Jump to content

Laptopa SSD almak istiyorum

Share

Recommended Posts

Merhaba arkadaşlar msi ge 60 laptopuma 1 TB HGST marka hdd nin yerine https://www.hepsiburada.com/samsung-qvo-870-2-5-2tb-560mb-530mb-s-sata-3-ssd-mz-77q2t0bw-pm-HB0000146SC6 bu linkteki ürünü almak istiyorum nasıldır uyuşma problemi yaparmı malum daha önce konusunu açmıştım hdd den sesler geliyor diye şu an çalışıyor arada tıktı ksesi geliyor ama anladımki hdd dolunca bu ses artmaya ve dolmaya başlayınca bozulmaya başlıyor onun için ssd almayı düyündüm lakin uzun ömürlü olurmu ssd ler ben hddlerin uzun ömürlü olduğunu ssd lerinde 10 yıl falan ömürlü olduğunu biliyorum bu bilgi doğrumu ? 

canpolat11, 48 dakika önce yazdı:

Merhaba arkadaşlar msi ge 60 laptopuma 1 TB HGST marka hdd nin yerine 

Please register to see this content.
 bu linkteki ürünü almak istiyorum nasıldır uyuşma problemi yaparmı malum daha önce konusunu açmıştım hdd den sesler geliyor diye şu an çalışıyor arada tıktı ksesi geliyor ama anladımki hdd dolunca bu ses artmaya ve dolmaya başlayınca bozulmaya başlıyor onun için ssd almayı düyündüm lakin uzun ömürlü olurmu ssd ler ben hddlerin uzun ömürlü olduğunu ssd lerinde 10 yıl falan ömürlü olduğunu biliyorum bu bilgi doğrumu ? 

Uymama olmaz. HDD'ler daha hassastır, eğer darbe alırsa/elektrik gidip gelirse vs özellikle kafa vurabilir bozulabilir.

SSD darbeye vs daha dayanıklı. Sağlıklı kullanılırsa HDD'nin ömrü daha uzundur. Ama HDD'nin devri bitmiştir diyebiliriz.

SSD olmadan bilgisayar artık kullanılmaz. Çünkü işletim sistemi/programlar çok fazla işlem yapmakta ve HDD teknolojisi buna yetişememektedir.

Siz kafaya takmayın alın takın. Ses yapan HDD'ye güvenmeyin her an gidebilir. 

Edited by shaolin
  • Like 1

Bilâkis eski hddler daha uzun ömürlüdür. SSD ler elektrik kesintilere karşı daha hassastır ve bozulma ihtimali çok yüksek. SSD leri günümüz işletim sistemleri için alınıp kullanılıyor. Arşiv için veya d sürüculeri için mekanik HDD ler yeterli. Bütün HDD lerde ses çıkması normaldir. Çünkü kullanılmadığı için kendini uyku moduna alıyor. Siz HDD nin içine girerseniz uyandırmış olup bu yüzden ses çıkarıyor. 

Eğer normalin dışında ses çıkarıyor ise bad sektör e uğramıştir ömrü bitmek üzeredir . 

bozart, 1 saat önce yazdı:

Bilâkis eski hddler daha uzun ömürlüdür. SSD ler elektrik kesintilere karşı daha hassastır ve bozulma ihtimali çok yüksek. SSD leri günümüz işletim sistemleri için alınıp kullanılıyor. Arşiv için veya d sürüculeri için mekanik HDD ler yeterli. Bütün HDD lerde ses çıkması normaldir. Çünkü kullanılmadığı için kendini uyku moduna alıyor. Siz HDD nin içine girerseniz uyandırmış olup bu yüzden ses çıkarıyor. 

Eğer normalin dışında ses çıkarıyor ise bad sektör e uğramıştir ömrü bitmek üzeredir . 

yok hocam bir ara görmemeye başlamıştı düzeldi ama dün dolmaya başladı birşeyle rindirdim klasörlere girerken veya başak birşey yaaprken tıkkııt tııkıttı sanki araba sinyal veriyr gibi ses çıkarıyor öyle giriyor öncedende öyle olmuştu sonra nedense düzeldi. be nbu ssd yi açıkçası depolama için kullancağım normalde msata ssd im var sistem oraya yüklü zaten

canpolat11, 1 saat önce yazdı:

yok hocam bir ara görmemeye başlamıştı düzeldi ama dün dolmaya başladı birşeyle rindirdim klasörlere girerken veya başak birşey yaaprken tıkkııt tııkıttı sanki araba sinyal veriyr gibi ses çıkarıyor öyle giriyor öncedende öyle olmuştu sonra nedense düzeldi. be nbu ssd yi açıkçası depolama için kullancağım normalde msata ssd im var sistem oraya yüklü zaten

Depolama içinse seçim size kalmış. Atıp unutacağınız dosyalarsa HDD bile alabilirsiniz. Ucuz ve kapasitesi fazla olur.

• semsibey changed the title to Laptopa SSD almak istiyorum

kullanmaya bağlı değişir devamlı indirme yaparsan elektirik kesintisi ve fazla ısınmadığı sürece baya gider benim 3 yıl olmuş devamlı indirme yapıyorum  100 de 81 şu an durum bu sende senin hdd nin bu proğram ile bir ekran görüntüsü atabilirsin geçende dediğim gibi windows ssd kurulu ve hardiske girip işlem yapınca donuyor biraz geç açıyor ses de yapıyor allah rahmet eylesin diyorum ssd al hiç bişi olmaz aile arşivinizi harici yapın.SD28.jpg.4811ee752d720b864b3148cc16d9338f.jpg