Jump to content

Tamamen Saydamlık ( Win10 -and Win11 )

va7eyla
 Share

Recommended Posts

smzmh4i.png

8g43ay5.png

fo7kxu0.png

3irmcpu.png

eqw5taj.png

//Açıklama...

**Konuyu, daha önceki paylaştığım bir konuda yazılan yorum üzerine açıyorum.

**Koyu tema kullanmak isteyip, gözleri yorulduğundan ötürü kullanamayanlar için paylaşıyorum.

**Buna benzer bir yorum üzerine aklıma geldi :) :) :)

Link bana ait değil, siteye girip küçük bir aracı indirin. Bilgisayarınızda her hangi bir konuma atıp çalıştırın.

Not 1 = Aracın ayarları ingilizcedir ama fazla zorlanmazsınız.

Not 2 = İnsan; neyi, nerede ve hangi sorgu ile sorgulayacağını bilirse, çözüme ulaştıramayacağı hiçbir sorunu kalmaz.

Link = Orijinal sitesinden, orijinal link...

Saygılarımla...

Edited by va7eyla
  • Like 6
  • Thanks 2

KaYRa, 34 dakika önce yazdı:

Deneyecektim ama perişan ediyormuş :)

Beni perişan etmedi açıkcası. Yıllar öncede kullandım, şimdi de ara sıra kullanıyorum. Yıllar önce TeamOs sitesinde yayınlanan bir sisteminde karşılaşmıştım. O zamandan beri kullanıyorum. Koyu temalarımda... Bu arada bilginiz olsun. Açık temada, beyazı saydam yaptığı için pek hoş olmuyor, yani saydamlık siyaha özel. Çok hoş ve güzel. Belki perişan olan arkadaş, zira şaka yaptı diye düşünüyorum, açık temada deneyip pişman olmuştur bence. Saygılarımla... Not = Sizlere faydalı olur, belki de sistem editleyenler sistemlerine ekler diye paylaştım. :) :)

Ben de koyu temaları severim; daha önceki Windows sürümlerinde "System Transparency by Prisoner" kullanıyordum; fakat Windows 10 ve sonrasında çalışmamaya başlayınca tadım kaçmıştı. Yükledim, tam istediğim gibi, bilgisayarı perişan falan da etmedi.

314987125_EkranAlnts.jpg.c77a1f2a28dfda5c94472047b000c1f1.jpg

Edited by helehoyni
  • Like 1

Gecen gun boyle koyu renk bir lite sistem indirdim ingilizce  Windows X-Lite (19045.3693) 'Optimum 10' v5.11 By FBConan

sanirim bu idi! Gozlerim eskisi gibi gormuyor yas 60 civari olunca zorlandim ve vaz gectim, ama genclere oneririm akici seri bir sistem gibi geldi fazla denemedim.

S) Glass2k nasıl kullanılır?
A) Program çalışmaya başladığında ve simge sistem tepsisinde (saatin yanında) gösterildiğinde, tuşuna basabilirsiniz. aşağıdaki önemli kombinasyonlar:

• Control + Shift + 9 : En az şeffaflık
  • Control + Shift + 8: Biraz daha şeffaflık
  • Kontrol + Üst Karakter + . : ...
  • Kontrol + Üst Karakter + . : ...
  • Control + Shift + 2 : Çok yüksek şeffaflık
  • Control + Shift + 1 : Maksimum şeffaflık
  • Control + Shift + 0 : Şeffaflık yok / Katı

Ayrıca herhangi bir pencereye sağ tıklayıp Glass2k Şeffaflık açılır penceresinden şeffaflık değerlerini seçebilirsiniz. Menü.

S) Glass2k'yi nasıl yapılandırabilirim?
A) Sistem tepsisindeki Glass2k simgesine tıklayın ve 'Ayarlar'ı seçin.

S) 'Ayarlar' penceresindeki seçenekler ne anlama geliyor?
A) Aşağıdaki seçenekler Glass2k'yi özel ihtiyaçlarınıza uyacak şekilde yapılandırmanıza olanak tanır:

• Winodws her başlatıldığında Glass2k'yi Otomatik Yükle: İsterseniz, Glass2k her başlattığınızda otomatik olarak başlayabilir. bilgisayarını yeniden başlat. Bu özelliği etkinleştirmek için bu seçeneği seçin.

• Her pencerenin Şeffaflık Ayarlarını Otomatik Hatırla : Bu seçenek seçilirse Glass2k hatırlayacaktır her pencerenin şeffaflık ayarları. Dolayısıyla, 'Not Defteri'ni %50 şeffaflığa ayarlarsanız, her başlatışınızda Notepad, Glass2k otomatik olarak %50 şeffaf hale getirecektir. Bu seçenek seçilmezse Glass2k hiçbir pencerenin şeffaflığını otomatik olarak ayarlamayın (bir pencerenin ayarlarını özel olarak kaydetmediğiniz sürece - sonraki bölümü okuyun) soru cevap).

• Glassification'da 'Bip': Glass2k her pencere açtığında kısa bir 'Bip' sesi çıkarmak için bu seçeneği seçin şeffaf.

• Şeffaflık Açılır Penceresi : Sağ Tıklama : Fareyi kullanarak bir pencerenin şeffaflığını ayarlamak istiyorsanız bunu etkinleştirin seçenek. Herhangi bir pencereye sağ tıkladığınızda, yeni bir açılır pencere görünecektir (varsayılan pencereye ek olarak) Belirli bir pencere için şeffaflık değerini ayarlamanıza izin verecek açılır menüyü sağ tıklayın. Ayrıca açılır pencereyi Sağ Tıklama ve Alt, Ctrl ve Shift tuşlarıyla birlikte görünecek şekilde yapılandırın. Seçimi 'Devre Dışı Bırak' seçeneği, Şeffaflık açılır penceresinin her zaman görünmesini engelleyecektir.

• Klavye Kısayolları : [ 0 - 9 ] : Uygun klavye kısayolları kullanılırken 0'dan 9'a kadar herhangi bir sayıya basılması (Alt, Ctrl, Shift) basıldığında geçerli pencere anında şeffaf hale gelir. Uygun olanı seçin kombinasyonlarını burada kullanın veya klavyeyi tamamen devre dışı bırakın.

• Görev Çubuğu Şeffaflığı : Görev çubuğunun şeffaflığını değiştirir. En iyi efektler için %80-90 görev çubuğunu kullanın görev çubuğu otomatik gizleme özelliği etkinken şeffaflık.

S) Şeffaflık açılır penceresi nedir?
A) Herhangi bir pencereye sağ tıkladığınızda Şeffaflık açılır penceresi görünür. Şunları yapmanızı sağlar:

• %10 - %90 : Pencereyi şeffaf hale getirmek için uygun değerlere tıklayın. Değer ne kadar düşük olursa o kadar fazla şeffaf olacaktır (%10 - en şeffaf, %90 - en az şeffaf).

• Cam Efekti Yok : Seçilen penceredeki şeffaflığı kaldırın, yani pencereyi %100 opak yapın.

• Üstte : Her zaman diğer pencerelerin üzerinde kalmasını istediğiniz küçük bir pencereniz varsa, bunu seçin seçenek. Ancak, Internet Explorer vb. gibi büyütülmüş pencereleri 'Üst Üstte' kullanmayın, aksi takdirde bunu yapamazsınız. Arkalarında neler olduğunu görmek için. Windows'un üst ayarları kaydedilmez.

• Kaydet : Glass2k'nin belirli bir pencerenin şeffaflık ayarlarını hatırlamasını istiyorsanız 'Kaydet'e tıklayın. Eğer 'Ayarlar' seçeneği: 'Her pencerenin Şeffaflık Ayarlarını Otomatik Hatırla' seçilir, ardından her pencerenin ayarlar varsayılan olarak saklanır. Seçili değilse, bunu kullanarak belirli pencereleri 'Kaydetebilirsiniz' seçenek.
  • Please register to see this content.

Edited by HARBİKIZ
  • Like 1