Jump to content

Masa üstü Kısa Yollar çalışmıyor (çözüldü)

HARBİKIZ
 Share

Recommended Posts

Arkadaşlar masa üstü kısa yollara tıklayınca programlar açılmıyor kısa yol özellikler açılıyor, sağ tuş hiç tepki vermiyor açılmıyor klavye tuşlarının çoğunluğu çalışmıyor, maus tekerleğini aşağı yukarı yapınca sayfalar büyüyüp küçülüyor bu sorunlar daha önce de birkaç kere oldu hep format atmak zorunda kaldım başka bir çözüm yolu var mı acaba. W11 Home kullanıyorum.

Edit - Sağını solunu kurcalarken tesadüfen Ctrl tuşuna bastıktan sonra kısa yollar sağ tuş açıldı yönetici olarak programlar açılabiliyor, Numlock rakam tuşları çalışmıyor. Terminal açılıyor ama komut girip enterlayınca işlem yapmıyor.

image.png.4eb05e07802a58c38108bf63ea640229.png

Edited by HARBİKIZ
  • Like 1

HARBİKIZ, 6 saat önce yazdı:

Arkadaşlar masa üstü kısa yollara tıklayınca programlar açılmıyor kısa yol özellikler açılıyor, sağ tuş hiç tepki vermiyor açılmıyor klavye tuşlarının çoğunluğu çalışmıyor, maus tekerleğini aşağı yukarı yapınca sayfalar büyüyüp küçülüyor bu sorunlar daha önce de birkaç kere oldu hep format atmak zorunda kaldım başka bir çözüm yolu var mı acaba. W11 Home kullanıyorum.

Edit - Sağını solunu kurcalarken tesadüfen Ctrl tuşuna bastıktan sonra kısa yollar sağ tuş açıldı yönetici olarak programlar açılabiliyor, Numlock rakam tuşları çalışmıyor. Terminal açılıyor ama komut girip enterlayınca işlem yapmıyor.

image.png.4eb05e07802a58c38108bf63ea640229.png

Ctrl tuşu takılı kalmış olabilir mi yada bazı tuşlar ?

• Like 1

HARBİKIZ, 7 dakika önce yazdı:

hayır normal şekilde çalışıyor,

Alt tuşuna basılı tutup tıklayınca özellıkler açılıyor belki o da takılı kalmıştır.Başka bi' fikrim yok.Yada yapışkan tuşlar felan aktif olmuştur.

• Like 1

bu dediğin bana casper laptop klavyeleri hatırlattı format atınca düzelirdi sonra yine aynnı olurdu bir seri orjinal denip çakma klavye sattılar insanlara bende orjinalini bulana kadar çok çektim eniştemden 2 haftda bir format atıyordum laptopsa klavye de bozulmuş olabilir klavle tusu taklı olsa çok sekme açar yada yazı çıkartır yada pc reset atar onuda gördüm senin durum cuneyt78 beyin dediği gibi virüs olabilir klavye ve maus u başka laptop veya pc de dene o cihazlarda sorunsuz çalışırsa saglam bir virüs yemiş olabilirsin kolay gelsin 

• Like 1

cuneyt78, 4 saat önce yazdı:

neshta virüsü benzer durumlara sebep oluyordu. 360 total security ile tarama yapın.

Tarattım temiz çıktı.

34ero, 35 dakika önce yazdı:

İcon  belleğini temizleyin sorun burda ise belki işe yarayabilir 

Please register to see this content.

Denedim olmadı.

AdnanGumus, 2 saat önce yazdı:

bu dediğin bana casper laptop klavyeleri hatırlattı format atınca düzelirdi sonra yine aynnı olurdu bir seri orjinal denip çakma klavye sattılar insanlara bende orjinalini bulana kadar çok çektim eniştemden 2 haftda bir format atıyordum laptopsa klavye de bozulmuş olabilir klavle tusu taklı olsa çok sekme açar yada yazı çıkartır yada pc reset atar onuda gördüm senin durum cuneyt78 beyin dediği gibi virüs olabilir klavye ve maus u başka laptop veya pc de dene o cihazlarda sorunsuz çalışırsa saglam bir virüs yemiş olabilirsin kolay gelsin 

Klavye casper maus başka bir marka evde hiç kullanılmamış klavye ve maus vardı denedik olmadı.

ozanaus, 3 saat önce yazdı:

yeni bir kullanıcı hesabı açıp orda deneyin, eger sorun yoksa verılerını Dye tasıyıp eskı hesabı sılersın

cmlacla, 2 saat önce yazdı:

Sanırım klavyeden yapışkan tuşlar açılmış, kontrol edin açıksa kapatıp deneyin.

D21B500K, Bir saat önce yazdı:

Eskiden TuneUp Utilities  vardı orda bu konu ile ilgili repair vardı. Çoğunlukla işe yaradığı olmuştur.

Arkadaşlar ilginize teşekkürler bunları denedim maalesef olmadı.

• Like 1

Sorununuza doğrudan bir çözüm vermek isterdim ama bilmiyorum. Ama buna benzer bir sorunla karşılaştığımda uyguladığım bir taktik var.

1. Format atarım. Sorun yoksa Aomei Backupper ile 1. yedeği alırım.

2.Sürücülerimi kurarım. Sorun yoksa Aomei Backupper ile 2. yedeği alırım.

3. İnce ayarlırımı yaparım. Sorun yoksa Aomei Backupper ile 3. yedeği alırım.

4. Programlarımı kurarım. Sorun yoksa Aomei Backupper ile 4. yedeği alırım.

Sorunu tespit etmek için kurcalamaya başlarım. Sorun eninde sonunda çözerim.

Size tavsiyem fare ile klavye girişlerini değiştirin. Bu girişleri kasa arkasındaki yan yana usb girişlerine takmak yerine farklı girişlere takın. Aygıt yöneticisinden klavye sürücüsünü kaldırıp sistemi yeniden başlatın. Sürücü otomatik kurulur. Bir de bilgisayarınızın bağlı olduğu prizde topraklama var mı ve çalışıyor mu kontrol edin. Bu topraklama olmayınca kasa aşırı derecede statik elektrik yüklenebiliyor. Ayrıca kasanızı ve anakartınızı bir kontrol edinderim. Sorun birkaç defa oldu diyorsunuz. Sanırım win8.1 ve win10 da da bu sorunu yaşamışsınız. Bu durumda sürücü güncellemelerini yapmayın derim. Format ile kurulan sürücülerinizi koruyun. Sorunun ne yaparken olduğunu bilemediğimiz için doğal olarak doğrudan çözüm bulmak zor. Saygılarımla

Şu videoyu izleyiniz. Belki işinize yarar.

Edited by YAGMURADAM
  • Like 1

YAGMURADAM, 21 dakika önce yazdı:

Sorununuza doğrudan bir çözüm vermek isterdim ama bilmiyorum. Ama buna benzer bir sorunla karşılaştığımda uyguladığım bir taktik var.

1. Format atarım. Sorun yoksa Aomei Backupper ile 1. yedeği alırım.

2.Sürücülerimi kurarım. Sorun yoksa Aomei Backupper ile 2. yedeği alırım.

3. İnce ayarlırımı yaparım. Sorun yoksa Aomei Backupper ile 3. yedeği alırım.

4. Programlarımı kurarım. Sorun yoksa Aomei Backupper ile 4. yedeği alırım.

Sorunu tespit etmek için kurcalamaya başlarım. Sorun eninde sonunda çözerim.

Size tavsiyem fare ile klavye girişlerini değiştirin. Bu girişleri kasa arkasındaki yan yana usb girişlerine takmak yerine farklı girişlere takın. Aygıt yöneticisinden klavye sürücüsünü kaldırıp sistemi yeniden başlatın. Sürücü otomatik kurulur. Bir de bilgisayarınızın bağlı olduğu prizde topraklama var mı ve çalışıyor mu kontrol edin. Bu topraklama olmayınca kasa aşırı derecede statik elektrik yüklenebiliyor. Ayrıca kasanızı ve anakartınızı bir kontrol edinderim. Sorun birkaç defa oldu diyorsunuz. Sanırım win8.1 ve win10 da da bu sorunu yaşamışsınız. Bu durumda sürücü güncellemelerini yapmayın derim. Format ile kurulan sürücülerinizi koruyun. Sorunun ne yaparken olduğunu bilemediğimiz için doğal olarak doğrudan çözüm bulmak zor. Saygılarımla

Şu videoyu izleyiniz. Belki işinize yarar.

Efendim iyi geceler ilginize teşekkür ederim, bu sorun hep w11 de oldu diğer sistemlerde olmadı. Önerilerinizin hepsini denedim hatta mantıksız olabilecek bir sürü şey geliyor insanın aklına şöyle yap böyle yap diye onları da yapıyorsun ama sonuç alınmıyor.

Arkadaşlar sorun aşağıdaki linkteki çözüm önerisiyle giderildi. O kadar uğraştık sağ olsun arkadaşlar çözümler önerdi ama başarılı olamamıştık, ilgi gösteren dostlara çok teşekkür ediyorum. Yalnız benim anlamadığım konu,ben bu ayarlarla daha önce ve sonraları asla hiç bir şekilde değişiklik yapmadım nasıl değişti anlamış değilim.

Belki bazı arkadaşlar çok haklı olarak daha önce niye araştırdığınızda bu yöntemle çözmediniz diye sorabilirler, bu konu daha dün yayınlanmış sitede o yüzden yeni buldum ve uyguladım.

Please register to see this content.

• Like 5
  • Thanks 1

• HARBİKIZ changed the title to Masa üstü Kısa Yollar çalışmıyor (çözüldü)
HARBİKIZ, 14.06.2023 - 12:50 yazdı:

bu konu daha dün yayınlanmış sitede o yüzden yeni buldum ve uyguladım.

2021 Aralık ayında benim de başıma gelmişti. Konu güncellenmiş olabilir zira 2021 yılı aralık ayında yine sordum.net sayfasından bu çözümü bulmuştum.

• Like 1