Jump to content

Windows 10'un Ltsc Iot Enterprise Ve Iot Enterprise Sürümlerin Farkı?

Tamer_G
 Share

Recommended Posts

bozart, 12 dakika önce yazdı:

İkiside aynı. Ltsc iot olmayan bir sürüm yok. Ltsc iot var. Ltsc ile iot derseniz ikiside aynı.. Lisans farkı var. Geri kalan aynıdır 

Uupdump sitesinde iso oluştururken edisyon seçimi kısmında çıkıyor bu iot enterprise 

Please register to see this content.

bozart, 31 dakika önce yazdı:

İkiside aynı. Ltsc iot olmayan bir sürüm yok. Ltsc iot var. Ltsc ile iot derseniz ikiside aynı.. Lisans farkı var. Geri kalan aynıdır 

bilgin yok ama fikrin var. ltsc olmayan iot sürümü var. adı da iot enterprise

• Like 1

Tamer_G, 2 saat önce yazdı:

Uupdump sitesinde iso oluştururken edisyon seçimi kısmında çıkıyor bu iot enterprise 

Please register to see this content.

Hocam sen buradan kör gelip topal çıkarsın googlede aratırsan daha iyi olur. 

• Haha 3

Senkron2, Bir saat önce yazdı:

Hocam sen buradan kör gelip topal çıkarsın googlede aratırsan daha iyi olur. 

Baktım da ltsc olanla ve ltsc olmayan edisyonları yazmışlar ama ltsc olmayan iot nedir ltsc'ye göre farklılıkları nedir yazmamışlar bulabildiğim ltsc ile ltsc iot sadece microsoft'un destek süresi sonu diye belirtmişler normal iot arasında ne fark var bulamadım bir de buraya sorayım dedim belki yanıt alırım diye. iot edisyonu, normal windows ent. edisyonunun destek süresi uzatılmış hali tek fark bu sanırım. İlgili birşey bulamadım google'de.

Tamer_G, 1 saat önce yazdı:

Baktım da ltsc olanla ve ltsc olmayan edisyonları yazmışlar ama ltsc olmayan iot nedir ltsc'ye göre farklılıkları nedir yazmamışlar bulabildiğim ltsc ile ltsc iot sadece microsoft'un destek süresi sonu diye belirtmişler normal iot arasında ne fark var bulamadım bir de buraya sorayım dedim belki yanıt alırım diye. iot edisyonu, normal windows ent. edisyonunun destek süresi uzatılmış hali tek fark bu sanırım. İlgili birşey bulamadım google'de.

Doğrudur sistem yapan arkadaşlarda soruyu layıkı ile cevaplayacak bir çok inceliği bilen arkadaşlarımız var ama onlar görmemiş veya cevap vermek istememiş olabilir, bilmeyenler yanlış yönlendirir o açıdan söyledim. Fakat günün sonunda normal kullanım için soruyorsanız en yalın olan home premium öneririm. Teferruatı çok olsun derseniz pro modelde god modunu açabilirsiniz. 

Edited by Senkron2
  • Like 3

Tamer_G, 7 saat önce yazdı:

W10'da da var bu edisyon hatta microsoft bu edisyonu ingilizce iso olarak veriyor. Rg-adguard sitesinde bulabilirsin

Size hangisi lazım 😀 

Windows 10 22H2 pro sürümünü kurup geçin derim. Lot enterprise arasında fark bariz şekilde belli değil. Her iki sistemde layıki ile kullanmanızı sağlayacaktır. Kendim windows 10 pro sürümünü kullanıyorum sürekli güncellemeleride yapıyorum.

• Like 1

forjest, 56 dakika önce yazdı:

Windows 10 22H2 pro sürümünü kurup geçin derim. Lot enterprise arasında fark bariz şekilde belli değil. Her iki sistemde layıki ile kullanmanızı sağlayacaktır. Kendim windows 10 pro sürümünü kullanıyorum sürekli güncellemeleride yapıyorum.

Niye illa pro? Pro ile beraber bir sürü bloatware geliyor iot enterprise ise tertemiz. Pro kurulduktan sonra 23 gb yer kaplıyor iot enterprise 11 küsür. İnsanlardaki bu pro sevdasını anlamıyorum. Belki 2 yıldır iot enterprise kullanıyorum hiçbir sorun yaşamadım. 

• Like 1

forjest, 3 saat önce yazdı:

Pro ve enterprise için yeterli RAM yok(4GB) iot sürümler daha az kaynak kullanıyor belki diye deneyeceğim de konuda söylediklerim aralarında ne fark var bunu sormuştum tavsiyenize tşk

• Like 1

KHEDIRA, 5 saat önce yazdı:

Niye illa pro? Pro ile beraber bir sürü bloatware geliyor iot enterprise ise tertemiz. Pro kurulduktan sonra 23 gb yer kaplıyor iot enterprise 11 küsür. İnsanlardaki bu pro sevdasını anlamıyorum. Belki 2 yıldır iot enterprise kullanıyorum hiçbir sorun yaşamadım. 

Hocam bu sürüm ''iot enterprise''  oyunlarda sıkıntı çıkarırmı ?

Arkadaşlar soruma yanıt verir misiniz lütfen? O kadar modifiyeci var forumda illaki biliyordur biri

can3767, 1 saat önce yazdı:

Windows 10 2021 Ltsc en güzeli Windows 7 en yakın sistem

İot enterprise de öyle ama ltsc'lilerin sorunları vardı bazı programlar çalışmıyormuş office 365 gibi şimdilik başka gelmiyor aklıma da dediğim gibi bazı sorunları var o yüzden iot entrpris yükleyeceğim. Konuya yazdığım bu iki edisyon birbirlerinden farkı ne bilginiz var mı?

Ltsc ile uğraşmaktan ise Pro Lite veya Performans Edition çalışmalar var onları indirsen daha mantıklı. Ltsc lerde drop düşmesi var. Her ekran kartı driveri desteği yok vsss 

bozart, 11 saat önce yazdı:

Ltsc ile uğraşmaktan ise Pro Lite veya Performans Edition çalışmalar var onları indirsen daha mantıklı. Ltsc lerde drop düşmesi var. Her ekran kartı driveri desteği yok vsss 

İot enterprise'de(ltsc olmayan) bu sorunlar yoktu değil mi? Bu versiyonu kurarım duruma göre. Drop düşüş sorunu oyunlarla ilgiliydi sanırım oyun oynamam hiç. Bazı driverların yüklenemediğini başka yerler'de de denilmişti ama iot'de bu sorun var mıydı bilmiyorum ona göre yüklerim.

Tamer_G, 3 saat önce yazdı:

İot enterprise'de(ltsc olmayan) bu sorunlar yoktu değil mi? Bu versiyonu kurarım duruma göre. Drop düşüş sorunu oyunlarla ilgiliydi sanırım oyun oynamam hiç. Bazı driverların yüklenemediğini başka yerler'de de denilmişti ama iot'de bu sorun var mıydı bilmiyorum ona göre yüklerim.

Ltsc ile işin yok senin. Kurumsallara yönelik, uzun süre destek alan bir sistem o. Güvenlik güncelleştirmeleri alacak hepsi bu. Iot enterprise daha uygun bir seçim olur.

Burak47, 19 saat önce yazdı:

Hocam bu sürüm ''iot enterprise''  oyunlarda sıkıntı çıkarırmı ?

Oyun oynamıyorum ama sorun çıkaracağını da sanmıyorum 

KHEDIRA, 2 saat önce yazdı:

Ltsc ile işin yok senin. Kurumsallara yönelik, uzun süre destek alan bir sistem o. Güvenlik güncelleştirmeleri alacak hepsi bu. Iot enterprise daha uygun bir seçim olur.

Ltsc'deki sorunlar iot entrpris'de de var mı?programların uyumsuz olması vs. Bir de iot edisyonunu nerden ediniyorsun uup yöntemiyle iso oluşturarak mı?

pivok, 1 saat önce yazdı:

ltsc bilyorum bana daha hafif geliyor bilgisayara kasmıyor yormuyor ama pro biraz ağır gibi nedense çoğu insanda pro kullanıyor

Aynen pro'nun bir üstü olan enterprise yüklü chrome'da 5 sekme açayım ram yetmemeye başlıyor donma, tuhaf hatalar,bsod vs. ama ltsc'nin de kendine özgü sorunlar var şirketler progranları/sürücüleri ltsc'ye uygun hazırlamıyormuş bunun gibi sadece ltsc'de karşılaştığınız sorunlar oldu mu? Pro kullanmakta bir artısı yok her özellik olsun denecekse enterprise var telemetri ayarını daha çok kontrol edebiliyorsun pro ve home'da mesela yanlış hatırlamıyorsam wudo diye bir özellik yüklü yamaları sadece microsof'a değil diğer windows kullananlara da gönderiyor microsoftun sunucu yüklerini azaltmak içinmiş ama enterprise'de böyle saçma özellikler default kapalı geliyor

Tamer_G, Bir saat önce yazdı:

Ltsc'deki sorunlar iot entrpris'de de var mı?programların uyumsuz olması vs. Bir de iot edisyonunu nerden ediniyorsun uup yöntemiyle iso oluşturarak mı?

Aynen pro'nun bir üstü olan enterprise yüklü chrome'da 5 sekme açayım ram yetmemeye başlıyor donma, tuhaf hatalar,bsod vs. ama ltsc'nin de kendine özgü sorunlar var şirketler progranları/sürücüleri ltsc'ye uygun hazırlamıyormuş bunun gibi sadece ltsc'de karşılaştığınız sorunlar oldu mu? Pro kullanmakta bir artısı yok her özellik olsun denecekse enterprise var telemetri ayarını daha çok kontrol edebiliyorsun pro ve home'da mesela yanlış hatırlamıyorsam wudo diye bir özellik yüklü yamaları sadece microsof'a değil diğer windows kullananlara da gönderiyor microsoftun sunucu yüklerini azaltmak içinmiş ama enterprise'de böyle saçma özellikler default kapalı geliyor

uzun zamandır iot enterprise kullanıyorum sorun yaşamıyorum. isoyu da uup ile ediniyorum

Edited by KHEDIRA

AMD rayzen 5500 ram 16 GB msi b550 anakart ekran kartı Nvidia 1650  M2 HD sistem iot ltc enterpirese kurdum hiç bir driver de sorun yaşamadım en ağır oyunları bile canavar gibi oynuyor ltsc de şimdiki sistem Windows 11 home single lisanslı olduğu için kullanıyorum 

Normal lsts ve iot lstc aynı 

Birde tam sürüm var lot enterpirese  kurumsal ve bankacılık sistemi kullanıyor 

Edited by TonTas27