Jump to content

Tiny 11 Core Pro 23h2 22631.2361 2 Gb Iso 3 Gb Kurulum

HARBİKIZ
 Share

Recommended Posts

Microsoft, 1gb=1024 mb olarak kabul ederken, disk üreticileri 1gb=1000 mb olarak kabul eder. Aslında kayıp falan yok. Örneğin 2tb diye satın aldığınız disk, üreticisine göre 2tb= 2000gb (2x1000gb) boyutundadır. Microsoft ise hesaplamada 1tb=1024 gb olarak kabul eder. Bu 0.93 oranında fark oluşur.

2000 x 0.93 = 1860

1000 x 0.93  = 930

Aslında kayıp yok demiştim. Windows tüm dosyalarınızın boyutunu 1kb= 1024 bayt kabul ederek hesaplar. Sadece disk boyutunu değil. Şunu da unutmayalım yeni tip EFI bioslarda rezerv edilen disk alanı eski tip bioslardan biraz daha fazladır. Bilgilerinize.

• Like 2

YAGMURADAM, 05.11.2023 - 05:56 yazdı:

Ben, ya TR_by'nın ya da utkure19'nun hafif(lite) sürümlerini önce MSMG Toolkit ile sonra da winreducer ile yeniden düzenliyorum. Şu anda altta örnek resmini gördüğünüz sistem 22H2 2428 sürümüdür. Ve kaspersky, chrome yazcı , haffi office 2010, java, daum potplayer, visual c++ gibi 14-15 uygulama yüklü haldeyken (ve tabii ki sürücüler) kapladığı alan 10 gb'tı geçmiyor. Formattan sonraki ilk açılışta sistem 5,5-6 gg yer kaplamıyor bile.

Diyeceğim o ki kaliteyi uzaklarda aramayın. Bizde daha kalitelileri var. Mesajımda isimlerini andığım yalnızca bunlardan  ikisi...

Formattan(WİN 11 22H2 2428 ) sonra sadece Aomei Backupper kurulduktan sonraki sistem boyutu(AOMEİ Backupper sanal disk üzerinde gösterdim)

Please register to see this content.

Üstad şu düzenlediğiniz iso larıda paylaşsanız iyi olur kanısındayım

• 4 hafta sonra ...
azrailkenan, 06.11.2023 - 18:45 yazdı:

Bu iso nun dilini ingilizceden Türkçe ye çeviremezmiyiz. Kurduktan sonra yapabiliyoruz ancak ben direk iso nun dilini değiştirmek istiyorum.

ulas55, 6 saat önce yazdı:

Evet bu çalışmanın Türkçeye çevrilmiş İSO su olursa yükleyip denemiş oluruz.

yapacak arkadaslara şimdiden teşekkürler.

bu gibi istekler bu kişiye yollayın yapıyor va7eyla

• Like 1

• 3 ay sonra...