdi yazdı:

Ben c ye değil d ye kurdum siz yanlış görüyosunuz. Size yardımcı olmak için denedim ama siz anlamakta zorluk çekiyorsunuz..

Benimki şuan d ye kurulu denedim oldu.

Özür dilerim şimdi gözlüğü takınca gördüm D harfini. Yaşımıza verin artık.

HARBİKIZ, 1 dakika önce yazdı:

Özür dilerim şimdi gözlüğü takınca gördüm D harfini. Yaşımıza verin artık.

Rica ederim ben debiraz sert konuştum ama, sizin için çabaladım ve hala olumsuz sonuç alıyorum demeniz beni biraz üzdü...

• Like 1