Jump to content

Silinmeyen Klasörü Nasıl Silerim (çözüldü)

bozart
 Share

Go to solution Solved by Tamer_G,

Recommended Posts

iug2bpa.jpg

Harici hdd de 2 tane silemedim klasör var . bir türlü silemedim. kopyalama esnasından kablo gevşedigi için klasör duruyor ama içine giremiyorum nede silebiliyorum . hata veriyor sildigim zaman .
Aşagıda 3 tane program denedim yine silmedi. Birde Sergei Winpe de üzerinden yaptım yine silmedi .Forumda ilgili makaleler denedim yine olmadı . BUNUN LA ilgi bilginiz varsa payaşırsanız çok makbule olur.
Yanlış hatırlamıyorsam burda daha önce de aynı sorunu yaşayan biri daha vardı çözmuştü. burda paylaşılmıştı.?

Add Take Ownership Option in Context Menu
Delete Protected Windows System FolderFiles
KillFiles 1.0.0.13 Portable

Çözüm

Sorun çözüldü çok şükür. Bir gün sizinde başınıza gelirse bu bilgiyi saklayın 😉

CMD'yi yönetici olarak çalıştırıp Chkdsk /f komutunu yazınız. Sistem diski değilse diskin harfini yazmanız lazım. Böyle Chkdsk D: /f

Bittikten sonra dosya veya dizin bozuk hatası düzelecektir.

kaynak site 

https://www.technopat.net/sosyal/konu/hata-kodu-0x80070570-dosya-silemiyor.1366137/

Edited by bozart
  • Sad 1

bozart, 21 dakika önce yazdı:

Please register to see this content.

Harici hdd de 2 tane silemedim klasör var . bir türlü silemedim. kopyalama esnasından kablo gevşedigi için klasör duruyor ama içine giremiyorum nede silebiliyorum . hata veriyor sildigim zaman .
Aşagıda 3 tane program denedim yine silmedi. Birde Sergei Winpe de üzerinden yaptım yine silmedi .Forumda ilgili makaleler denedim yine olmadı . BUNUN LA ilgi bilginiz varsa payaşırsanız çok makbule olur.
Yanlış hatırlamıyorsam burda daha önce de aynı sorunu yaşayan biri daha vardı çözmuştü. burda paylaşılmıştı.?

Add Take Ownership Option in Context Menu
Delete Protected Windows System FolderFiles
KillFiles 1.0.0.13 Portable

Unlocker ile silebilirsin

• Confused 1

amd_turkey, 6 saat önce yazdı:

1. Yöntem, disk taraması yap, sorun bul düzelt de. 

2. Yöntem, sistemi ventoy üzerinden sergei ile winpe olarak aç dene

3. Yöntem, live linux ile dene

Linux hiç bilgim yok kullanmadım üstad.

Sergei yöntemi de olmadı denedim 

merhaba

benimde silemediğim bir klasörüm olmuştu. O zaman windows 7 kullanıyordum. Her şeyi denedim olmadı.  Klasörün adını sileceğim dosya diye kaydettim. Ara sıra farklı bilgisayarlarda silmek için deniyordum ve silinmedi. 

windows 10 a geçtiğim zamanda öylesine silmek için denedim. Sorunsuzca hemen silindi. Hayret ettim ve çok sevinmiştim. 

şimdi windows 11 kullanıyorum. Durum bundan ibaret. Umarım silebilirsin.

• Like 1

yineben, 16 dakika önce yazdı:

merhaba

benimde silemediğim bir klasörüm olmuştu. O zaman windows 7 kullanıyordum. Her şeyi denedim olmadı.  Klasörün adını sileceğim dosya diye kaydettim. Ara sıra farklı bilgisayarlarda silmek için deniyordum ve silinmedi. 

windows 10 a geçtiğim zamanda öylesine silmek için denedim. Sorunsuzca hemen silindi. Hayret ettim ve çok sevinmiştim. 

şimdi windows 11 kullanıyorum. Durum bundan ibaret. Umarım silebilirsin.

Benim de başıma geldi ama nasıl sildigimi unuttum 😀 tekrardan hortladı 

amd_turkey, 19 dakika önce yazdı:

Live olarak kurulmadan çalışan bir linux sürümü bul. Ondan silmeyi dene

Anladım üstad.

KasperskyRescue Disk linux sistemidir.  indirin . İsosundan boot edin. Masaüstü normal masaüstüdür. Dosyanızı bulun ve Shift+Deleteye basarak silmeyi deneyin. Linux sistemle de silinmiyorsa bad sektör olabilir. 

Bu makaleler faydalı olabilir,

• Like 1

va7eyla, 34 dakika önce yazdı:

Winrarla' sıkıştırıp sıkıştırmadan sonra kaynak dosyayı sil demişsiniz sanırım.

Aynısını 7-zip ile denediniz mi?

Bunu deneyince olmuyorsa. Bilgisayarımdan diskinize sağ tıklayın. Araçlar bölümünden, Hata denetimi kısmındaki, denetleye basın. Sürücüyü tarayın. Diskte sorun varsa onara tıklayın. Bitiminde yukarıdaki işlemi tekrar gerçekleştirin.

• Like 1
  • Haha 1

va7eyla, 2 saat önce yazdı:

Winrarla' sıkıştırıp sıkıştırmadan sonra kaynak dosyayı sil demişsiniz sanırım.

Aynısını 7-zip ile denediniz mi?

Denedim winrar ile olmadı. 7ziple denemedim. Deneyim dönüş yaparım 

cmlacla, 2 saat önce yazdı:

KasperskyRescue Disk linux sistemidir.  indirin . İsosundan boot edin. Masaüstü normal masaüstüdür. Dosyanızı bulun ve Shift+Deleteye basarak silmeyi deneyin. Linux sistemle de silinmiyorsa bad sektör olabilir. 

Bu makaleler faydalı olabilir,

Bir bakayım 

Sanırım alligoritma sorunu var . Yapay klasör diyelim. İşin tuhaf kısmı silinmeyen klasörleri sil dediğim de silmiyor ama yeniden adlandir dediğim de klasör ismi değiştiriyor 

Tamer_G, 8 dakika önce yazdı:

ben bu sorunla eset'i kaldırıp pcyi yeniden başlattığımda isimsiz bir dosyayla karşılaşmıştım masaüstünde ne yaptım ettim silinmedi en son chkdsk komutu ile onarım yaptıktan sonra silebilmiştim belki işe yarar

Kodlama varmı Bir bakalım. Bende ki klasör silmek ten çok arızalı olduğu için silmiyor 

Sorun çözüldü çok şükür. Bir gün sizinde başınıza gelirse bu bilgiyi saklayın 😉

CMD'yi yönetici olarak çalıştırıp Chkdsk /f komutunu yazınız. Sistem diski değilse diskin harfini yazmanız lazım. Böyle Chkdsk D: /f

Bittikten sonra dosya veya dizin bozuk hatası düzelecektir.

kaynak site 

Edited by bozart

• bozart changed the title to Silinmeyen Klasörü Nasıl Silerim (çözüldü)