Jump to content

7-zip Dosyasına Açıklama Eklemek

bilimiyorum
 Share

Recommended Posts

bilimiyorum, 15 saat önce yazdı:

Programda, arşiv oluştururken WinRAR'daki gibi "Açıklama" parametresi ekleyebileceğimiz bir bölüm mevcut mudur? Programı epey bir kurcaladım ama ya ben göremedim ya da böyle bir özellik yok.

Please register to see this content.

Biraz önce deneme yaptım. 7zip'te arşiv formatını zip seçer iseniz Açıklama yazmanıza izin veriyor. Genelde de yeni oluşturduğunuz zipe yazabiliyorsunuz eski zipleri açıp değil.

Zip'i oluşturun. 7zip ile açın. Dosya menüsünde açıklama var.

shaolin, 8 dakika önce yazdı:

Biraz önce deneme yaptım. 7zip'te arşiv formatını zip seçer iseniz Açıklama yazmanıza izin veriyor. Genelde de yeni oluşturduğunuz zipe yazabiliyorsunuz eski zipleri açıp değil.

Zip'i oluşturun. 7zip ile açın. Dosya menüsünde açıklama var.

Hocam, hangi arşiv biçimi ile seçilirse seçilsin öyle bir opsiyon görünmüyor. 

şöyle bir 7 zip eklentileri sitesi buldum. Eklenti yoluyla olabiliyorsa onu araştırıyorum.

bilimiyorum, 11 dakika önce yazdı:

Hocam, hangi arşiv biçimi ile seçilirse seçilsin öyle bir opsiyon görünmüyor.  şöyle bir 7 zip eklentileri sitesi buldum. Eklenti yoluyla olabiliyorsa onu araştırıyorum.

Dediğimi okumamışsınız. 7zip ile bir zip arşivi oluşturun. Daha sonra 7-zip ile açın o zip'i. Dosya menüsünde açıklamalar var oraya yazabiliyorsunuz.

Edited by shaolin

shaolin, 9 dakika önce yazdı:

Dediğimi okumamışsınız. 7zip ile bir zip arşivi oluşturun. Daha sonra 7-zip ile açın o zip'i. Dosya menüsünde açıklamalar var oraya yazabiliyorsunuz.

Hocam, dediğinizi anladım. Benim kastettiğim şey, 7z "Arşiv Dosyasına Ekle" penceresinde, arşiv biçimi 7z seçili iken ve sonrasında arşiv oluşturulduğunda böyle bir parametre bulunmuyor. Diğer türlü sizin dediğiniz zaten RAR mantığıyla aynı.

Edited by bilimiyorum

bilimiyorum, 10 dakika önce yazdı:

Hocam, dediğinizi anladım. Benim kastettiğim şey, 7z "Arşiv Dosyasına Ekle" penceresinde, arşiv biçimi 7z seçili iken ve sonrasında arşiv oluşturulduğunda böyle bir parametre bulunmuyor. Diğer türlü sizin dediğiniz zaten RAR mantığıyla aynı.

7z'de yok. 

WinRAR kullanmanız daha iyi olacaktır. 7zip winrar kadar detaylı işlemler yapılamamakta açıklamalar gibi. Yıllardır 7zip SFX yöntemini kullanarak katılımsız programlar hazırlıyorum. Sıkıştırma olarak 7zip daha iyi bu bakımdan. Varsada eğer bu özellik ben bilmiyorum şu ana kadar görmedim açıklamalar ekleme kısmını ve özelliğini.

Epey bir araştırdım hatta 7-Zip'in sourceforge.net forum sayfasındaki tartışma ve içeriklere de baktım, bu konuyu kendine dert edinen çıkmamış. Uygulama sahibi İgor Pavlov'a durumu iletmek lazım, dikkate alırsa bu konuda çalışma yapabilir. Sıkıştırma oranı RAR'dan daha iyi ama görsellik konusunda maalesef nal topluyor.

İgor Pavlov'a yazdım forum sayfasından.

Edited by bilimiyorum

• Cyph3r changed the title to 7-zip Dosyasına Açıklama Eklemek
  • 3 hafta sonra ...