Jump to content

crasadure
 Share

Recommended Posts

awengers44, 02.07.2023 - 23:23 yazdı:

Editli iso,dan kastınız tam olarak nedir bilmiyorum ancak aynı iso dosyası ile usb'den boot ettiğinizde malum pc,de diskleri görüyor ise; iventoy iso dosyası ile bağlantıyı koparmış demektir.

Başka bir iso dosyasıyla test edin sorun yoksa boot.wim dosyalarını değiştirin sorun çözülür. Bir diğer sorun ise sources klasöründe ki install.wim dosya adı *.esd ise uzantıyı *.wim olarak değiştirin.

lite versiyon demek istemiştim.

iso dosyasını değitirdim el değmemiş iso ile denedim yine olmadı disk bulunamadı hatası alıyorum 

bağlantı kopma gibi bir uyarı hata vermiyor disk biçimlendirme bölümüne kadar geliyor disk yok diyor

uefi denedim olmadı legary denedim olmadı 

efi önyüklme dosylarını değiştirdim olmadı 

install wim uzantılı  wimler esd değil

fesli, 13 saat önce yazdı:

lite versiyon demek istemiştim.

iso dosyasını değitirdim el değmemiş iso ile denedim yine olmadı disk bulunamadı hatası alıyorum 

bağlantı kopma gibi bir uyarı hata vermiyor disk biçimlendirme bölümüne kadar geliyor disk yok diyor

uefi denedim olmadı legary denedim olmadı 

efi önyüklme dosylarını değiştirdim olmadı 

install wim uzantılı  wimler esd değil

Olayın iventoy ile alakasi yok bu hatada...sorunun kaynağı aşağıdaki video da mevcut. Bu sorunu çözmek iventoy un görevi değil bizzat Microsoft firmasının problemidir. Gereken sürücüleri Windows içine gömmeleri gerekir ama yapmıyorlar. Ventoy yapımcısı ne yapabilir ki

İntel wmd driver konusu aşağıdaki linkte paylaşılmış

Please register to see this content.

Edited by crasadure

crasadure, Bir saat önce yazdı:

Olayın iventoy ile alakasi yok bu hatada...sorunun kaynağı aşağıdaki video da mevcut. Bu sorunu çözmek iventoy un görevi değil bizzat Microsoft firmasının problemidir. Gereken sürücüleri Windows içine gömmeleri gerekir ama yapmıyorlar. Ventoy yapımcısı ne yapabilir ki

İntel wmd driver konusu aşağıdaki linkte paylaşılmış

sorun iventoyda hocam ventoydan rufusdan kurulumda sorun yok

fesli, 57 dakika önce yazdı:

sorun iventoyda hocam ventoydan rufusdan kurulumda sorun yok

Rufus ile oluyorsa o zaman sürücüler ISO içinde mevcut demektir. Bu durumda durumun iventoy ile alakalı olduğunu düşünebiliriz. Eylül ayına kadar tatil modunda olacağımdan dolayı bu durumu yapımcıya forum sitesinden RAPOR lamanız uygun olacaktır.

Bazı kullanıcılar win11 kurulum problemlerini rapor etmişler zaten

• Like 1

• Please register to see this content.
  1. Fix a bug when booting Windows 7 ISO file.

2. Fix a bug that get the incorrect subnet mask for virtual ip.

3. Bugfix, comments and suggestions are welcome.
Edited by crasadure
  • Thanks 1

1. Fix the bug that some kylin OS can not boot.

2. Since 1.0.11 release, iVentoy Free edition and Pro edition are provided separately. Only Free edition can be downloaded from the website.
    Pro edition will only be provided to the paid users.
    This change has no effect on Free edition users, and the difference between the Free edition and the Pro edition remains the same as before.

3. Bugfix, comments and suggestions are welcome.
Edited by crasadure

• 4 hafta sonra ...
  • 3 hafta sonra ...

merhaba benim örrenmek istediğim şu biz bu sistemi usb den çalıştıramazmıyız multiboot mantığında çünkü bazı müsterilerimizde fazla pc var ve biz her müsteride server yapmak için lisan almak zorunda kalırız yada orda bir bilgisayarda free versiyon çalıştırmalıyız ama bunu usb üzerinde çalıştırırsak zaten tüm dosyalarımız usb de sorun da olaz

keskinasil, 01.09.2023 - 17:46 yazdı:

merhaba benim örrenmek istediğim şu biz bu sistemi usb den çalıştıramazmıyız multiboot mantığında çünkü bazı müsterilerimizde fazla pc var ve biz her müsteride server yapmak için lisan almak zorunda kalırız yada orda bir bilgisayarda free versiyon çalıştırmalıyız ama bunu usb üzerinde çalıştırırsak zaten tüm dosyalarımız usb de sorun da olaz

Sorunuzun cevabı  yapımcı tarafından kendi forumunda verilmiş...

image.png.58f4f3743a188d42b274b2e4043df142.png

Bu iventoyu ventoy hibi kullanabiliyormuyuz flasa iso atıp bu iventoy nasıl birşey benim eski bir pcde ventoy açılıyor fakat listede seçim yaptırmıyor mesela liste görünüyor aşağı yukarı veya herhangi bir tuşa basınca ekran yenilemesi yapıyor gini birşeyler oluyor listeye seçili bir şey gözükmüyor ventoy tarzı alternatif neler var acaba

MrChame, Bir saat önce yazdı:

Bu iventoyu ventoy hibi kullanabiliyormuyuz flasa iso atıp bu iventoy nasıl birşey benim eski bir pcde ventoy açılıyor fakat listede seçim yaptırmıyor mesela liste görünüyor aşağı yukarı veya herhangi bir tuşa basınca ekran yenilemesi yapıyor gini birşeyler oluyor listeye seçili bir şey gözükmüyor ventoy tarzı alternatif neler var acaba

Alternatif Multiboot : AIOBOOT

İndirme Linki: 

Uygulamanın kullanımı ile ilgili bilgi ve videolar: https://www.tnctr.com/topic/424897-aio-boot-multiboot/

• Thanks 1

• 2 hafta sonra ...
  1. Fix the high cpu usage issue for linux version.

2. Fix the issue that logrotate not take effect.

3. Fix the crash when boot some special ISO files.

4. Bugfix, comments and suggestions are welcome
Edited by crasadure

• 1 ay sonra...
MYHİD, 12.11.2023 - 14:50 yazdı:

merhaba  iventoy u  synoloji linx nas server e  nası  yükleyebiliriz yardımcı olabilecek varmıdır

bu konuda bir bilgim yok ama yapımcıya soru olarak yöneltebilirim. bir bilgi alırsam paylaşırım.

Konu hakkında gerekli soru ve cevabı aşağıdaki linkten takip ediniz

Edited by crasadure

• 3 hafta sonra ...

Hocam emeğinize sağlık. 

Ben bir başlangıç yapayım dedim ama program açılmıyor.

Farklı bilgisayarda denedim ondada açılmadı.

Acaba programın açılmama sebebi ethernet bağlı değil o yüzden olabilir mi?

Edit:Denedğim bilgisayarlar modifiyeli. Kablo da taktım ama program açılmadı. Güvenlik duvarı yok.

Edited by naturel