Jump to content

Tarayıcının Kilitlenmesi Hk.

ByChilavert
 Share

Recommended Posts

Merhaba

Google Chrome'da özellikle Mynet web sitesini gezerken anlam veremediğim bir şekilde ilk olarak tarayıcı kilitleniyor daha sonra bilgisayar kilitleniyor. Bilgisayarı reset tuşu ile yeniden başlatmam gerekiyor. Farklı sitelerde böyle bir sorun ile karşılaşmıyorum. İlk zamanlar bilgisayarda sorun olduğunu düşünerek önemsemedim. SSD değişimi için bilgisayarı formatlayıp kurduktan sonra tekrar Mynet'e girdiğim zaman bir süre sonra yine tarayıcının kilitlenmesi daha sonra bilgisayarın kilitlenmesi ile karşılaştım. Bunun sebebi ne olabilir. Yardımcı olabilirmisiniz.

ByChilavert, Şimdi yazdı:

Microsoft Edge yada İnternet Explorer tarayıcılarını kullanmayı hiç tercih etmedim. Genelde Google Chrome yada Mozilla Firefox kullanıyorum. Ama kontrol edeceğim.

Amaç sorun Chrome'da mı diye elemek. Edge'de de yaparsa başka bir sorun vardır.

Edge'de düzgün ise, Chrome fabrika ayarlarına çekilebilir. Baştan kurulabilir vs.

• Thanks 1

• 2 ay sonra...

Google Chrome'u başlattığınız kısayola sağtıklayıp hedef kısmında .exe'den sonra devam eden bir ifade var mı? Varsa kısayoldan o ibareyi silip kaydedip tekrar çalıştırın. Öyle bir sorun yoksa, Mynet'e yeriminden tıklayıp giriyorsanız, ona sağ tıklayıp düzenle'ye girin orda adresin sonunda .net ten sonra ifade var mı? diye bakın. Varsa silip, yeniden kaydedip tekrar girin. Yok değilse, sağ üst köşeden açılan menüye girip restart safe modu(güveni başlat modu)na girip. Yeniden başlatın sonra siteye tekrar girin, ana sayfayı değiştirmeyi deneyin, aynısı oluyorsa. Antivirüs kullanın. Menü isimlerinde yanılabilirim, (Chrome türevinden bakarak yazıyorum isimleri. Google Chrome hiç kullanmadım.)

Lazım olursa  121.0.6167.161 :

Please register to see this content.

Edited by cmlacla
  • Like 1